Перш ніж офіційно приступити до нової роботи, вам потрібно зробити кілька речей, які зроблять перехід більш успішним. Підготувавшись до нової ролі, ви почуватиметесь комфортніше та впевненіше у новій компанії.

Розповідаємо, як успішно перейти на нову роботу, ділимося порадами зі статті How To Successfully Transition To a New Job (With Tips).

Як зробити перехід на нову роботу більш успішним?

Повідомте керівництво про звільнення

Після того, як ви приймете рішення про перехід на нову роботу, напишіть заяву про звільнення на поточному місці роботи за два тижні. Протягом цього періоду постарайтеся зробити все можливе, щоб завершити всі свої незавершені завдання. Якщо на вашу посаду вже знайшли нову людину, запропонуйте ввести її в курс справ.

Продовжуючи приносити користь компанії протягом останніх кількох тижнів, ви зможете піти на хороших умовах. Збереження цих зв’язків є важливою складовою для отримання рекомендацій або інших можливостей працевлаштування в майбутньому.

Підтримуйте зв’язок з новим роботодавцем

Надішліть електронного листа новому роботодавцю перед початком роботи. Запитайте, чи є щось, що ви можете зробити, щоб підготуватися до роботи на новій посаді. Можливо, вам надішлють документи, які потрібно заповнити, або навчальні матеріали для ознайомлення. У цьому листі поставте запитання, які у вас виникли. Наприклад, дізнайтеся про дрес-код. Це зробить ваш перший робочий день набагато комфортнішим.

Освіжіть свої знання

Хоча ви, напевно, шукали інформацію про свого нового роботодавця, перед першим робочим днем освіжіть свої знання. Перегляньте вебсайт та сторінки компанії в соціальних мережах, щоб бути в курсі останніх оголошень та змін. Ви також можете зайти на сторінку команди на сайті, щоб познайомитися з новими колегами. Це може значно полегшити запам’ятовування імен, коли зустрінетеся з ними особисто.

Представтесь усім

В перший робочий день постарайтеся бути максимально привітними. Представляйтеся кожному, кого ви зустрічаєте, намагаючись бути привітними і доброзичливими. Коли ви чуєте чиєсь ім’я, повторюйте його вголос, щоб запам’ятати. Наприклад, якщо хтось каже: «Привіт, мене звати Іван!», ви можете відповісти: «Приємно познайомитися, Іване!».

Докладаючи зусиль, щоб запам’ятати імена та посади кожного, ви справите гарне перше враження.

Ставте запитання

Використовуйте перші кілька тижнів, щоб дізнатися якомога більше про нову компанію, відділ і свою роль. Не соромтеся ставити вдумливі запитання. Це не лише прискорить ваш процес навчання, але й покаже новому роботодавцю, що ви проявляєте ініціативу в навчанні.

Беріть участь у заходах компанії

Намагайтеся брати участь у заходах, які проводить ваша компанія. Корпоративні вечірки, командні обіди та волонтерські виїзди – це чудова можливість познайомитися з колегами. Хоча ці заходи не є обов’язковими, вони є чудовим способом побудувати мережу контактів і відчути себе більш комфортно з членами команди.

Не відволікайтеся від завдань

Використовуйте перші кілька місяців роботи, щоб показати роботодавцю, який ви працьовитий співробітник. Докладіть зусиль, щоб завершити все навчання та поступово брати на себе більше обов’язків. Переконайтеся, що ви зосереджені на своїх завданнях і виконуєте роботу вчасно.

Кидайте собі виклик

На перших етапах роботи на новій посаді може здаватися, що ваша робота є дещо складною. Нагадуйте собі, що це частина процесу навчання, і що з часом стане легше. Коли відчуваєте труднощі, сприймайте це як можливість розвинути свої навички та довести, що ви здатні виконувати цю роботу. Як тільки почнете розуміти нюанси своєї нової роботи, почуття того, що ви досягнули бажаного, буде варте всіх зусиль.

Зосередьтеся на сьогоденні

На початках ви сумуватимете за колишніми колегами і згадуватимете минулу роботу. Замість того, щоб ностальгувати, зосередьтеся на сьогоденні. Зараз саме час зосередитися на налагодженні нових зв’язків і вивченні того, як добре виконувати свою роботу.

Поради щодо переходу на нову роботу

Звертайтеся за порадою

Зустрічайтеся зі своїми новими колегами, щоб дізнатися нюанси роботи в компанії та на посаді. Запитайте їх, що ви можете зробити, щоб досягти успіху на новій посаді. Спробуйте дізнатися більше про культуру компанії. Прохання порадити – це хороший спосіб налагодити стосунки з вашими новими колегами.

Проявіть свою індивідуальність

Як новій людині, вам може бути складно бути собою протягом перших кількох тижнів роботи. Спробуйте бути впевненими, показати свою індивідуальність, так ви зможете швидше налагодити відносини з командою. Прояв вашої індивідуальності – це чудовий спосіб для інших познайомитися з вами та вашим стилем роботи.

Робіть багато нотаток

Перші кілька тижнів роботи носіть із собою блокнот. Чим більше нотаток, тим більше шансів згадати інструкції/поради, коли прийде час виконувати завдання самостійно.

Використовуйте свої навички вирішення проблем

Хоча ставити запитання дуже важливо, намагайтеся з’ясовувати деякі речі самостійно. Якщо вважаєте, що можете знайти відповідь на сайті або в навчальних матеріалах, спершу загляньте туди. Це хороший спосіб вчитися самостійно, він показує ваш рівень незалежності.

Будуйте стосунки

Знайомство з колегами є важливою частиною вашого успіху на новій посаді. Запросіть колег випити з вами кави або пообідати. Під час спілкування ставте їм запитання, щоб продемонструвати свою зацікавленість.

Говоріть доброзичливо про свого попереднього роботодавця

Залишаючи поточну роботу заради нової, переконайтеся, що ви залишаєте її на хороших умовах. Не пліткуйте з колегами. Якщо у вас є якісь побажання до компанії, поділіться ними з менеджером з персоналу під час прощальної співбесіди. Доброзичливо відгукуючись про свого попереднього роботодавця, ви продемонструєте новим колегам вою професійність та ввічливість.

Читайте ще: «Ким ви бачите себе через 5 років?»: як відповідати на це запитання рекрутера