Тривала робота з дому призвела до того, що пошук нової та всі її етапи (зокрема, співбесіди) ми проходимо тепер віддалено. І якщо працювати ви можете у ліжку та в піжамі або навіть увімкнутися так на робочий колл, якщо у вас в команді панує відповідна атмосфера, то зі співбесідою все не так просто. Як одягнутися, чи потрібно фарбуватися, голитися або ж можна просто бути на домашньому? Зібрали всі поради щодо зовнішнього вигляду на онлайн-співбесіді, аби він не зіпсував враження про вас як про крутого фахівця.

Чи має значення зовнішній вигляд на онлайн-співбесіді?

Кандидат на вакантну посаду повинен вразити роботодавця своїми досягненнями та інтелектом. Проте ідеалістично вважати, що потенційного працівника будуть оцінювати лише за цими критеріями. Свідомо чи ні люди оцінюють інших за зовнішнім виглядом, манерами поведінки, привітністю тощо. Певною мірою вміння підібрати одяг під певну ситуацію свідчить і про адекватність людини. Наприклад, кандидат, який на співбесіду в офісі приходить у вʼєтнамках та пляжних шортах виглядає як мінімум дивно, але і той, хто одягне вечірню сукню, також.

Онлайн-співбесіда не виняток з цього правила. Адже нехай ви і вдома, нехай роботодавець не бачить вас повністю, але немите волосся або заросла борода у кадрі здатні повпливати на думку про вас. 

«У мене була ситуація, коли я проводила співбесіду на керівну посаду. Це була онлайн-зустріч і кандидат під час спілкування перебував в автомобілі. Це, в принципі, допустимо, однак, якщо людина претендує на керівну посаду, набагато краще було б обрати ізольоване комфортне місце. Крім того, він був одягнений в майку. З перших хвилин це справило не найкраще враження. Це той випадок, коли зовнішній вигляд став одним із вирішальних факторів відмови», — розповідає HR-менеджерка Анжеліка Гуріна.

Тому відповідь на питання «Чи має значення зовнішній вигляд на онлайн-співбесіді?» – «Так!». Вам так само як для офлайн-інтервʼю потрібно продумати свій образ заздалегідь, зібратися за деякий час і бути готовими увімкнути камеру у всій красі. Але під час продумування зовнішнього вигляду на онлайн-співбесіду потрібно врахувати не лише загальні правила, а й декілька особливих нюансів.

Яким має бути зовнішній вигляд кандидата на онлайн-співбесіді?

Дослідіть корпоративну культуру в компанії

Кандидата на співбесіді будуть оцінювати за тим, як він «впишеться» у колектив. Тому якщо в компанії заведено ходити на роботу в стилі casual, а ви одягнетеся за рекомендаціями ділового дрес-коду — ваш зовнішній вигляд не відповідатиме загальній атмосфері й виглядатиме недоречно, хоч і по-діловому.

Це також стосується татуювань та пірсингу. Якщо у компанії дотримуються ділового стилю, а у вас татуювання на всі руки — краще одягнути лонгслів або сорочку з довгим рукавом, які їх сховають.

Акцент на тому, що в кадрі

Ви можете одягнутися ідеально, але це буде даремно, якщо у кадрі буде те, чому ви не приділили увагу. Тому обовʼязково помийте волосся, розчешіться, поголіться, якщо не носите бороду або приведіть її у порядок. Для жінок також допустимий легкий макіяж. 

Охайність

Помилково вважати, що витягнена біла футболка із шафи за 5 хвилин до співбесіди — ідеальний варіант. Ваш одяг має бути попрасований, а образ в цілому — охайний. Щоб нічого ніде не стирчало, не висів відірваний ґудзик, а в очі не впадала пляма від червоного вина.

Потурбуйтеся про нижню частину 

Не думайте, що якщо в камері видно лише вашу верхню частину тіла, то можна одягнути сорочку до спідньої білизни. Можливо, під час співбесіди вам доведеться встати за чимось, або перейти з ноутбуком в інший куток кімнати, або камера випадково захопить не ту частину тіла. Тож аби уникнути незручних ситуацій, краще одягнутись внизу відповідно.

Сидіть рівно

Співбесіда лежачи або розвалившись на стільці навряд чи пройде успішно. Тримайте рівно поставу, найкраще сидіти за столом, не підпирайте лице руками, не чіпайте його постійно та не крутіться на стільці. Все це може зіпсувати зусилля, зроблені до того.

   Тетяна Ковальчук, авторка медіаплатформи budni

Читайте ще: Про що треба дізнатися перед виходом на нову роботу, аби потім не пошкодувати про своє рішення?