Фільм «Барбі» це новий погляд на сучасність та ідеали краси. У статті практикуюча психологиня сервісу HoldYou Аліса Різніченко розповідає про приховані найглибші істини фільму, які можуть надихати і навіть змінювати наше сприйняття світу.

Про рожевий світ чи глибокі сенси?

Сучасний кінематограф постійно трансформується, відображаючи зміни в суспільстві та погляди на різні аспекти життя. Один із таких фільмів, що викликає глибокі роздуми та ставить актуальні питання,  «Барбі».

Унікальна сюжетна лінія фільму порушує важливі питання про сучасні стандарти краси, роль жінки в суспільстві та важливість самоідентифікації.

Барбі усім відома лялька, яка завжди була представлена у вигляді високої, стрункої дівчини з ідеальними пропорціями та гарним обличчям. Проте у фільмі переосмислюється цей образ, акцент зміщується на внутрішню красу та індивідуальність. Головна героїня прокладає свій шлях від «просто красуні, без жодного заняття, з ідеальною зовнішністю і повною відсутністю захоплень та амбіцій» до молодої жінки, до сильної та впевненої особистості, допомагаючи глядачам зрозуміти, що справжній потенціал полягає не лише у зовнішності.

Роль жінки у сучасному суспільстві це одне з питань, що постає перед нами у кінострічці. Головна героїня відмовляється від традиційних очікувань та стереотипів, активно працюючи над досягненням своїх мрій незалежно від зовнішнього вигляду. Саме це наштовхує нас до роздумів про важливість рівних можливостей жінок у різних сферах життя.

Самоідентифікація ще одна ключова тема, яка відкривається глядачам. Героїня стає перед вибором: роль, яку визначили для неї інші, та те, ким вона хоче бути насправді. Цей момент наштовхує глядачів на роздуми про власні цілі, мрії та власний унікальний шлях у житті.

Фільм несе не тільки розважальний характер, а й стає приводом для обговорення гострих сучасних проблем. Тут ми коротко розглянемо основні з них, але кожен може зрозуміти його по-своєму, зробити свої висновки (адже образ цієї ляльки сприймається різними поколіннями по-різному) та отримати мотивацію на здійснення своїх мрій, реалізацію амбіцій.

Професії жінок у фільмі

Барбі – це стереотипна лялька, чий образ є повністю ідеалізованим, тому соціум намагається підігнати його під «підходящі професії». У фільмі, відомому не тільки своєю незвичайною сюжетною лінією, але й глибоким підходом до розкриття різних аспектів сучасного життя, однією з важливих тем є відображення ролі роботи та професій у жінок.

Фільм не лише ставить на порядок денний питання рівноправності у світі праці, а й змушує глядачів замислитися над важливістю реалізації власного потенціалу у цій сфері. 

Барбі зображена як канонічна «гарна жінка», яка немає нічого, окрім своєї зовнішності. У фільмі головна акторка сама це і усвідомлює: «Я та Барбі, яку уявляють, коли кажуть «уявіть Барбі»». Але інші Барбі у фільмі представниці різних професій. Серед них є президентка, фізикиня, астронавтка та інші. Це важливо, оскільки фільм розкриває тему того, що жінки мають право обирати будь-яку професію, незалежно від того, чи є вона стереотипно «жіночою» чи «чоловічою».

Звертаючи увагу на професійне самовизначення, фільм допомагає знищити стереотипи і побудувати світ рівних можливостей. Кожну з цих жінок робить щасливою можливість самовдосконалюватись, розкривати та проявляти себе, без осуду з боку навколишніх. Головна героїня теж виявляється талановитою та винахідливою, це нагадує глядачам, що справжні здібності будь-якої людини не обмежуються статевими ролями.

Фільм «Барбі» вбачає важливість розширення горизонтів та збільшення представництва жінок у професійному світі. Він підкреслює, що реалізація себе в різних сферах є не тільки правом, але й можливістю для жінок показати свій потенціал та приносити користь суспільству. 

У сучасному світі багато що можна назвати стереотипом, бо світ в реальності небездоганний. І він повністю складається зі стереотипів. Іноді сама боротьба зі стереотипами з часом стає стереотипом. Маскулінність – стереотип, її заперечення – стереотип, сексизм – стереотип, сексуалізація – стереотип, фемінізм – стереотип, заперечення сексуалізації – стереотип, війна гендерів – стереотип, гендерна нейтральність – стереотип, ідеальна зовнішність – стереотип, і так само фокус на зовнішності – теж стереотип.

Єдине, чого в житті не торкаються стереотипи – відчуття та усвідомлення власного «я», власного місця у величезному всесвіті, власної самодостатності. Водночас зовсім не обов’язково досягати показних вершин, достатньо досягти усвідомлення своєї цілісності та тихої внутрішньої гармонії. 

Фільм «Барбі» цікавий для дітей та не менше – для дорослих, адже перетворюється на важливий психологічний наратив, який розкриває перед нами внутрішню боротьбу, психологічні стани та ще багато гострих питань сучасного суспільства. Радимо вам переглянути цю кінострічку, адже кожен для себе може знайти свій сенс.

Читайте ще: Навіщо вивчати математику в дорослому віці і як це може вплинути на вашу кар’єру?