Якщо ви закінчили навчатися і намагаєтеся зрозуміти, ким хочете працювати або, можливо, вже працюєте, але відчуваєте себе нереалізованими у нинішній професії, у вас попереду нелегкий шлях пошуку роботи. А знайти роботу своєї мрії ще важче, але це можна зробити, маючи мотивацію та наполегливість. 

Для початку вам потрібно визначити роботу або посаду вашої мрії, а потім зосередитися на отриманні необхідних для неї освіти і навичок, щоб подати резюме і підвищити свої шанси на її отримання. 

Подумайте, що змушує вас почуватися щасливими і реалізованими

Першим важливим кроком на шляху до отримання роботи вашої мрії є визначення того, які ролі, посади або навички роблять вас щасливими та реалізованими. Робота вашої мрії це та робота, яку ви дійсно любите виконувати день у день, попри будь-які виклики та перешкоди. Згадайте часи, коли ви були найщасливішими і найбільш реалізованими.

  • Чим ви любили займатися в дитинстві? Якщо захоплювалися малюванням, це згодом може привести до омріяної роботи у сфері мистецтва, наприклад, графічного дизайну. Якщо любили будувати споруди з конструктора, до омріяної кар’єри архітектора або будівельника.
  • Чим подобається займатися зараз у вільний час? Наприклад, якщо любите писати вірші, можете розглянути можливість зібрати їх у збірку та видати, прорекламувавши у соцмережах.
  • Які завдання або ролі на поточній роботі, які вам подобаються? Можливо, ви захочете використати їх для переходу до роботи своєї мрії. Наприклад, якщо вам подобається керувати людьми на теперішній роботі, можете розглянути можливість кар’єри у сфері людських відносин.

Запишіть свої цілі

Це змусить замислитися, які види діяльності або моменти є для вас значущими. Згодом можете використовувати ці цілі, щоб зосередитися на тому, чим захоплені, і як ви можете реалізувати омріяну роль.

Встановіть дедлайни для своїх цілей, щоб мати мотивацію для їх досягнення. Залежно від того, наскільки складними чи простими є цілі, можете встановити різні часові рамки для досягнення кожної мети.

Уявіть своє найкраще майбутнє

Ця вправа допоможе уявити себе в майбутньому «на коні» і наблизитися до омріяної роботи чи посади. Навіть якщо ви не маєте чіткого уявлення про своє найкраще майбутнє, це допоможе краще зрозуміти свої цілі на майбутнє.

Визначте набір навичок, якими володієте 

Важливим елементом отримання роботи вашої мрії є наявність необхідних навичок для її виконання. Залежно від того, які навички потрібні для роботи, ви можете удосконалити їх або набути під час роботи. Подумайте про те, якими навичками ви вже володієте на шляху до роботи своєї мрії, це надасть вам впевненості.

Наприклад, якщо у вас вже є досвід роботи у сфері управління персоналом і ви маєте кілька років досвіду тісної співпраці з іншими людьми в команді, зможете застосувати ці навички на практиці, працюючи HR-ом на роботі, про яку ви мрієте.

Вивчіть освітні вимоги до роботи вашої мрії

Щоб збільшити шанси отримати роботу своєї мрії, вам потрібно буде показати потенційним роботодавцям, що відповідаєте освітнім вимогам, які висуваються до роботи. Залежно від роботи мрії, вам може знадобитися лише кілька курсів підвищення кваліфікації, щоб зрозуміти ключові елементи певної галузі, або ж доведеться розглянути можливість піти навчатися, щоб отримати диплом/сертифікат, який дозволить отримати роботу вашої мрії.

