У сучасному світі важливо мати гнучке та відкрите мислення. Проте часто наші установки, набуті роками, можуть стати обмеженням у розвʼязанні проблем, досягненні цілей та реалізації власного потенціалу. Зміна цих установок є ключовим елементом самовдосконалення та успіху.

До вашої уваги — сім книг, які допоможуть впоратися з хибними установками мислення та розкрити нові можливості для особистого зростання.

«Не дрейф. Припини сумніватися в собі, упевнись у своїй силі й почни жити чудовим життям!», Джен Сінсеро

«Не дрейф. Припини сумніватися в собі»

У книзі авторка розглядає питання саморозвитку, позитивного мислення та визначення власних цілей. Завдяки своєму досвіду та гумористичному підходу Джен намагається переконати читачів в їх потенціалі та можливостях, а також навчає приймати життя з відкритим розумом і зосереджуватися на тому, що справді важливо. Але головне правило — аби отримати щось нове, необхідно відпустити те, що вже є. 

«Стіни в моїй голові. Жити з тривожністю і депресією», Володимир Станчишин

«Стіни в моїй голові. Жити з тривожністю і депресією»

Докладний провідник у світ людської психіки, присвячений вивченню тривожності, депресії та соціальних фобій. Автор вдається до надзвичайної глибини, розкриваючи різні психічні розлади, які впливають на щоденне функціювання особистості в суспільстві. Володимир Станчишин дає зрозуміти, що тривога — це не недолік, а супутник і невіддільна частина нашого існування.

В книзі ви не знайдете миттєві рішення або чарівні ліки, однак відшукаєте психологічні інструменти та підтримку для того, щоб впоратися з власними емоційними труднощами.

«Правила мислення. Персональна інструкція на шляху до кмітливості, мудрості й щастя», Річард Темплар

«Правила мислення. Персональна інструкція на шляху до кмітливості, мудрості й щастя»

Часто ми заздримо людям, які мають неперевершені ідеї, приймають найкращі рішення та ніколи ні в чому не сумніваються. І секретом цих людей є те, що вони знають правила мислення. 

У даній праці ви знайдете принципи такого міркування та дізнаєтесь, як схвалювати мудріші рішення, перестати зволікати, знати, за яких умов погоджуватись на компроміс, уникати помилок, відкривати нові підходи, підтримувати активність свого мозку, бути більш креативними та мати щасливі й здорові думки.

«Мислення швидке й повільне», Деніел Канеман

«Мислення швидке й повільне»

У книзі досліджено два основних типи мислення. Перший — це швидке й інтуїтивне мислення, яке використовують для простих завдань і реакцій на подразники. Другий — повільне та обдумане мислення, яке залучаємо при складних ситуаціях. Канеман досліджує, як ці дві системи взаємодіють і впливають на наше прийняття рішень. А також він розглядає роль емоцій, стереотипів і помилок у процесі вирішення тих чи тих завдань. 

Загалом книга надає читачам розуміння того, як працює розум та як можна покращити якість своїх рішень (є чимало практичних порад для розвитку здорового й осмисленого мислення).

«Л*йно, яке я говорю собі. 40 способів позбутися негативного самонавіювання, яке заважає твоєму розвитку», Кеті Кример

«Л*йно, яке я говорю собі. 40 способів позбутися негативного самонавіювання, яке заважає твоєму розвитку»

Чимало людей недооцінюють свої можливості та часто перебувають у нескінченних самокритичних роздумах. Такі токсичні внутрішні діалоги можуть позбавити впевненості, зруйнувати будь-які стосунки з людьми та довести до тривожності й депресії. 

Книга — це сукупність методик, які допоможуть звільнитись від шкідливих самонавіювань і подолати самокритичні внутрішні спілкування. Вона стане надійним провідником для тих, хто зацікавлений у власному розвитку, прагне здобути внутрішню гармонію та шукає професійних підходів для подолання самонавіювання.

«Кінець перевернутому мисленню», Марк Гобер

«Кінець перевернутому мисленню»

Головна ідея книги – свідомість формує всю матерію, а біологічні процеси не створюють свідомості. Марк вивчає обґрунтовані наукові підтвердження з різних галузей, зокрема, пізнає психічні явища, передсмертні переживання та квантову фізику. Автор вважає, що сучасний хаос у світі може виникати через невірні уявлення щодо нашої реальності. Друкована праця має на меті змінити наш погляд на світ і концепцію людського потенціалу.

«Шум. Хибність людських суджень», Деніел Канеман, Олів’є Сібоні, Кас Санстейн

«Шум. Хибність Людських Суджень»

У книзі досліджено явище «шуму» в контексті прийняття рішень і його вплив на наші думки. Автори вказують на те, що різні чинники (настрій, фаза дня, погода тощо) можуть впливати на наші рішення, що може призводити до неточних і несправедливих результатів. Цей вплив називається «шумом» у контексті книги.

Автори досліджують різні аспекти «шуму», розглядаючи його вплив на сфери життя (медицина, право, фінанси тощо) та надають поради, які допомагають зменшити його вплив і покращити якість прийнятих рішень.

Ці книги допоможуть вам не лише виявити хибні установки мислення, але й розвинути критичну свідомість, відкриваючи нові можливості для особистого й професійного зростання.

  Марія Приходько, авторка медіаплатформи budni

Читайте ще: 6 книг, які розпалять вашу любов до роботи