До нового року – лічені дні. Час і нам пригадати 2022-й – з його викликами, подіями та випробуваннями. А ще – великими та маленькими перемогами, які стали можливими завдяки команді robota.ua. 

Зробили розміщення термінових вакансій безкоштовним

У перші тижні повномасштабного вторгнення сили команди robota.ua були зосереджені на термінових вакансіях, спрямованих на потреби армії, волонтерських ініціатив, критичної інфраструктури. 

Ми зробили розміщення таких оголошень безкоштовним, а модератори перевіряли кожну із них вручну. Спектр вакансій був різним – від волонтерів різних напрямків до водіїв для роботи у гарячих точках, лікарів, продавців тощо. 

Ми продовжуємо підтримувати волонтерські ініціативи, тож якщо ви маєте вакансію, яка наближатиме перемогу України, надсилайте її для безкоштовного розміщення на адресу peremoga@robota.ua.  

Подбали про захист даних пошукачів та роботодавців

Команда продовжувала працювати звідусіль, аби всі дані, резюме та вакансії користувачів були в безпеці. robota.ua здійснила міграцію у хмарні технології, аби позбавитися залежності від фізичної інфраструктури, підвищити безпеку даних, знизити залежність людського фактора та створити можливості для подальшого розвитку. 

Створили безкоштовну дошку оголошень 

Ми відчули підвищений попит на разові роботи (як волонтерського, так і комерційного характеру) і вирішили запустити дошку оголошень Potreba. Вона поєднала тих, хто потребував підтримки, з тими, хто був готовий її надати. На цій платформі українці мали змогу безкоштовно запропонувати або знайти допомогу – з житлом, транспортом, одягом, ліками, продуктами або послугами. 

Зробили пошук роботи ще швидшим у Telegram 

Аби спростити та пришвидшити пошук вакансій для українців, які втратили роботу через війну, ми запустили зручний чат-бот та 21 канал для пошуку роботи – у різних областях України, за кордоном та віддалено. Усі нові оголошення, які з’являються на robota.ua, автоматично потрапляють і до Telegram-каналів. 

Створили маніфест про необхідність працювати на перемогу

Ми в robota.ua віримо: працювати – це краще, що зараз можна зробити. Сьогодні робота кожного з вас особливо цінна, вона – місце вашої сили. Адже той, хто працює – рухає українську економіку вперед.

Наш відеоролик побачили понад 450 000 українців, а ще – ця робота узяла гран-прі міжнародного фестивалю реклами у категорії Positive change. 

Допомагали захисникам 

У перші дні війни robota.ua перерахувала 5 млн грн на допомогу мирному населенню.

Цього року ми провели благодійний аукціон, на якому зібрали 1 300 000 гривень та придбали 70 військових захищених біноклів із далекомірною сіткою для ЗСУ.

На день народження компанії відбувся «Тиждень швидкої допомоги», до якого долучились 918 компаній. За його результатами, ми зібрали 3 300 000 грн, придбали 4 карети швидкої допомоги та 2 пікапи.

А восени разом з Асоціацією HR Pro запустили благодійний проєкт «Алея Стійкості», завдяки якому зібрали кошти на автівку для захисників – бандеромобіль із туреллю.

Турбувалися про безпеку власної команди

Запорука злагодженої роботи – це безпека власної команди. Компанія допомагала з переїздом та проживанням тим, хто виїхав за кордон, проводила тренінги з надання першої медичної допомоги, колеги з відділу HR залишалися на зв’язку з кожним зі співробітників. А зараз ми повністю обладнали офіси під потреби життя та роботи у блекаут, перетворивши їх на пункти незламності для працівників та їхніх родин.

Створили єдиний портал вакансій спільно з Державною службою зайнятості 

Цей інструмент допомагає максимально повно інформувати українців про всі актуальні пропозиції на ринку праці та пришвидшити відновлення економіки України.

Портал було створено за підтримки та інформаційної взаємодії п’яти провідних українських сайтів з пошуку роботи – зокрема, robota.ua. Нові вакансії, опубліковані на джоб-ресурсах, автоматично з’являються і на «Єдиному порталі вакансій».

Залишалися на зв’язку з роботодавцями

У 2022 році ми зустрічалися:

Участь у цих та інших проєктах robota.ua була повністю безкоштовною для всіх учасників.