  • Знайдіть в інтернеті вимоги до рівня освіти для конкретної посади або роботи і поговоріть з кар’єрним консультантом. Наприклад, якщо мрієте працювати HR-ом, ви повинні добре розуміти вимоги до освіти та набір навичок, необхідних для того, щоб претендувати на цю посаду. Після цього ви можете вирішити, чи хочете ви продовжувати цю кар’єру, і піти навчатися.
  • Ви також можете полегшити собі початок нової кар’єри, працюючи на теперішній роботі повний робочий день і відвідуючи вечірні курси, які допоможуть стати на крок ближче до своєї мрії. Згодом можете домовитися з роботодавцем про графік роботи, який дозволить працювати неповний робочий день і здобувати освіту, необхідну для кар’єри вашої мрії.

Зверніться до наставників, викладачів та інших професіоналів

Спробуйте знайти наставника, який зараз працює на роботі вашої мрії або тісно співпрацює з людьми, які мають роботу вашої мрії. Будьте готові прислухатися до їхніх порад і запитайте, чи можете ви попрацювати у них один день, щоб дізнатися більше про роботу.

Запитайте у наставника або викладача про найважливіше, чого вони навчилися на своїй посаді, і як це допомогло їм досягти успіху. Дізнайтеся більше про те, що можете зробити, щоб опинитися на їхньому місці та отримати роботу своєї мрії.

Приєднайтеся до професійної спільноти, пов’язаної з роботою вашої мрії

Це чудовий спосіб зустріти потенційних наставників, роботодавців та колег. Наприклад, якщо хочете працювати дизайнером одягу, можете приєднатися до спільноти дизайнерів одягу у вашому регіоні.

Ці професійні асоціації також можуть запропонувати курси підвищення кваліфікації для розвитку ваших навичок і нетворкінг-сесії, де ви зможете познайомитися з потенційними роботодавцями, що зробить вас на крок ближче до омріяної професії.

Шукайте можливості, які пропонують практичний досвід роботи на цій посаді

Це допоможе підтвердити, що ви хочете працювати на цій посаді, а також краще зрозуміти, як проходить типовий робочий день на роботі вашої мрії. Стажування може бути хорошим способом отримати практичний досвід і навчитися у більш досвідчених фахівців у цій галузі.

Ви можете претендувати на стажування після завершення навчання, необхідного для роботи вашої мрії, або подати заявку на стажування на основі наявних у вас навичок та освіти.

Зі стажиста – у працівники

Якщо вам вдасться отримати посаду стажиста, спробуйте налагодити зв’язки з якомога більшою кількістю людей в компанії. Продемонструйте свою готовність вчитися у колег. Покажіть представникам компанії, що ви також можете бути хорошим штатним працівником.

Наприкінці стажування поговоріть зі своїм керівником про можливу роботу в організації на умовах неповної або повної зайнятості. Навіть невелика роль на неповний робочий день може згодом привести до більш значущої посади і допомогти стати на крок ближче до роботи вашої мрії.

Адаптуйте резюме до роботи вашої мрії

Перш ніж розсилати резюме потенційним роботодавцям, слід адаптувати його до вимог освіти та іншого набору навичок, необхідних для роботи. Це покаже роботодавцям, що ви обізнані з вимогами омріяної посади та подумали про те, що ви як працівник можете їм запропонувати.

Наприклад, якщо ви мрієте працювати журналістом, вам слід перерахувати будь-який освітній досвід, пов’язаний з цією роботою, і будь-який практичний досвід роботи.

Демонструйте на співбесідах драйв і бажання вчитися 

Якщо ви не відповідаєте освітнім вимогам або не володієте навичками, необхідними для роботи своєї мрії, можете використати свій драйв і бажання вчитися, щоб показати роботодавцю, що ви є хорошим кандидатом на роботу. Часто роботодавці шукають мотивованих, самодостатніх працівників, які вміють думати на перспективу. Демонстрація того, що ви володієте цими навичками, допоможе компенсувати брак знань або практичного досвіду, оскільки це часто може бути більш привабливим для роботодавців.

Читайте ще: Як це – працювати у форматі workation? 5 підказок, як знайти баланс між роботою та відпочинком