З розвитком цифрових технологій та зростанням потреби в технологічно грамотних працівниках практично в будь-якій сфері, навчання технологічних навичок є дуже важливим. 

Вдосконалення цих навичок допоможе ефективніше виконувати свою роботу та краще орієнтуватися в цифровому світі. У статті розглянемо що таке «технологічні навички» і з’ясуємо, чому технологічні навички є важливими для розвитку в конкретних сферах.

Що таке технологічні навички?

Технологічні навички – це всі здібності, які допомагають людям взаємодіяти з навколишнім цифровим світом. Це вміння працювати з цифровими або технічними засобами. 

Набуття технологічних навичок робить кандидатів більш привабливими для роботодавців і допомагає отримати або зберегти певні робочі місця. Приклади цих життєво важливих навичок варіюються від простого опрацювання текстів та роботи з електронною поштою до управління даними та навичок користувацького досвіду (UX).

7 технологічних навичок, які варто освоїти

Комп’ютерні навички

Це технологічні навички, які можуть включати в себе будь-що: від набору тексту до вміння користуватися Microsoft Office. Вміння працювати з комп’ютером ніколи не було таким важливим, як сьогодні, коли технології проникають в усі сфери нашого життя, а загальні знання комп’ютерних систем будуть цікавими для роботодавців у різних галузях.

Штучний інтелект (ШІ)

Це тип технології, який виконує завдання, що зазвичай виконуються людиною, з метою підвищення ефективності, продуктивності та загальних показників успіху. Різні галузі застосовують цю технологію, що збільшує шанси на те, що ви зіткнетеся з нею в тій чи іншій формі. Варто також зазначити, що технології штучного інтелекту, такі як автоматизація процесів і комп’ютерний зір, можуть додати $13 трильйонів до світової економіки до 2030 року і створити понад 90 мільйонів робочих місць до 2025 року.

Наука про дані та аналітика

Передбачає організацію, аналіз, категоризацію та кількісну оцінку великих наборів даних. Ці навички вимагають організованості, логіки, критичного мислення та глибокого розуміння електронних таблиць або іншого програмного забезпечення для роботи з даними.

Кодування

Це засіб спілкування з комп’ютерними системами. Саме за допомогою кодування люди розробляють комп’ютерні системи, вебпрограми і навіть додатки, якими ми користуємося щодня на своїх телефонах. Навчання кодування схоже на вивчення іноземної мови і вимагає значної кількості часу. Воно передбачає опанування мов програмування, зокрема Python, Java та HTML.

Кодування може бути корисним у таких галузях, як інформатика, комп’ютерне програмування, розробка додатків та інших суміжних галузях.

Аудіовізуальне редагування та дизайн

Аудіовізуальний (AV) монтаж та дизайн стосується концептуалізації, виробництва, редагування та розповсюдження цифрового відеоконтенту. Знання того, як орієнтуватися в програмному забезпеченні для аудіовізуального дизайну, має вирішальне значення для таких робіт, як аналіз вебконтенту, аудіовізуальна інженерія чи архітектура або управління аудіовізуальними проєктами. Ролі в цих сферах вимагають використання інструментів для вебконференцій, створення технічних макетів для візуального дизайну або навіть створення контенту.

Користувацький досвід та інтерфейс користувача

Робота з користувацьким досвідом (UX) та користувацьким інтерфейсом (UI) зосереджена на тому, як публіка буде споживати продукт або медіа. Це стосується як розробки додатків, так і вебсайтів та акаунтів у соціальних мережах. Тим, хто працює з UX та UI, можуть знадобитися різні технологічні навички, залежно від того, чим вони займаються. Проте, якщо ви зацікавлені в UX або UI, слід розвивати навички роботи з комп’ютером і володіти візуальним або графічним дизайном.

Цифровий маркетинг

Цифровий маркетинг сьогодні застосовується в будь-якій галузі, оскільки він стосується просування брендів, продуктів і послуг за допомогою цифрових засобів для збільшення присутності компанії в інтернеті. Цифровий маркетинг використовує технологічні інструменти та стратегії. Наприклад, відеомаркетинг, пошукова оптимізація (SEO), контент-маркетинг та аналітика все це важливі навички, які допомагають брендам достукатися до споживачів на таких пристроях, як комп’ютери, мобільні телефони, планшети тощо. Технологічна обізнаність дуже важлива в цифровому маркетингу, і навички, які ви розвинете в цій галузі, допоможуть в інших сферах.

Як покращити свої технологічні навички?

Ви можете вдосконалити свої технологічні навички, використовуючи різні ресурси та стратегії.

Пройдіть курси

Ви знайдете багато навчальних закладів, які пропонують курси з комп’ютерних наук або суміжних дисциплін. Відвідування занять, які проводять професіонали в тій галузі, куди ви хочете вступити, може принести вам тільки користь у довгостроковій перспективі. Так ви отримаєте базові навички, необхідні для навчання та кар’єрного зростання.

Дослідження

Особливо під час пошуку роботи в технологічних галузях важливо провести власне дослідження. Можливо, ви захочете вивчити очікування різних компаній щодо початкового рівня навичок їхніх працівників або того, що типова посада може очікувати від вас, щоб ви могли вчитися та відточувати відповідні навички. Можливо, ви також захочете запитати про це потенційного роботодавця під час співбесіди.

Використовуйте свої нові навички щодня

Практика одна з найважливіших частин процесу навчання. Незалежно від того, чи відвідуєте ви професійні курси, чи здобуваєте технологічні навички на власному досвіді, практика для закріплення вивченого має велике значення. Чим більше ви будете застосовувати нові навички у повсякденному житті, тим впевненішими станете.

Як включити технологічні навички в резюме?

Незалежно від того, у якій сфері ви шукаєте роботу, доповніть своє резюме відповідними технічними навичками. Вказавши у своєму резюме навички, характерні для конкретної галузі, ви виділитеся для роботодавців на фоні інших претендентів.

Будьте конкретними

Вказуючи технологічні навички у своєму резюме, будьте максимально конкретними, щоб продемонструвати свій рівень здібностей та загальних знань.

Використовуйте конкретні приклади, пояснюючи, як ви використовували відповідну технологію для певного проєкту.

Якщо у вас є попередній професійний досвід, який вимагав частого використання технологій, можете навести приклади.

Продемонструйте готовність вчитися

Також дуже важливо, щоб ви продемонстрували готовність навчатися нових технологічних навичок, коли відгукуєтеся на вакансію. Ви можете захотіти опанувати всі технологічні навички, які існують, але ви не можете вивчити все. Деякі компанії можуть вимагати, щоб працівники використовували платформу, з якою ви не знайомі. Нехай це вас не зупиняє. Якщо так станеться, наведіть приклади подібних технологій, з якими ви знайомі, і покажіть, що ви прагнете і готові освоїти нові навички.

Наступні кроки

Якщо ви хочете дізнатися більше про конкретні технологічні навички, розгляньте можливість пройти курси, наприклад, «Ключові технології для бізнес-спеціалізації» або «Комунікації для технічних фахівців». Розширення вашого розуміння технологій та їх використання допоможе у будь-якій сфері.

Читайте ще: Сила наставництва: 7 типів людей, які потрібні вам для розвитку кар’єри