Генератори контенту зі штучним інтелектом – неідеальні. Вони можуть робити граматичні помилки та надавати неточну інформацію. Не забувайте використовувати їх як допоміжний засіб, а не як надійну заміну завданням.

Що таке ChatGPT?

ChatGPT це модель обробки природної мови для машинного навчання, створена OpenAI (лабораторією досліджень штучного інтелекту). OpenAI «навчала» цей інструмент на базі даних книг, статей, вебсайтів, а також запитань і відповідей, згенерованих людьми. Вона розробила це програмне забезпечення за допомогою швидкої інженерії, що означає, що воно може розуміти мовні моделі, такі як запитання, і генерувати відповіді, схожі на людські, а також вести діалоги.

Ви можете використовувати ChatGPT для робочих завдань, щоб заощадити час і підвищити ефективність, наприклад:

П’ять порад щодо ефективного та етичного використання ChatGPT

Стережіться плагіату

Хоча ChatGPT не копіює та не вставляє готові роботи, він може ненавмисно використовувати матеріали, захищені авторським правом, або створювати копії, дуже схожі на контент, що вже існує. А в таких галузях, як журналістика, наука та маркетинг, видавання контенту, створеного ШІ, за власний може заплямувати вашу репутацію або призвести до дисциплінарних стягнень. Звертайте увагу на політику компанії та клієнтські угоди, щоб зрозуміти їхні вимоги до етичного використання ШІ.

Зрозумійте його обмеження

ChatGPT це текстова модель. Хоча чат-бот зі штучним інтелектом може допомогти з деякими завданнями, як-от читання мов програмування, може існувати інше галузеве програмне забезпечення, яке краще допоможе у вирішенні конкретного завдання. Наприклад, веброзробники можуть отримати більш цінну допомогу від програм, призначених для читання та перевірки помилок для JavaScript, Python та інших мов програмування, ніж від мовних моделей.

Пам’ятайте про упередженість

Моделі штучного інтелекту генерують відповіді на основі своїх наборів даних, а OpenAI розробив ChatGPT, щоб передбачати шаблони, а не розуміти значення чи висловлювати думку. Він може відтворювати гендерні, расові та культурні упередження, отримані зі свого набору даних, тому завжди перевіряйте, чи відповіді відображають відповідний мовний і культурний контекст.

Ставте запитання

Якщо ви сумніваєтеся, запитайте ChatGPT, яка інформація йому потрібна для відповіді на конкретну ситуацію. Якщо ви HR-менеджер, якому потрібно відхилити кандидата, запитайте: «Яка інформація вам потрібна від мене, щоб написати лист про відмову кандидату на (вставити назву посаду)?». Потім ви можете зібрати цю інформацію та передати її, щоб отримати підказку.

Спробуйте знову і знову

Чат-бот може не одразу дати вам найкращу відповідь з першої спроби. Якщо так сталося, попросіть скоригувати його початкову відповідь або просто перепитайте пізніше.

Пам’ятайте, доступні та якісні генератори контенту зі штучним інтелектом це досить нова технологія і їй є куди розвиватися. Вони не можуть замінити ваші безцінні hard skills soft skills. Дозвольте їхнім відповідям направляти вас, використовуючи їхню допомогу, щоб бути більш продуктивними та креативними.

Читайте ще: Змістовний опис вакансії в один клік – міф чи реальність? Історія впровадження ChatGPT на robota.ua