Вже вдруге новорічні свята Україна зустрічає у воєнному стані. За законом під час війни відсутні додаткові вихідні на свята. Тому традиційний затяжний відпочинок українцям можуть подарувати тільки окремі роботодавці, які на власний розсуд ухвалюють рішення щодо додаткових вихідних на свята.

Якщо ви серед тих щасливчиків, кому не потрібно 1 січня йти на роботу, а то і взагалі взяли відпустку на перший робочий тиждень нового року, важливо не витратити цей час дарма. Зібрали поради, як провести новорічні канікули з користю для своєї карʼєри.

Ні — пасиву

У період новорічних свят та застіль є велика спокуса віддати себе в полон ліні. Не вставати з дивана, передивитися всі серіали, на які не вистачало часу протягом року, та доїсти всі смаколики зі святкового стола. Проте це хибна стратегія, яка не дасть жодного заряду енергії й до роботи повертатися не захочеться зовсім.

Такий лінивий відпочинок лише додасть навантаження вашій і без того перевантаженій психіці. А от, до прикладу, навіть година прогулянки хвойним лісом допоможе відволіктися, зарядитися енергією та розслабитися.

План дій

Новий рік — чудова нагода переосмислити свої дії та спрямувати їх в потрібне русло. Тож після святкувань, часу з сімʼєю та прогулянок лісом побудьте наодинці зі своїми думками. Подумайте про те, чого вам вдалося досягти у 2023 та чого не вистачило.

Окресліть свій план дій на наступний рік, що приведе вас до бажаної посади/заробітку/компанії.

Також до цього плану дій можете додати освітні бажання: яких вам знань не вистачає, чого потрібно навчитися тощо.

Лежання з користю

Якщо вам вже дуже хочеться лежати, а погода ніяк не підштовхує до прогулянок чи активного відпочинку, то намагайтеся провести цей час з користю. Наприклад, можна подивитися серіал, який ви вже майже знаєте напамʼять, але англійською мовою. Або ж почитайте книгу із саморозвитку, послухайте відповідний подкаст тощо.

Підготовка до пошуку роботи

Після окреслення плану дій, можливо, ви зрозумієте, що настав час змінювати роботу. Новорічні вихідні — прекрасна нагода, щоб підготувати все для пошуку. У вас буде час на оновлення резюме на robota.ua, перегляд вакансій та сайтів компаній в пошуку пропозицій про роботу.

Дослідіть ретельно і ринок праці, дізнайтеся, скільки отримують фахівці вашого рівня, які компенсаційні пакети пропонують компанії, які у вас є перспективи. Так на пошуки ви відправитеся з точним розумінням, що хочете отримати.

Улюблена справа

Присвятіть один день тому, що найбільше любите і що приносить вам задоволення. Це можуть бути кулінарні експерименти, невеликі подорожі, шопінг, зустрічі з друзями чи рідними, час із дітьми тощо.

Головна умова цього дня — робити тільки те, що викликає позитивні емоції.

Тож усі термінові справи відкладіть на інший день і просто насолоджуйтеся життям.

День тиші та релаксу

За день до повернення на роботу влаштуйте собі день релаксації, який переведе вас з активного ритму для себе в не менш активний післясвятковий ритм на роботі. Прийміть ванну з травами, підпаліть ароматичні свічки та обовʼязково лягайте спати раніше. Допоможіть організму налаштуватися на робочий лад та легше сприйняти закінчення святкового періоду.

Памʼятайте, що відпочинок тим і гарний, що триває недовго, тому не шкодуйте за гарно проведеним часом, а повертайтеся до продуктивної праці, щоб наступні вихідні були так само солодкими.

   Тетяна Ковальчук, авторка медіаплатформи budni

Читайте ще: Як підбити підсумки 2023 року і не впасти в депресію: дієві техніки та лайфхаки