Про користь ранніх підйомів говорять давно і багато. Одні акцентують на кращому самопочутті, іншу роблять ставку на збільшення часу для саморозвитку, мовляв, за 8 років у вас набігає додатковий рік часу, інші переконують, що правильно і вчасно початий ранок збільшує продуктивність. Але ці аргументи втрачають свою магічну силу зі дзвінком будильника, який щоразу переводиться вперед. Зібрали поради, як привчити себе прокидатися раніше та як все-таки після цього зміниться ваше життя.

Як зміниться життя з ранніми підйомами?

Час з 5 до 6 ранку вважається найспокійнішим у добі, тому люди їх використовують для свого розвитку та емоційного відновлення. Згодом правило підйому входить у звичку і час перед світанком лише для себе заряджає та надихає на звершення. Та це не єдині зміни у вашому житті.

Кращий сон

Якщо ви привчите себе прокидатися раніше, то і спати лягати будете також раніше. Після 22.00 до 00.00 наш мозок уві сні відновлюється найкраще. І якщо прокидаючись о 9.00 з будильником, заснути себе о 22.00 ви змусити не можете, то ранні підйоми дуже швидко вирішать цю проблему. Ви налагодите режим сну, а значить організм буде мати змогу відновитися та обробити всю інформацію, отриману протягом дня.

Порядок у думках

Інколи звечора проблема здається гігантською, вранці раптом знаходиться шлях її вирішення. Тож година-дві в спокої для себе допоможуть вам навести лад у думках, скласти плани на день та навіть обрати для себе девіз чи головну мантру.

Ефективніша робота

Поки вранці ще не всі прокинулись або не стали продуктивними, ви навпаки відчуватимете прилив енергії та зможете виконувати свою роботу ефективніше. Адже поки наш мозок не перенасичений інформацією, немає факторів, що відволікають, доти ми можемо виконувати найскладнішу роботу продуктивно.

Здорові звички

Ранок — найкраща можливість для впровадження в життя здорових звичок. Медитація або йога зі сходом сонця, пробіжка світанковим парком, книга у тиші та смачний сніданок для енергійного старту. Такі маленькі здорові звички здатні сформувати цілісну картину активного способу життя, який часто і призводить до успіху.

Продуктивність

І насамкінець те, про що всі так багато говорять — виросте ваша продуктивність. Через те, що у більшості людей ранок — більш продуктивний період, то за однаковий час у добі, той, хто прокинувся раніше, завжди встигає зробити більше. Його думки не розсіюються, він має чіткий план, починає з найважчого і дає собі час на відпочинок увечері, коли ресурсність спадає.

Як привчити себе прокидатися раніше?

Сон

Найголовніше — створити всі умови для комфортного та здорового сну. Адже якщо ви будете нормально висипатися, то прокинетеся без проблем.

  • Намагайтеся завжди лягати спати в один і той самий час, навіть у вихідні. Так ваш організм звикне до нового ритму і ранні підйоми не здаватимуться такими важкими. 
  • Перед сном подбайте проте, щоб у кімнаті було провітрено, тихо, вимкніть світло.
  • Піжама та постільна білизна мають бути з натуральних тканин.
  • Відкладайте ґаджети не перед самим сном, а за деякий час до нього.

Будильник

Оберіть для себе гарний будильник і поставте його далі від ліжка. Так ви не зможете його перевести або вимкнути не прокидаючись. Цей лайфхак допоможе на початкових етапах піднятися з ліжка.

Приємність

Плануйте на ранок щось приємне для себе: почитайте книгу, проведіть час у тиші, поки всі сплять, купіть або приготуйте звечора смаколик до ранкової кави/чаю. 

Мотивація

Поставте собі за мету не просто вставати рано, а подумайте над тими цілями, яких завдяки цьому досягнете. Мотивуйте себе ними щоразу, коли захочете поспати довше.

Заручіться підтримкою

Коли знаєте, що ваші близькі, навіть якщо не роблять так само, то дуже вами захоплюються, то це спонукає дотримуватися всіх обіцянок та впевнено йти до своєї мети.

   Тетяна Ковальчук, авторка медіаплатформи budni

Читайте ще: Як побороти лінь і змусити себе працювати? 11 корисних порад