Все більше роботодавців приходять до висновку, що здоров’я команди – це найліпша інвестиція, адже це прямо впливає на мотивацію та продуктивність, а відтак – і бізнес-результат. А корпоративні тренування не тільки поліпшують фізичний та психологічний стан, а й є ефективним тімбілдингом. Як організувати тренування в корпоративному форматі – ми розпитали в Юлії Шумспівзасновниці та головної тренерки спортхабів ЕБШ.

 

– Юліє, чи зростає серед роботодавців попит на корпоративні тренування? Чому?

– Попит на корпоративні тренування був завжди. Звичайно, після початку повномасштабного вторгнення багато змінилось. Як і в часи ковіду, побільшало запитів на онлайн-тренування. Потім, у міру повернення в Київ компаній, підвищився попит на тренування офлайн. До війни багато компаній оплачували співробітникам тренування та масажі як соціальний пакет. Зараз, звісно, бюджети змінились. Але ми продовжуємо знаходити зручні пропозиції для компаній. 

Чому росте попит – все просто: зростає рівень стресу. А відтак і потреба в тому, щоб його зменшити шляхом фізичних активностей, у більшості випадків – вибирають саме тренування. 

Чому корпоративне тренування може вважатися форматом тімбілдінгу – внаслідок чого команда стає згуртованішою?

Тому що спільні страждання (як би це не звучало) об’єднують. На тренуванні завдання та навантаження відрізняються від тих, з якими стикаються працівники в офісі. Атмосфера невимушена, можна підтримати свого колегу, вболівати одне за одного. А також, коли бачиш, як тренуються твої колеги, то не зупиняєшся і продовжуєш, бо всі продовжують. Подолання таких викликів разом із командою підсилює почуття довіри та взаємної відповідальності. Тренування допомагають зміцнити зв’язки між учасниками та сприяють згуртуванню команди, оскільки всі переживають спільні емоції та досягають успіху як колектив. Тренери також часто дають командну або парну роботу, щоб максимально згуртувати. 

– Яку користь приносять корпоративні тренування для фізичного та психічного здоров’я працівників? І як наслідок для компаній – наприклад, підвищується продуктивність та залученість працівників?

– Спорт допомагає тримати голову в порядку. Таку тенденцію бачимо серед гостей хабу. На тренуваннях мозок перемикається з робочих та буденних задач. А організм виробляє ендорфіни, даючи відчуття ейфорії та знижуючи стрес. Займаючись фізичними тренуваннями, учасники відчувають зростання енергії та покращення настрою. Це може позитивно вплинути на їхню мотивацію та продуктивність на робочому місці.

– Де можуть відбуватися корпоративні тренування – наприклад, у хабах ЕБШ, онлайн, в офісах, аутдор?

– Просто будь-де! Є такі варіанти:

  • обираєте день, час і напрям тренування, ми підбираємо вам тренера і тренування проходить лише для команди;
  • подобається локація або хочете в офісі – так само: день і напрям, а ми проведемо тренування;
  • спеціальна ціна на відвідування групових тренувань для команди;
  • онлайн-тренування з командою;
  • тренування за програмою онлайн-курсу Combat Fitness і Combat Bodyweight – це місячна програма тренувань з власною вагою або додатковою. Тренуєшся будь-де і будь-коли. Є чат з тренером, програма тренування на день з технікою виконання вправ, «плюшками» від партнерів. Як результат – отримуєш сильне функціональне тіло.

– Яку частоту та тривалість тренувань ви рекомендуєте?

– Для самостійно відвідування – два/три рази на тиждень. Для корпоративних тренувань – один/два рази на тиждень. Взагалі, можна налаштувати графік тренувань супер зручно: раз на тиждень тренуватись з командою, ще два рази самостійно відвідувати групові тренування. 

– Які бюджети слід бути готовими інвестувати компаніям щомісяця, якщо вони хочуть організувати для команди тренування?

– Більшість компаній готові повністю покривати тренування співробітникам або 50% від вартості абонемента. Все залежить від розміру компанії та кількості робітників. 

В ЕБШ є менеджер з сервісу, яка займається всіма корпоративними тренуваннями. Вона виходить на зустріч, дізнається запит компаній, кількість співробітників, напрям тренувань і підбирає тренера. Тут важко сказати бюджет, оскільки все обговорюється індивідуально.

– Яка оптимальна чисельність груп або співвідношення кількості учасників на тренера?

– Якщо ми говоримо про бойові мистецтва, то є обмеження за кількістю людей, через спаринги, складність техніки виконання та наявності інвентарю. Або тренування в хабі – є обмеження за кількістю, оскільки всім учасникам тренування має бути комфортно.

Якщо в офісі або аутдор – майже немає обмежень, бо кожен наш тренер вміє правильно масштабувати тренування та приділяти увагу кожному. 

– Як складається індивідуальна програма, які саме запити різних команд можуть враховуватися?

– Програма тренувань розробляється тренером і залежить від декількох пунктів: кількість людей, частота тренувань, напрям тренувань та побажання чи мета команди. Часто команди приходять із запитом покращити фізичні показники загалом і, спираючись на загальний рівень підготовки команди, тренер дає навантаження та адаптує його.

– Чи можливо врахувати індивідуальні цілі/запити/рівень підготовки та здоров’я окремих учасників при такому форматі? 

– Рівень підготовки – це про масштабування. Кожен з тренерів ЕБШ вміє масштабувати навантаження під різний рівень підготовки учасників. Обов’язково кожному учаснику необхідно сказати тренеру про обмеження по стану здоров’я. Індивідуальні цілі та запити – трошки важче, бо це вже персональна робота з кожним учасником, а за годину неможливо встигнути приділити увагу індивідуальним запитам кожного. 

– Які саме напрямки можуть включати корпоративні тренування?

– Ми можемо провести корпоративні тренування з будь-якого напряму. Рекомендуємо функціональні тренування, бокс і йогу. Але точно можна все комбінувати і поєднувати різні напрями для балансу.

– Можливо, є цікаві історії про корпоративних клієнтів – наприклад, про особливі/незвичайні запити або досягнення команд? 

Керівники компанії попросили прописати нормативи, давали термін на підготовку до них (команда ходила на групові тренування), оплачували тренування – а потім перевіряли ці нормативи, як у школі 🙂

Зацікавила можливість корпоративних тренувань у ЕБШ? Звертайтеся!

Сайт

Контакти: +38 050 28 28 111, cooperation@ebsh.ua 

Читайте ще: Благодійний корпоратив: нові перспективи для тімбілдингу. Кейс robota.ua