У День всіх закоханих скрізь у повітрі пахне коханням: до партнера, близьких та навколишнього світу. Але що робити, якщо ви більше не відчуваєте тієї захопленості, відчуття новизни та шаленства викликів до своєї роботи? Якщо ви вже довгий час працюєте на одному місці і ваша симпатія до роботи перетворилася на звичку? Зібрали поради, які допоможуть повернути любов до роботи.

Починайте день правильно

Якщо вам важко прокидатися і початок робочого дня вже робить його поганим, а роботу — ненависною, потрібно з цим щось робити. Почати свій день правильно вам допоможуть фізичні навантаження. Сходіть на ранкову йогу, зробіть руханку чи пройдіться до офісу/кав’ярні пішки. Так мозок швидше прокинеться, а ви відчуєте прилив сил та натхнення щось робити. А якщо пощастить, то виникнуть ідеї для розвʼязання завдань, які давно відкладаєте.

Знайдіть іскру

Якщо любов до роботи зникла, потрібно знайти те, що драйвить вас і мотивує до дій. Зосередьтесь на власних сильних сторонах та тому, як вони допоможуть принести користь проєкту, команді чи компанії.

Фіксуйте справи, які виконуєте протягом робочого дня та ставте відмітки навпроти тих, які приносять вам найбільше задоволення.

У цих завданнях криються ваші сильні сторони та саме на них потрібно робити акцент, щоб віднайти іскру любові до роботи.

Подумайте про мотивацію та розвиток

Ваші відносини з роботою мають розвиватися по висхідній кривій, щоб залишатися гармонійними та цікавими. Але якщо вони на тривалий час застигли у рівній площині, то зникає будь-яке бажання та мотивація до дій. Щоб повернути їх, подумайте про свій шлях та кроки до досягнення глобальної карʼєрної мети. 

Якщо ви вже давно переросли свою посаду і чекаєте підвищення, вбиваючи залишки симпатії до роботи, то це — провальний план. Беріть ініціативу у свої руки та звертайтеся до керівника з аргументацією отримання підвищення, розширення зони відповідальності чи функціональних обовʼязків. Нові виклики здатні повернути минуле захоплення роботою.

Спілкуйтеся з колегами

Якщо ви працюєте віддалено, важко відчувати себе частиною команди та насолоджуватися чимось, що повʼязане з роботою, але не стосується безпосереднього виконання завдань.

Спілкування з колегами, навіть онлайн, здатне покращити настрій, відволікти від проблем і позитивно вплинути на емоційний стан.

Не пропускайте також спільних зібрань з колегами в офісі чи поза його стінами, вони здатні підтримувати командний дух, а спілкування у неформальній обстановці дарує заряд позитиву.

Заручіться також підтримкою колег у виконанні своїх робочих обовʼязків. Не варто все тягнути самотужки, бо вам здається, що лише ви справитеся з усім якнайкраще. Не бійтеся делегувати обовʼязки, які вбивають ваші почуття до роботи, можливо, у ваших колег вони викликають абсолютно протилежні емоції. Командна гра не дасть згаснути вашим почуттям до роботи.

Виділяйте час для себе

Навіть улюблена робота здатна стати ненависною, якщо її у вашому житті буде забагато. Тому давайте собі відпочивати від робочих завдань, щоб повернутися до них із новим запалом. Робіть перерви посеред робочого дня, намагайтеся не перепрацьовувати та обовʼязково відпочивайте у вихідні. Важливо також виділяти частинку вільного часу на хобі, які дають вам заряд енергії та надихають. Тоді бажання повертатися на роботу буде більше.

Але якщо жоден зі способів (і всі в комплексі) не допомогли вам повернути бажану любов до роботи, то радимо почати шукати нову, що дасть всі ті емоції, які вже давно ви не отримуєте від теперішньої.

   Тетяна Ковальчук, авторка медіаплатформи budni

Читайте ще: День бабака: що робити, якщо ваше життя проходить повз?