Поради для роботодавців

7 концепцій тімбілдингів, що «увімкнуть» вашу команду в офлайн

Сергій Родінов,
співвласник івент-агенції ROCKETS
та засновник Академії Івент Менеджменту

Перші послаблення карантину вже набули сили, бізнес потроху починає відновлювати свою роботу, команди повертаються до офлайну. Саме зараз варто задуматися про мотивацію та адаптацію персоналу до старого-нового формату – спілкуванню із колегами «фейс ту фейс», не через Zoom та без домашнього котика на колінах.

Скоро… Зовсім скоро ми повернемося до звичного ритму життя. Зовсім скоро більшість компаній почне відновлювати режим офісної роботи та повертати команди на робочі місця.

Але є тут одне велике «але»: згідно з невеликим опитуванням, що я провів серед своїх колег-підприємців, приблизно 60% співробітників у різних сферах не дуже вже й горять бажанням повертатися до офісів. Що робити HR-ам? Відповідь на поверхні: організовувати тімбілдинги та знову нагадувати своїм співробітникам, що офісна робота – це просто космос!

Які бізнес-завдання вирішить тімбілдинг після карантину?

  • Налагодження комунікації та укріплення командного духу вашого екіпажу
  • Формування лояльності до компанії та мотивація на космічні цілі
  • Ознайомлення команди з новими стратегічними цілями бізнесу
  • Створення сприятливого мікрокосмосу в колективі
  • Розвиток скіллів та виявлення нових талантів

Поділюся з вами концепціями для проведення таких заходів.

До речі, в період кризи більшість івент-підрядників (наприклад декоратори, музиканти, фотографи, ведучі) готові пропонувати дуже лояльні ціни, тому навіть в умовах скорочення бюджетів на заходи цілком можливо організувати більшість із запропонованих ідей.

1. Хакатон 

Спільне вирішення глобальної проблеми – згуртовує. Організуйте захід на кшталт хакатону, ключовим завданням якого буде запропонувати вирішення якоїсь соціальної проблеми. Та не забудьте продумати заохочувальні призи для всіх учасників.

2. OXYGENнний СПОРТ

На фоні збільшення популярності домашніх спортивних активностей під час карантину, все менша кількість людей буде опиратися такому виду дозвілля. Та наразі вже нікого не здивуєш звичайними змаганнями та естафетами. Більш просунуті варіанти: бінокулярний футбол, хокей на моноколесах, перегони дронів, гонки на електросамокатах, VR-спорт… Тож беріть в оренду надсучасний інвентар та організовуйте оригінальні ігри. Впевнений, що всі вже скучили за духом конкуренції і змаганнях на свіжому повітрі.

3. «Ламповий» тімбілдинг

Нагадайте колегам, що колектив – це майже друга сім’я, та організуйте для них по-справжньому затишний тімбілдинг на природі. Настольні ігри, гітаристи, посиденьки біля багаття зі страшними історіями (про карантин, наприклад)… Після такого івенту адаптація точно пройде набагато швидше, а колеги подолають стіну, що могла вирости між ними за цей період.

4. Комік Кон

Чули про цей всесвітньо відомий фестиваль? Якщо у вас молодий колектив та всі нормально ставляться до костюмованих вечірок – ця концепція точно для вас.

5. Retreat

На жаль, не у всіх була можливість пересидіти карантин в приватних будинках. Більшість з нас була «закрита» в бетонних коробках та в компанії своїх смартфонів/ноутбуків. Організуйте справжню «перезарядку» – виїзний захід з активностями типу мастер-класів з йоги, медитацій із здоровими закусками та без алкоголю. Головне правило – ніяких смартфонів!

6. Відпустка одного дня

Всі ми скучили за подорожами. І навряд чи у нас буде можливість у найближчий час задовольнити цю потребу. Влаштуйте пляжну вечірку з басейном, діджеями, коктейлями та атмосферою повного відриву. Міні-відпустка, хоча б на один день, перед новим робочим «сезоном» нікому не завадить.

7. First Instinct

Ще один варіант виїзного тімбілдинга: квест в умовах дикої природи із тематичними завданнями, що дозволять команді відчути себе справжніми первісними людьми та відкрити в собі мисливські інстинкти. І знову ж важлива умова: ніякого Гуглу та гаджетів!

При реалізації будь-якої з цих концепцій додайте настрою за допомогою правильної музики, тематичного декору, фотозон тощо. Створіть атмосферу справжнього свята для своїх колег та підбирайте ті активності, що допоможуть вирішити бізнес-задачі саме вашої компанії!

Share on FacebookTweet about this on Twitter

Lost Password