Ольга Карпенко, медична психологиня, спеціалістка в методі КПТ та схема-терапії

Пошук роботи може бути виснажливим процесом, особливо якщо він затягується. Можливо, ви вже надіслали безліч резюме, пройшли кілька співбесід, але все ще не знайшли ту роботу, яку шукаєте. Це може призвести до почуття розчарування, зневіри та втрати мотивації.

Однак важливо пам’ятати, що ви не самотні. Багато людей стикаються з подібними труднощами при пошуку роботи. Розчарування може прийти тоді, коли ви зосереджується на негативному мисленні. Зверніться до своїх думок. Чи помічаєте ви шкідливі настрої, які вас демотивують? Наприклад: «Я НІКОЛИ не знайду роботу», «Я повний невдаха», «Я ЗАВЖДИ буду стукати в закриті двері», «Мені НІКОЛИ не щастить» тощо.

Це помилки мислення, коли ви занадто емоційно, негативно, вузько дивитесь на ситуацію. Намагайтеся повернутися до реальності та проговорити собі те, що відбувається насправді. Замість «Я ніколи не знайду роботу» – «Поки що я не знайшов роботу, але продовжую шукати». Замість «Я повний невдаха» та «Мені ніколи не щастить» варто згадати всі свої досягнення, перемоги та щасливі моменти. А замість «Я завжди буду стукати в закриті двері» – «Я надіслав 20 резюме, пройшов 5 співбесід і буду продовжувати доти, доки не знайду підходящу роботу».

Як зберегти мотивацію, якщо пошук роботи затягнувся?

Подумайте, що ви можете зробити інакше

Наприклад, можна змінити свій підхід. Спробуйте нові стратегії пошуку роботи, такі як звернення до рекрутерів або нетворкінг. Ви також можете переглянути своє резюме та супровідний лист, щоб переконатися, що вони відповідають вашим цілям.

Візуалізуйте майбутню роботу

Уявіть роботу своєї мрії – бажану посаду, галузь, зарплату, місце розташування. Уявляючи себе в ідеальній ситуації, а також візуалізуючи кінцевий результат, ви нагадаєте собі, заради чого проходите такий непростий тривали пошук роботи. 

Визначте свої цілі та цінності

Чого ви хочете від роботи? Які ваші кар’єрні цілі? Що для вас важливо в роботі? Наприклад, гнучкий графік, висока зарплата, можливість розвитку тощо. Визначення чітких та реалістичних цілей допоможе вам зосередитися на пошуку роботи, яка відповідає вашим потребам.

Створіть план дій

Розбийте процес пошуку роботи на менші, більш керовані завдання. Складіть список роботодавців, до яких ви хочете звернутися, та визначте, як ви будете з ними контактувати. Визначте терміни для виконання кожного завдання. Наявність чіткого плану дій допоможе вам залишатися організованими та мотивованими.

Оточіть себе людьми, які вас підтримають

Деякі люди мотивують і розкривають ваші найкращі якості. Оточіть себе людьми, які бажають вам найкращого. Позитивна енергія таких людей спонукатиме вас не зупинятися на досягнутому і прагнути бажаної посади.

Не забувайте відпочивати та займатися іншими цікавими та важливими справами

Ви не маєте цілодобово думати про пошук роботи.

Використовуйте час пошуку роботи, щоб навчатися та розвиватися

Відвідуйте курси, читайте книги та статті про свою сферу. Це допоможе вам залишатися цікавими та конкурентоспроможними на ринку праці.

Будьте вдячними

Чудовий спосіб залишатися мотивованими – записувати в кінці кожного дня три речі, за які ви вдячні. Перечитування цих пунктів, наприклад, наприкінці тижня допоможе виділити всі позитивні моменти та подолати невпевненість, яка стримувала пошук роботи.

Хваліть себе

Важливо позитивно налаштуватися та хвалити себе під час пошуку роботи (навіть за дрібниці). Підбадьорюйте себе так, як би ви хотіли, щоб хтось інший підтримав вас. Пам’ятайте, що ваша цінність як кандидата не зменшується лише тому, що хтось вас ще не помітив. Не зупиняйтеся, поки ваш потенціал не побачить і не почує потрібний роботодавець.

Пам’ятайте, що пошук роботи – це марафон, а не спринт. Не втрачайте мотивацію, і зрештою ви знайдете роботу, яка буде ідеальною для вас.

Читайте ще: Як вдало самопрезентувати себе на співбесіді? 5 важливих етапів