Що сьогодні має бути в фокусі уваги HR-спеціаліста? Ділимося поглядом Вероніки Легкової, керівниці проєкту з адаптації та розвитку персоналу в компанії «А-Банк» та Номінантки Премії HR Pro Awards 2023 у категорії HR Influencer.

«Зосередьтесь на тому, що має значення», – прочитала я днями у Twitter.

А що може бути більш актуальним під час війни, ніж турбота про співробітників? Бо неможливо ефективно розвивати бізнес, якщо фізичний та емоційний добробут співробітників не на високому рівні.

Перше місце в моєму фокусі уваги займає турбота про психологічне і ментальне здоров’я та фізична безпека.

Кожна компанія обирає комфортні для себе засоби піклування це можуть бути і сесії з психологом, і оплата онлайн-застосунків або занять з йоги та медитації, і віддалена робота з безпечних місць тощо. Також я рекомендую використовувати опитування щоб співробітники самі розповіли, що саме допоможе їм перебувати в ресурсі.

Україна зараз є унікальною країною, бо ми працюємо та навчаємось, створюємо нове та розвиваємось, зупиняючись лише на час повітряної тривоги. Думаю, цей феномен будуть вивчати ще багато років. Ми пройшли крізь глобальне переосмислення цінностей, і на перший план вийшли емпатія та людяність це, можливо, призведе до трансформації корпоративних культур. Через це має сенс створення програм для лідерів, аби навчити їх актуальним soft skills.

Надважливим, на мій погляд, є створення та впровадження програм адаптації для співробітників, що повертаються з фронту до роботи.

Вони мають містити юридичну підтримку, фізичну та психологічну реабілітацію, роботу з колективом, в який повертається ветеран, перекваліфікацію (за потреби). Тобто, це повноцінна Welcome book after war. Не менш важливою є підтримка співробітників, які мають серед близьких родичів чинних військових.

Після перемоги розпочнеться боротьба за кращих фахівців та збереження наявних талантів. До цього треба підготуватись, щоб гідно виглядати на ринку праці. Не завадить переглянути бенефіти, кар’єрний розділ на сайті компанії та опис вакансій на job-сайтах.

І останнє в моєму списку фокуса уваги, але дуже важливе – це розвиток у співробітників якостей, що допоможуть «вижити» у часи невизначеності й великих потрясінь.

А саме:

  • гнучкість мислення застосування професійного досвіду у нових незвичних ситуаціях;
  • стійкість не ховатися перед викликами та адаптуватися до нових обставин, при цьому підтримувати енергію та оптимізм;
  • уміння будувати зв’язки налагоджувати стосунки з оточенням на основі довіри й поваги;
  • допитливість прагнути до навчання, розвитку й нового досвіду.

Читайте ще: «Зараз у фокусі HR-а має бути бізнес: його стійкість сьогодні та готовність до викликів майбутнього», – Ірина Примак