У світі, де панує гнучкість, традиційні уявлення про роботу з дев’ятої до п’ятої поступово поступаються місцем більш гнучкому підходу до працевлаштування. Популярності набирає феномен полізайнятості — тенденція працювати більше ніж на одній роботі з повною зайнятістю одночасно.

Чи справді люди мають більше ніж одну роботу? І чи надовго тенденція поліворкінгу з нами? Розказуємо все, що ви маєте знати про новий тренд, зі статті The polyworking phenomenon: embracing flexibility in today’s workplace.

Що таке поліробота?

Поліворкінг — це мистецтво «жонглювання» кількома роботами, проєктами чи ролями одночасно. І це може варіюватися від випадкових сторонніх завдань до додаткової роботи на повний робочий день.

Раніше наявність другого джерела доходу часто називали «підробітком». На відміну від класичного підробітку, більшість поліпрацівників не просто працюють вечорами або у вільний час, а й користуються перевагами гібридного та віддаленого графіків роботи, щоб мати можливість розв’язувати завдання, пов’язані з кількома різними роботами. Замість того, щоб витрачати час на перерву між тасками, як це часто роблять офісні працівники, поліворкери просто переходять до наступного завдання, навіть якщо воно виконується для іншої компанії.

В результаті ми отримуємо більш продуктивного працівника, хоча ця продуктивність розподіляється між кількома роботодавцями.

Розквіт поліворкінгу: чи надовго ця тенденція з нами?

Останніми роками поширеність полізайнятості різко зросла, що зумовлено кількома ключовими факторами. Цифрова революція започаткувала нову еру зв’язку, дозволяючи людям безперешкодно співпрацювати та спілкуватися з різних куточків світу. Крім того, глобальний перехід до віддалених і гібридних схем роботи забезпечив безпрецедентну гнучкість, що дозволило працівникам подолати традиційні офісні обмеження та перейти до більш «кочового» стилю роботи.

Згідно з даними американського видання «Стан гібридної роботи» за 2023 рік, майже половина (46%) працівників працюють за сумісництвом, маючи підробіток або додаткову роботу, а ще 36% планують розпочати таку роботу в майбутньому.

Оскільки кордони між роботою та життям продовжують стиратися, привабливість полізайнятості є незаперечною.

Для багатьох здатність поєднувати кілька захоплень, диверсифікувати потоки доходу та зберігати незалежність у своєму графіку є втіленням кар’єрного успіху та професійної реалізації. Сьогодні економіка вільного заробітку стабільно розвивається, завдяки чому людям простіше, ніж будь-коли раніше, прийняти спосіб життя, пов’язаний із роботою на кількох робочих місцях.

Майбутнє тенденції полізайнятості

Отже, яке майбутнє чекає на поліворкінг? Навіть без глибинного аналізу очевидно, що цей багатогранний підхід до роботи готовий до подальшого зростання та еволюції. Завдяки розвитку технологій, які забезпечують безперебійну співпрацю та віддалене підключення, поліробота стає все більш масовим явищем.

Хоча багато людей знаходять цінність у полізайнятості, це не обов’язково добре. Ідея досягнення балансу між роботою та особистим життям є важливою для багатьох із нас, а наявність кількох робіт одночасно — простий спосіб порушити цю гармонію. Поліпрацівники повинні бути чесними з собою щодо того, що для них означає розумне робоче навантаження, щоб не розпорошуватися занадто сильно та уникнути вигорання.

З огляду на те, що робоча сила продовжує розвиватися та адаптуватися до вимог цифрової епохи, феномен поліроботи, ймовірно, залишиться помітною особливістю сучасного робочого середовища.

Використовуючи гнучкість, автономію та креативність, поліворкери перевизначають межі традиційної зайнятості та прокладають нові шляхи до успіху.

Незалежно від того, чи йдеться про реалізацію цікавих проєктів, пошук нових кар’єрних можливостей або створення портфоліо кар’єри, поліробота дає людям можливість створювати професійну подорож, яка є настільки ж унікальною, як і вони самі. Зараз, коли ми зустрічаємо початок нової ери у трудовій культурі, одне можна сказати напевно: майбутнє належить поліпрацівникам.

Читайте ще: Сила наставництва: 7 типів людей, які потрібні вам для розвитку кар’єри