Анастасія Єфименко, операційна директорка (COO), керуюча партнерка у PeopleForce

Більшості сучасних компаній, а понад усе технічним компаніям, знайома матрична структура команди. Це означає, що співробітники інтегровані як у звичну більшості лінійну організаційну структуру, так і у функціональні команди. Тобто вони мають двох менеджерів, керівника департаменту та керівника команди. 

Потенційно це ускладнює організаційний процес, оскільки менеджерам доводиться розподіляти обовʼязки між собою та слідкувати, щоб співробітники не відчували додаткового навантаження, а також, щоб у команді не виникало непорозумінь. Часто саме для уникнення незручних ситуацій компанія використовує потужності інтегрованої в роботу HRM-системи, або шукає таку HRM-систему, яка б з технічної та організаційної точки зору підтримувала матричний розподіл.

У PeopleForce ми показуємо на практиці, що розвинена HRM-платформа повинна всебічно підтримувати матричну структуру. Розглянемо декілька кейсів.

Формуйте команди у директорії співробітників

Зазвичай HRM-система має директорію (базу) співробітників, де враховується вся інформація стосовно них, у тому числі організаційна та матрична структури розподілу ролей. 

Тут ви можете побачити лінійне відображення того, хто кому підпорядковується в компанії, і окремо створені команди.

   

Саме такий має вигляд команда проєкту: є можливість додати тімліда, а також усіх, хто входить до команди, з відображенням їхнього лінійного департаменту, відділу, позиції та місцезнаходження. 

Співробітникам буде набагато легше орієнтуватися та розуміти, до кого звертатися стосовно питань по конкретному проєкту.

Швидко шукайте учасників команд

Якщо в компанії велика чисельність персоналу, може бути проблематично шукати саме тих працівників, які належать до команд. У PeopleForce цей момент передбачений в системі існує фільтр «Team», який дає швидкий доступ до персоналу необхідних команд.

Фільтруйте доступи та керуйте подіями компанії

Колег постійно необхідно про щось попереджати, нагадувати, повідомляти або запитувати. В когось з них трапляються важливі дати, або у HR-ів для них є цікаві новини. Іноді нам потрібно швидко поділитися інформацією виключно з певною командою, або лише з деякими її учасниками. Для всього цього у PeopleForce є фільтри та детальні налаштування доступів, і з їхньою допомогою ви можете керувати всім, що відбувається в компанії щодня.

А ще з веселих функцій теги. Користувач просто може «тегати» людей в анонсах, наприклад, тімлідів.

  • Створюйте оголошення, анонси та швидкі опитування виключно для команд

Додайте анонс чи опитування саме для команди і ніхто сторонній не побачить цієї інформації, а ваша основна стрічка новин залишиться без спаму. Для цього в PeopleForce налаштовані фільтри, а також можливість вибору операторами AND/OR, які селективно допомагають відібрати саме тих людей з департаментів, кого стосуватиметься інформація. 

  • Надавайте доступ до закритих статей бази знань 

База знань чудовий інструмент для підтримки та організації роботи колег, а особливо тоді, коли додані статті можна зробити видимими лише для окремих учасників. Є інформація стосовно проєкту робіть її окремим розділом та поширюйте на своїх колег по команді, щоб кожен її учасник мав під рукою все необхідне, включно з інструкціями, документами тощо.

  • Фільтруйте події у календарі компанії

Календар компанії перевантажений різними подіями? Використовуйте фільтр по командах, щоб побачити лише ті події, які стосуються вашого проєкту наприклад, спільні зустрічі, обговорення та дедлайни. До речі, те саме стосується й експорту подій з календаря. Можна завантажити лише події команди за фільтром Teams.

Запускайте пульс-опитування для команд

Пульс-опитування (surveys) корисно використовувати для будь-яких підрозділів, лінійних чи матричних, але у PeopleForce є можливість гнучко налаштувати  опитування саме для матричних команд. Вкажіть реципієнтів опитування на етапі запуску і готово! До питання будуть долучена лише обрана команда та її учасники (за бажанням також додаються виключення тощо).

Формуйте кастомні звіти про команди та для команд

Кастомні звіти це інформація, яку система збирає та обробляє для будь-якого вузькопрофільного запиту. Уявіть, що такий запит надійшов про команду, або вам навпаки потрібно поділитися з командою якоюсь інформацією чи показниками. Не проблема! При створенні звіту в PeopleForce додайте всі необхідні поля для відповіді на запит, а потім просто виберіть, кого стосуватиметься звіт. 

Саме тут вам відкривається можливість фільтрувати звіт та додати потрібні умови, серед яких правильно, фільтр по командах.

Швидкий експорт інформації за фільтром взагалі незамінний помічник, який підтримує навіть на незапланованій зустрічі щодо поточного командного прогресу. 

Чому важливо мати HRM-систему, яка піклується про команди?

  • Підтримка матричної структури — абсолютно необхідна функція для технічних компаній.
  • HRM-система підтримує моніторинг, комунікацію та аналітику командної роботи.
  • Спрощується організаційний процес, підвищується прозорість як для менеджменту, так і для співробітників.
  • Покращується досвід співробітника, який повинен звітувати перед двома керівниками — він чітко усвідомлює, з ким працює та кому підпорядковується.
  • Інформаційне поле команди звужується та його простіше відокремити від інфополя компанії.

Скажемо простими словами: плануєте використовувати матричну структуру, плануйте одразу й організацію цього процесу. Найважливіше для команд — комфортне середовище та запобігання проблемам та стресу в колективі. Підберіть правильні HR-інструменти, щоб робота над проєктами була чіткою та прозорою як для самих команд, так і для департаментів, до яких належать окремі співробітники.

Читайте ще: HR-фахівець та його роль у підтримці кібербезпеки компанії