Советы для работодателей

«Чорне дзеркало»: 7 ідей для онлайн-тімбілдингу

Ната Родінова,
СЕО та співзасновниця івент-агенції Rockets

Контент про карантин та віддалений формат роботи вже заполонив усі Фейсбук-стрічки. Але що робити, якщо вас все одно не покидає відчуття, що щось може піти не так? І ви гостро відчуваєте відповідальність за свою команду, яку глобальна ситуація та світова криза змусила перейти в режим онлайн-роботи? Вихід є: збирати максимум порад, фільтрувати та впроваджувати.  

Івент-бізнес, як і будь-який бізнес у країні, зараз переживає період глобальних змін. Всі інструменти для віддаленого формату роботи давно описані і, я впевнена, багатьма компаніями активно використовуються: зустрічі в Zoom, жорсткий трекінг планів на день, створення проектних чатів тощо. Але все це ефективно і злагоджено працює тільки тоді, коли в команді немає проблем із самоорганізованістю, згуртованістю та мотивацією. І тут на допомогу можуть прийти наші ідеї для онлайн-тімбілдингів та інших способів демонстрації команді, що ви поряд і все буде добре.

1. Марафони

Усі помітили, якими популярними стають у соціальних мережах челенджі, марафони, флешмоби. Вигадайте свій, тільки для вашої команди. Сформуйте рейтинг, трекайте успіхи та обов’язково пообіцяйте переможцю нагороду. Це може бути, наприклад:

  • марафон корисних звичок (можна, до речі, пов’язати с прокачкою софт-скіллів);
  • змагання на кількість прочитаних книжок;
  • спортивний челлендж, наприклад, планки;
  • найкреативніший хоум-ворк-плейс;
  • конкурс хатніх помічників (тваринки, діти, бабусі тощо);
  • радник тижня (хто більше корисних ресурсів, книжок, фільмів порадить);
  • піжама дня.

Головне – нікого не змушуйте та адаптуйте умови до свого колективу.

2. Онлайн-бібліотека

Кількість безкоштовних курсів, книг та освітніх ресурсів зашкалює. Деякі працівники відчувають себе сліпими кошенятами, не знаючи, за що братися, що вивчати і де знайти на це час. Допоможіть команді. Зберіть максимум даних, які будуть корисні саме вашим співробітникам, саме для вашого бізнесу. Можна створити бібліотеку на Google-диску або на ваших внутрішніх ресурсах. Підберіть окремо файли та посилання для маркетологів, окремо – для проджектів, окремо – для топ-менеджменту. Обов’язково створіть добірку, що буде корисна всім. Люди відчують вашу турботу та не будуть відволікатися на курси, що не принесуть їм нічого цінного.

3. Чат для натхнення

Так, натхнення – це зараз саме те, чого багатьом бракує. Особливо якщо у вас творча команда. Окремий чат, куди можна надсилати мотиваційні картинки, круті ідеї для реалізації в майбутньому. Це, можливо, змотивує не кожного, але точно збереже ваш основний робочий чат від зображень котиків та натхненних текстів.

4. Онлайн-бар

Варіант для дружньої команди, що поза роботою спільно проводить час. Впевнена, хтось у вашій команді не має родини і живе один або з батьками. І в п’ятницю ввечері наодинці сумує за своїми друзями-колегами. Запропонуйте вийти на зв’язок та веселою компанією випити чаю. Або чогось міцнішого.

Запитайте, кому як працюється у віддаленому режимі, які труднощі та бар’єри спіткали кожного окремого співробітника. Або, навпаки, які нові лайфхаки дистанційної роботи винайшли. Можливо, почуєте щось дуже корисне. Наприклад, що келих теплої води або яблуко допомагає не гризти печиво постійно. Альтернативний варіант – хеппі-фрайдей. Потанцюйте разом із командою, розкажіть, що хорошого сталося з кожним за тиждень, обговоріть позитивні новини в світі.

5. Ігри та змагання

Онлайн-змагання в Counter-Strike або будь-яка інша мережева гра-стрілялка – відмінний варіант для «зустрічі» команди поза роботою. Є ресурси з онлайн-монополією, еліасом та з іншими «настолками». Також стають дедалі популярнішими VR-батли. Деякі компанії вже активно користуються такою послугою. Провести вечір за веселою командною грою – why not?

6. Спікінг-клаб

Організуйте онлайн-вивчення іноземних мов. Обговорення книг, кінострічок та серіалів англійською мовою. Або пограйте в ті самі ігри, але виключно мовою, яку прагнете вивчити чи проапгрейдити.

7. «Затишний вечір»

Загорніться в м’якенькі пледи, заваріть тепленького духмяного чаю та подивіться разом із командою якийсь душевний фільм чи серіал. Так, це може здаватися банальним. Але, можливо, той, хто живе один – давно цього хотів? Не забувайте, що наразі людям може бракувати простого та комфорного «поговорити».

Головне – позитивно мислити та швидко адаптуватися до умов. Ви – одна з ключових одиниць компанії, від якої залежить загальний командний дух та мотивація. Тому налаштовуємося на краще та продовжуємо work hard у нових реаліях.

Share on FacebookTweet about this on Twitter

Lost Password