Андрій Станченко,
бізнес-тренер,
засновник компанії NewRealGoal

Ймовірно, ви теж помітили гострий брак енергії і внутрішніх ресурсів. Причому не тільки у нас з вами, а й у тих, хто нас оточує. Загальний фон енергії людей і компаній скотився на рівень «нижче середнього».

Це позначається на результатах бізнесу більшості компаній. Принаймні саме такий запит ми чуємо ось уже півтора року – з початку пандемії.

Адже всім власникам і керівникам хочеться, щоб компанія розвивалася і займала нові позиції на ринку, отримувала нових клієнтів і підкорювала вершини, які раніше ще ніхто не брав. Зараз це непросто.

Причина не в банальному авітамінозі. Ми з вами з початку 2020 року живемо в режимі бізнес-виживання, коли потрібно приймати ризикові рішення діяти по-новому – як раніше ще не доводилося. Спроби адаптуватися до цих змін забирають енергію і ресурси. І результат не завжди відповідає очікуванням. Ми вирішили зробити спробу на це вплинути. І, здається, вийшло.

Щоб допомогти компаніям впоратися з новими труднощами, ми провели марафон «Ресурси Антикрихкості».

Ми усвідомлювали, що багато людей вже втомилися від марафонів. Онлайн-навчання для деяких втратило ефективність. Але ми все-таки ризикнули і не помилилися. У марафоні взяли участь понад 300 представників компаній України і СНД. Серед учасників були представники HR, T&D-фахівці, керівники і власники.

Щоб сформувати основну ідею, взяли за основу «Кристал Пезешкіана».

Що таке модель Пезешкіана

Простими словами, модель Пезешкіана вчить знаходити щастя в сьогоденні. А щастя своєю чергою є джерелом енергії для досягнення цілей. Як особистих, так і професійних.

Коли співробітники компанії не відчувають себе щасливими, вони працюють менш ефективно. А коли бачать сенс у діяльності і отримують задоволення не тільки від роботи, а й від життя загалом, вони спроможні робити вчинки, про які раніше самі не підозрювали. І від цих вчинків виграють самі і приносять вигоду компанії, в якій працюють.

Згідно з моделлю Носсрата Пезешкіана для відчуття щастя потрібні чотири компоненти:

  • Тіло (здоров’я, харчування, спорт, сон, секс, відпочинок, гігієна, самопочуття, зовнішність, почуття).
  • Сенс (віра, переконання, цінності, духовність, інтуїція, бачення, плани на майбутнє, мрії, цілі, віра).
  • Відносини (близькі стосунки, родина, друзі, родичі, контакти, спілкування, традиції, захоплення, емоції).
  • Діяльність (робота, кар’єра, досягнення, навчання).

Все це складається в зручну модель кристала.

Щастя настає, коли всі чотири компоненти розвинені гармонійно і не конфліктують між собою. Коли один із елементів починає брати гору над іншими, щастя зникає.

Німецький вчений Носсрат Пезешкіан, перш ніж розробити цю модель, дослідив понад 20 культур на 5 континентах. Людям з різним прибутком, статусом і віросповіданням він ставив однакові питання:

  • «Що потрібно, щоб ви стали щасливими?»
  • «Яку роль у вашому житті відіграють гроші? Що вони означають для вас? »
  • «Скільки часу ви приділяєте роботі?»

…та інші.

На підставі відповідей Носсрат створив балансну модель, яку пізніше назвали «Кристалом». Ця ж модель лягла в основу позитивної психотерапії, яка особливо набрала популярності в останньому десятилітті завдяки ефективності методу.

Робота з «Кристалом Пезешкіана» застосовується в стратегії розвитку особистості, розвитку окремого співробітника, розвитку відділу, департаменту або всієї компанії.

Цей метод допомагає співробітникам компаній усвідомити максимум здібностей і почати використовувати їх для розвитку в усіх сферах.

Компанії, які використовують метод Пезешкіана в навчанні, допомагають співробітникам навчитися управляти щастям, щоб вони змогли використати його для розвитку бізнесу.

Саме тому ми вибрали «Кристал Пезешкіана» для створення марафону «Ресурси Антикрихкості».

З чого почати, якщо ви хочете розвивати співробітників за моделлю Пезешкіана

Ми бачимо чотири варіанти початку розвитку співробітників в компанії за моделлю Пезешкіана.

Варіант 1. Прочитати книгу «У пошуках сенсу» Носсрата Пезешкіана. Книга допоможе розібратися в моделі Пезешкіана, зрозуміти, що від чого залежить і перейняти основні принципи методу. 

Варіант 2. Пройти марафон «Ресурси антикрихкості». Марафон доступний у записі. Це відеолекції + додаткові матеріали для роботи.

Детальну програму вивчіть на сторінці марафону. Нижче невеликий трейлер заходу.

Варіант 3. Провести для співробітників тренінги з моделі Пезешкіана. На окремій сторінці сайту ми зібрали тренінги, програми, ігри та інструменти, які відмінно лягають в концепцію моделі чотирьох сфер. Ви можете вибрати сферу, яку хочете розвивати у співробітників насамаперед, і тренінг для розвитку навички.

Варіант 4. Залишити запит на розвиток. Якщо ви не знаєте, з чого почати, пропонуємо залишити запит на навчання. Для цього заповніть форму на цій сторінці. З вами зв’яжеться експерт з розвитку талантів компанії NRG, щоб познайомитися, відповісти на питання, обговорити деталі і допомогти зробити перший крок у розвитку за моделлю Пезешкіана.

Варіант 5. Відвідати Банк Антикрихкості. Якщо ви не готові навчати співробітників, а просто знайомитеся з темою і хочете завжди тримати під рукою інструменти та матеріали, які допомагають залишатися антикрихкими. Тут ми збираємо і безкоштовно віддаємо матеріали, які допомагають залишатися стійкими до змін і одночасно гнучкими. А це найважливіше в 2021 році і в перспективі на найближчі 10 років.