Вечори стають довшими, вихідні — холоднішими, відтак все більше і більше часу ми проводимо вдома. Від нестачі сонця та надлишку вільного часу цілком може розвинутися осіння депресія. Проте ми знаємо, як зробити цей період затишним та насолодитися дощами й туманами під теплим пледом з гарною книжкою. До того ж читання — це не лише приємне проведення часу, користь від нього не варто недооцінювати. Якщо ви ніяк не можете зібратися з силами, щоб зробити читання своєю звичкою, то зараз настав ідеальний момент. А ми зібрали поради, які вам в цьому допоможуть.

Користь регулярного читання для карʼєри

Усі ніби й знають, що читати корисно, але чому саме — відомо мало кому. Тож розпочнемо з користі регулярного читання.

  • Збільшується словниковий запас. Під час прочитання книг ми запамʼятовуємо нові слова, використані автором звороти чи словосполучення. Чим більший у вас словниковий запас, тим легше буде знайти синонім до слова під час написання ділового листа, ви краще аргументуватимете свою позицію на нарадах та вам буде легше підібрати слова, щоб переконати клієнта.
  • Розвивається впевненість у собі. Ви більше не будете мовчки опускати очі на нарадах. Адже у начитаних людей покращуються мисленнєві процеси та вони можуть підтримувати розмову на будь-яку тему, та навіть, коли не знають відповідь на питання, зможуть знайти її завдяки асоціативним звʼязкам.
  • Покращується концентрація уваги. Ви більше не будете відволікатися на все навколо під час виконання важливого завдання. Адже регулярне читання вчить концентруватися на одній справі. З читанням ви зможете забути про прокрастинацію.
  • Покращується памʼять. Під час прочитання художньої книги вам потрібно запамʼятовувати героїв, сюжетну лінію та ключові події. Це все тренує памʼять і ви більше не будете забувати, що пообіцяли начальнику.
  • Розвивається креативне мислення. Роботодавці хочуть бачити працівників, які мислять нестандартно і саме читання допомагає вам креативити та з творчим підходом дивитися на стандартні речі. Під час читання ви уявляєте місце, де все відбувається, намагаєтеся спрогнозувати як все розвиватиметься далі — все це прокачує ваше креативне мислення.

Як почати читати більше?

Читайте улюблене

Не потрібно заради кількості читати любовні романи, якщо ви зовсім їх не любите, але подруга порадила. Обирайте ті жанри художніх книг, які відгукуються, які вас захоплюють, за прочитанням яких ви не помічаєте як проходить час. Нудна література тільки вкраде у вас години і нічому не навчить. Якщо ви лише починаєте свій читацький шлях і не знаєте, яким жанрам надаєте перевагу, радимо приглянутися до класики та бестселерів. 

Ставте виклики

Напишіть список книг, які хочете прочитати протягом осені/року та поділіться планами з колегами чи друзями. Це дасть вам стимул дотриматися свого слова, а якщо ще й домовитеся з колегою після прочитання однакової книжки обговорити її в невимушеній обстановці — кинути задум точно буде важче.

Визначте час

Намагайтеся у своєму щільному графіку виділити час, який ви будете присвячувати лише прочитанню книги. Це може бути:

  • Ранок. Поки всі сплять, заваріть запашної кави і 20 хвилини насолодіться побаченням з книгою.
  • Вечір, коли всі займаються тим, що приносить їм задоволення.
  • Дорога на роботу у метро тощо.

Починайте з невеликих за обсягом книг

Іноді від читання вас може відлякувати великий обсяг книг. Можливо, ви вже починали читати якийсь грандіозний роман, проте не змогли його подужати і він збирає пил на книжковій полиці. Тож починайте свій шлях читача з невеликих книжок, обсягом до 300 сторінок. Так вам буде легше їх дочитати, а завершені справи мотивують починати нові.

Беріться лише за одну книгу

Великою помилкою, особливо для новачка, буде прочитання одночасно декількох книг. Так ви будете губитися в сюжетах та героях, жодна з книг не зможе вас захопити по-справжньому і ви ризикуєте їх не дочитати. Тож візьміть собі за правило не починати нову книгу, коли не закінчили читати попередню.

Врешті-решт, створіть собі атмосферу, яка робитиме ваше читання естетичним і ви будете чекати, коли ж знову зможете у неї зануритися.

   Тетяна Ковальчук, авторка медіаплатформи budni

Читайте ще: Навіщо вивчати математику в дорослому віці і як це може вплинути на вашу кар’єру?