Зібрали історії стійкості українського бізнесу

Цьогоріч замість професійної премії HR Pro Awards разом з її організаторами HR PRO Association провели онлайн-проєкт «Алея Стійкості», тому що війна виявила безліч людей та команд, які заслуговують на відзнаку.  

Міжнародні медіа з подивом розповідають про стійкість українців та українського бізнесу. Ми ж знаємо: за всім цим стоїть стійка робота людей та команд. Тому створили віртуальну галерею, щоб наповнити її реальними історіями стійкої праці та подяк, які потрібно закарбувати як історичні факти. 

За підсумками проєкту вдалося зібрати кошти на автомобіль з бойовою туреллю для захисників 501-ого окремого батальйону морської піхоти.

«Працевлаштували» пухнастих співробітників 

Разом з UAnimals ми запустили проєкт, метою якого був регулярний збір коштів на допомогу тваринам, постраждалим від війни. Ми розмістили на robota.ua резюме чотирилапих, як то: менеджер з муркотіння, менеджер з тупотіння лапами, менеджер з хвостатих комунікацій тощо. 

А компанії отримали можливість їх знайти на robota.ua, «найняти» на роботу і сплачувати їм щомісячну зарплату у вигляді донату. Вісім співробітників вже успішно знайшли своїх роботодавців, а попереду нова хвиля чотирилапих кандидатів.

Запустили ініціативу, аби допомогти школам та вчителям знайти одне одного

У партнерстві з «Освіторією» та UNICEF ми створили важливу ініціативу «Знахідники». Її мета – допомогти українським школам в умовах війни підсилити команду найкращими вчителями та психологами, а останнім – забезпечити додатковий заробіток.

Як це працює?

  • керівник школи заповнює заявку на участь у проєкті;
  • robota.ua публікує вакансію за запитом школи;
  • організатори проєкту відбирають фахівця, контактують його зі школою та забезпечують оплату його роботи – 500 грн за 1 проведений урок/консультацію.

Запустили програму підтримки деокупованих регіонів

Усі роботодавці зі звільнених територій Херсонської та Харківської областей можуть безкоштовно розміщувати вакансії та знаходити співробітників для відновлення роботи локальних компаній. 

Ініціатива триватиме аж до Перемоги України: robota.ua підтримуватиме роботодавців з Маріуполя, Луганська, Донецька, Сімферополя та кожного деокупованого населеного пункту України.

Оновили конструктор резюме

Тепер конструктор резюме став простішим та більш інтуїтивним. Його фішка в тому, щоб розбити процес на дуже прості кроки: спочатку заповнити основну інформацію про себе, а інше деталізувати поступово — за допомогою автоматичних підказок. Так, кандидати отримали можливість створювати CV ще швидше та зручніше, а база резюме для роботодавців стала ширшою та якіснішою.

Продовжуємо тримати руку на пульсі змін

У 2022 році пошук роботи став як ніколи мобільним. Цього року ми не лише створили телеграм-канали, але й працювали над швидкістю завантаження версії сайту для смартфонів, вдосконалювали роботу застосунку robota.ua для пошукачів і наразі працюємо над оновленням додатка для роботодавців. Аби користувачі використовували максимум можливостей – і пошуки роботи та кандидатів завжди завершувалися перемогою.

Коли з війною гібридний та віддалений режим роботи стали невідворотними, ми додали нові інструменти для ефективного пошуку. Відтепер, усі вакансії діляться на три типи – залежно від того, як працюватиме співробітник: 

  • в офісі чи з прив’язкою до конкретного робочого місця;
  • повністю віддалено;
  • у гібридному форматі – коли співробітник частину свого часу проводить в офісі, а частину – дистанційно.

А після масштабних блекаутів ми додали функціонал, який дозволяє компаніям розповісти потенційним співробітникам про наявність генератора та безперебійного зв’язку в офісі. 

«Готові до всього» – певно, саме з таким бойовим настроєм команда robota.ua вступає до нового року. Нехай у 2023-му на українців чекає гарна робота, а на роботодавців – талановиті кандидати. А ми, своєю чергою, зробимо все можливе, аби вони знайшли одне одного. 

Читайте ще: Від А до Я: словник 2022 року від robota.ua