Як фахівець з підбору персоналу, ви є експертом у проведенні співбесід із кандидатами на роботу. І цілком доречно було б припустити, що ваша співбесіда на посаду має пройти легко. Але це не завжди так. Правда полягає в тому, що якщо ви хочете виділитися та отримати пропозицію, вам потрібно підготуватися.

Розказуємо всі секрети успішного проходження співбесіди «по той бік столу» зі статті When the Candidate is YOU: Interviewing for a Recruiter Position.

«Рекрутинг — це продажі»

Продажі є корисною основою для рекрутера. Незалежно від того, обіймали ви такі ролі чи ні, ви можете продемонструвати свої здібності до продажів під час співбесіди, вміло «продавши» себе. Це не означає, що ви маєте поводитися як типові наполегливі продавці. Це означає знати, наскільки ваші сильні сторони відповідають потребам компанії, і чітко заявляти про це.

Продавці говорять про «унікальну торгову пропозицію», про те, що робить продукт конкурентоспроможним і незамінним. На співбесіді продуктом є ви та ваші навички. Ваша унікальна торгова пропозиція як претендента на посаду — це щось особливе, що робить вас незамінною людиною для цієї роботи. Що ви можете запропонувати компанії такого, що не можуть запропонувати інші кандидати? Влаштуйте мозковий штурм, поставивши собі такі запитання:

  • Що сказали б мої колеги та менеджери, якби їх запитали, що робить мене цінним?
  • Яка частина моєї роботи мене найбільше захоплює? Чи талановитий я у цьому аспекті?
  • Чи маю я досвід вирішення важливих питань, що стосуються моєї посади, наприклад, залучення пасивних кандидатів або одночасне управління великою кількістю заявок?
  • Яке моє найважливіше професійне досягнення за останні кілька років?
  • Чи було мною успішно розпочато рекрутингову програму з нуля?
  • Чи маю я кваліфікацію або навички, які важко знайти?
  • Чи маю я винятковий досвід кар’єрного зростання?
  • Чи є якась важлива сфера, у якій я знаю більше, ніж пересічний фахівець?

Якщо у вас є позитивна відповідь хоча б на одне з цих запитань, вітаємо! Потренуйтеся говорити про цей особливий досвід або здібності. Сплануйте, як ви продемонструєте це у своїй відповіді, коли вас запитають: «Розкажіть мені про себе». Продумайте історії для інтерв’ю, які б це ілюстрували, та знайдіть можливість розповісти їх.

У вас є позитивні відповіді на кілька запитань зі списку? Тим краще: у вашій торговій пропозиції є кілька «комерційних переваг». Які з них є найбільш релевантними, винятковими та доведеними за допомогою показників, історій чи інших переконливих деталей? Це ті моменти, яким слід приділяти першочергову увагу в розмові.

Ефективні продавці також знають, що потрібно залишатися простими, не перевантажувати рекрутера деталями. Вони планують свою презентацію замість того, щоб безцільно говорити. Отже, сплануйте свої відповіді на типові питання співбесіди, які ставлять рекрутери. Будьте лаконічними: більшість відповідей на інтерв’ю мають тривати приблизно хвилину. Якщо для вас це складно, спробуйте зробити свої відповіді максимально короткими, а потім завершити запитанням на кшталт: «Чи бажаєте ви почути більше деталей?» або «Розповісти вам більше про те, як я досяг цього?».

Хороші продавці зосереджують увагу на больових точках і ключових пріоритетах потенційного клієнта. Тож, окрім дослідження компанії, спробуйте на самому початку співбесіди з HR-менеджером сказати: «Перш ніж ми почнемо, чи можу я поставити вам невелике запитання?». Отримавши дозвіл, скажіть: «Звичайно, я дослідив інформацію про вашу компанію та вивчив оголошення про вакансію, але мені дуже хотілося б знати, що для вас є пріоритетом номер один при пошуку кандидата на цю посаду. Який, на вашу думку, внесок новий рекрутер повинен зробити чи чого досягти насамперед?».

Як тільки ви почуєте відповідь, пам’ятайте про цей пріоритет протягом усієї співбесіди.

Рекрутинг — це про людей

М’які навички та емоційний інтелект мають вирішальне значення при підборі персоналу, але немає сенсу просто стверджувати, що ви володієте цими навичками. Доведіть це, продемонструвавши ці навички на місці: зверніть увагу на спілкування інтерв’юера, як вербальне, так і невербальне. Слухайте активно. Цікавтеся людиною. Адаптуйте свій стиль спілкування. Нехай вони відчувають, що їх чують і розуміють.

Нарешті, одна з найважливіших навичок рекрутера — це впевненість. Один із найкращих способів впевнено пройти співбесіду — це ретельно підготуватися.

Успішно пройти співбесіду на посаду рекрутера непросто. Виконайте домашнє завдання, і ви будете готові показати інтерв’юеру, що у вас є все необхідне, щоб будувати взаємини, продавати компанію кандидатам і залучати найкращі таланти.

Читайте ще: Повага, щирість, етика: 5 принципів екологічного спілкування з кандидатом під час співбесіди