З послабленням карантинних обмежень команди поступово повертаються в офіси, тож тема мотиваційних практик офлайн знову стає актуальною. Як компанія може проявити турботу про працівників та спонукати до ефективнішої праці? Ми зробили добірку практик, не всі з яких доречні в кожній команді, проте точно цікаві та незвичайні. 

1. На роботу з пухнастиком

Щоб працівникам працювалося комфортніше, деякі компанії дозволяють приходити на роботу з домашніми улюбленцями. Так роблять, наприклад, в Amazon та Atlassian. Деякі роботодавці практикують виплати співробітникам, які мають чотирилапих друзів, або влаштовують акції, коли можна взяти з собою тварин.

2. Премія за відсутність лікарняних

Співробітники, які піклуються про своє здоров’я, мають можливість отримати додаткові виплати від компанії. Якщо протягом року працівник не хворів та не брав лікарняних, компанія гарантовано виплачує йому щорічну премію. Важливо наголосити, що не варто заради премії приходити на роботу, особливо під час пандемії. Якщо захворів та почуваєш себе погано – сиди вдома, щоб не заразити інших. 

3. Додатковий вихідний

Компанії пропонують позапланово відпочити, наприклад, у день народження або на річницю весілля. Також це гарна можливість відвідати урочисту лінійку в школі разом зі своїм школяриком.

4. Кинув палити – отримав бонус

Як заохотити працівників відмовитися від шкідливої звички та вести здоровий спосіб життя? Запропонувати, наприклад, медичне страхування, абонемент у фітнес-клуб, премії для некурців.

5. Благодійність

Багато людей хочуть і можуть робити добрі справи. Проте організаційні моменти та брак часу їх лякають. Компанія може взяти на себе відповідальність за організацію благодійного проекту. Або взяти шефство над одним із дитячих будинків та регулярно допомагати підопічним фінансово й відвідувати особисто, бути менторами для дітей. Людям важливо відчувати себе потрібними та соціально активними, компанії слід тільки створити для цього сприятливі умови. 

6. Кімната для сну та відпочинку

Підвищити працездатність співробітникам допоможе комфортно обладнана кімната для відпочинку. Чудова законна можливість подрімати (нехай і серед робочого дня) та з новими силами продовжити роботу. В деяких компаніях навіть обладнані спеціальні кімнати або капсули для сну. 

7. Корпоративна валюта

Для підвищення мотивації працівників деякі компанії вводять власну корпоративну валюту, дають їй назву та запускають в обіг. Співробітник, який протягом певного періоду часу (скажімо, за рік) набрав найбільше одиниць валюти, отримує приз. Монети можна обміняти на поїздку за кордон, абонемент у басейн, подарункові сертифікати.

8. Правова підтримка

Запропонуйте співробітникам цілодобову правову підтримку. Так, кожен працівник зможе, наприклад, скористатися шаблонами юридичних документів, звернутися за письмовими або усними консультаціями до юристів компанії. Адже працівнику складно сконцентруватися на роботі, якщо він заклопотаний судовою тяганиною, проблемами з поверненням неякісного товару, несправедливу заборону на виїзд за кордон.

Така практика допомагає працівникам швидко вирішити особисті питання до того, як вони перетворяться на серйозні проблеми, що змушують відпрошуватися, в робочий час читати юридичні форуми та нервувати.

9. Неформальні бесіди з керівником

Періодичне живе спілкування зі співробітниками дають зрозуміти, що керівник цікавиться їхніми турботами та планами. Така практика відіграє важливу роль у питаннях мотивації. Часто у рядових працівників є багато цікавих ідей, які вони просто не мають змоги донести до топів. Тому важливо мати такий канал зв’язку: наприклад, компанії влаштовують сніданки з керівниками, регулярні онлайн-зустрічі в деяких організаціях топи просто працюють в одному просторі з командою і обмежень на спілкування немає. 

10. Вихідний через розбите серце

Є компанії, які пропонують співробітникам, що розійшлися зі своїми другими половинками, вихідні: можливість посумувати наодинці, оговтатися, а згодом – спокійно зосередитися на роботі. 

11. Сам собі бос

Старанним співробітникам, які показують хороші результати, деякі компанія пропонують певні переваги, наприклад, не дотримуватися дрес-коду чи не відповідати на дзвінки від керівника після 18:00.