Поради для роботодавців

Я так думаю: 12 книг про те, як працює мозок

Наш мозок – найдосконаліша і водночас найзагадковіша система, саме він керує тілом і всім, що відбувається в нашому житті. А чи знаєте ви, що мозок можна і потрібно тренувати? Це допоможе стати більш продуктивними та успішними. Редакція ПроHR підготувала добірку книг про роботу мозку, які допоможуть зрозуміти особливості нашого мислення.

1. «Пластичність мозку. Приголомшливі факти про те, як думки здатні змінювати структуру та функції нашого мозку»

Норман Дойдж, 2018 р.

Автор розповідає про дивну здатність людського мозку до зміни своєї структури та відновлення навіть після найважчих неврологічних захворювань. Наводить безліч прикладів, що ілюструють, яким величезним потенціалом до зміни володіє мозок навіть дорослої людини.

2. «Як ми приймаємо рішення»

Джона Лерер, 2013 р.

Автор, американський журналіст і всесвітньо відомий популяризатор науки, не лише цікаво описує, як влаштований механізм прийняття рішень, а й розповідає про те, як відбувається процес вибору, і допомагає зробити цей процес ефективнішим.

3. «Ми це наш мозок»

Дік Свааб, 2017 р.

Бестселер європейської науково-популярної літератури. Повчальна та захоплива книга про мозок – інструмент з невичерпними та ще нерозгаданими можливостями. Книга містить інформацію, корисну як для фахівців у галузі психології та медицини, так і всіх, хто хоче краще пізнати себе. Поряд з серйозними науковими судженнями в книзі чимало гумору. Прочитавши її, набагато легше уявити, чому ми такі, які є.

4. «Перевантажений мозок. Інформаційний потік і межі робочої пам’яті»

Торкель Клінгберг, 2010 р.

Відомий нейрофізіолог ділиться своїми думками про те, що може вимагати людина від свого мозку за сучасного темпу життя. Як позбутися постійного стресу? Як впливають на нас комп’ютерні ігри, популярні фільми та серіали? Чи шкідливі препарати для концентрації уваги? І головне питання, яке ставить автор, – чи можна тренувати «інтелектуальні м’язи?».

5. «Нейрофітнес. Рекомендації нейрохірурга для поліпшення роботи мозку»

Рахул Джандіал, 2020 р.

Книга заснована на досвіді автора і є квінтесенцію його експертних знань в різних галузях – хірургії, науці, будові мозку, свідомій психічній діяльності. Попутно розвінчуючи міфи, автор розповідає, як досягати успіхів і показувати кращі результати на роботі та в школі, ефективно працювати під тиском, покращувати пам’ять, контролювати стрес і емоції, зменшувати біль, переходити до здорового раціону, розкривати креативність, ростити розумних дітей і зберігати мозок здоровим і активним довгі роки.

6. «Як подружитися з головою. 50 вправ на прокачування мозку»

Майкл Пауелл, 2019 р.

Книга – збірка простих і зрозумілих рекомендацій, красиво і з гумором оформлена. Кожна глава присвячена зрозумілій темі, що наболіла: як висипатися вночі, як налаштувати мозок на потрібну хвилю і що потрібно їсти, щоб він працював добре, які звички забирають у нас енергію? Книга для всіх, хто хоче почати тренувати свій мозок і використовувати прості корисні практики, не заглиблюючись в трактати з нейробіології, для людей, які відчувають стрес під час навчання або на роботі, страждають від браку часу та ресурсів.

7. «Організований розум. Як мислити та приймати рішення в епоху інформаційного перевантаження»

Деніел Левітін, 2019 р.

Актор книги, нейробіолог, пояснює, як влаштований мозок людини, і показує, як застосувати останні дані когнітивної науки у звичайному житті (робота, здоров’я, відносини), щоб управляти інформаційним потоком, правильно організовувати свій час і не захаращувати особистий простір.

Книга, зокрема, для керівників, які хочуть допомогти своїм співробітникам в кар’єрному розвитку; для тих, хто хоче допомогти своїм близьким навести лад у думках і житті; для батьків, які хочуть навчити дітей інформаційної грамотності; для всіх, кому цікаво, як влаштований і працює мозок.

8. «Біохакінг мозку. Перевірений план максимального прокачування вашого мозку за два тижні»

Дейв Еспрі, 2020 р.

Протягом десятиліття автор працював зі всесвітньо відомими професорами та вченими, щоб з’ясувати, які передові методи можуть допомогти людям працювати продуктивніше. Цей процес має назву «біохакінг». У своїй книзі автор ділиться тим, як з його допомогою можна зробити свій мозок розумнішим, гострішим, швидшим.

9. «Варгань, кропай, марай та пробуй. Відкрий силу розслабленого мозку»

Шріна Піллей, 2017 р.

Використовуйте внутрішні можливості вашого мозку блукати, відпочивати, гальмувати та розфокусуватися, щоб стати продуктивнішими – на роботі, в навчанні та житті.

Спираючись на дослідження мозку, приклади зі спорту, бізнесу та історії зі своєї психологічної практики, автор кидає виклик традиційному підходу до продуктивності. Розповідає, як можна спеціально розфокусуватися, щоб стимулювати креативність, розвивати пам’ять і продуктивність та рухатися до своїх цілей.

10. «Запали себе! Життя у русі»

Джон Рейт, Ерік Хагерман, 2017 р.

Чи знаєте ви, як впоратися зі стресом, поліпшити настрій, запобігти проблемам з пам’яттю та розвинути інтелект? Потрібно просто розігнати свій пульс. У книзі автор, доктор медицини, переконливо доводить: те, що добре для тіла, добре і для мозку. Заняття спортом, спрямовані на розвиток тіла, розвивають і наш мозок. Книга для всіх, хто хоче знизити рівень стресу та підтримувати пам’ять і мислення на високому рівні.

11. «Мозок і тіло. Як відчуття впливають на наші почуття та емоції»

Сайен Бейлок, 2015 р.

Тіло людини – не пасивний пристрій, що приймає сигнали мозку. Те, як ми рухаємося, впливає на наші думки, рішення і навіть вибір певних продуктів. Автор книги – один із провідних дослідників у галузі втіленого пізнання – теорії, в рамках якої розглядається взаємозв’язок розуму з фізичним тілом, а тіла, своєю чергою, – з навколишнім середовищем. Автор на прикладах показує неймовірні зв’язки між свідомістю і тілом.

12. «Мозок. Інструкція із застосування. Як використовувати свої можливості максимально і без перевантажень»

Девід Рок, 2018 р.

Автор розповідає, чому наш мозок відчуває себе перевантаженим і що робити, щоб використовувати розумові можливості максимально, як збільшити шанси на осяяння, навчитися без конфліктів впливати на інших. Запропоновані в книзі методики – потужні інструменти, засновані на наукових даних і здатні допомогти кожній людині, чим би вона не займалася.

Share on FacebookTweet about this on Twitter

Lost Password