Війна в Україні змусила багатьох людей переосмислити своє життя та кар’єрні плани. Тисячі українців, прагнучи захистити свою країну, добровільно долучилися до лав Збройних Сил України. Ми поговорили з військовослужбовцем, який успішно працевлаштувався до одного з батальйонів ТрО через платформу Рекрутинг для захисту України від robota.ua. 

Цей матеріал може бути корисним для тих, хто прагне захищати Україну та шукає можливості для працевлаштування у Збройних Силах.

З метою забезпечення безпеки та конфіденційності, ми свідомо не розкриваємо ім’я співрозмовника у цьому інтерв’ю.

– Розкажіть, будь ласка, про себе, чим займались до укладення контракту про проходження військової служби? Де навчались, працювали? 

– До того, як змінити свою цивільну роботу на військову службу, я працював у компанії The HALO Trust. Це міжнародна організація, яка займається знешкодженням мін і боєприпасів, що не вибухнули. 

Працював у цій компанії ще до 2022 року. Після повномасштабного вторгнення я пішов у військо. 

– Опишіть власний досвід відбору: куди саме ви хотіли потрапити через військовий рекрутинг? На яку вакансію, у яку військову частину/підрозділ ви надіслали своє резюме? 

– Я давно користуюсь сайтом robota.ua для пошуку роботи. Тут я знайшов свою попередню роботу. Коли захотів її змінити, оновив своє резюме і почав отримувати розсилки з релевантними вакансіями. Серед них була вакансія сапера. Я зайшов на сторінку батальйону, ознайомився з вакансією, зрозумів, що можу застосувати тут навички з попередньої роботи й прийняв рішення, що хочу приєднатись до цього батальйону. 

– Чи мали ви попередній військовий досвід, військове звання? Чому вирішили долучитись добровільно до ЗСУ саме зараз? Чому обрали саме цю спеціальність?

– У 2008 році я проходив строкову службу в армії — у військах протиповітряної оборони в Одесі за спеціальністю водій-дизеліст. Знання, здобуті за час проходження строкової служби (дисципліна, знання статуту України та навички поводження зі зброєю) знадобилися зараз при проходженні навчання у рамках рекрутингу до війська. 

– Зараз ви знаходитесь саме на тій посаді й в тій військовій частині, куди надсилали своє резюме? Чи виправдались ваші сподівання?

– Мої сподівання не просто виправдались, а навіть перевершили очікування.

Я був приємно здивований тим, як організовані всі процеси та етапи рекрутингу.

І, як результат, я не просто потрапив туди, куди хотів, я працевлаштувався у гарний колектив. 

– Чи довелося вам зіштовхнутися зі складнощами на різних етапах військового рекрутингу? Якщо так, то з якими саме? Опишіть свої враження від співпраці з Рекрутинговим центром Сил ТрО ЗСУ. Чи порадили б ви шлях рекрутингу для громадян, опираючись на особистий досвід?

– Все, що стосується рекрутингу, не принесло якихось складнощів. Рекрутер проводив мене через усі етапи від початку до кінця. Ми й до сьогодні підтримуємо з ним зв’язок, він регулярно цікавиться, як у мене справи. Тобто я вже проходжу службу, а ми все одно спілкуємось. 

Чув про випадки, коли кандидати не йшли по відношеннях від навчальних центрів туди, куди планували, а потрапляли до інших частин. Це не моя історія.

– Чи відповідає дійсності заявлений алгоритм працевлаштування до війська?

– На мою думку, всі, хто дотичний до військового рекрутингу, дійсно займаються своєю роботою. І роблять навіть більше. Всі заявлені етапи працевлаштування я пройшов досить швидко. Якщо виникали питання, я спокійно дзвонив до рекрутингового центру, вони мені допомагали, все вирішувалось у найкоротший термін. 

– Скільки часу займає кожен з етапів? 

– Якщо не враховувати навчальний центр з підготовки сил ТРО, то менш як місяць. Це співбесіда та проходження ВЛК. Я зателефонував у рекрутинговий центр і наступного дня вже був на співбесіді з командиром підрозділу. Після цього мене зустріли біля військкомату, провели, оформили на ВЛК, я пішов проходити комісію. Далі мене направили до навчального центру. 

– Скільки пройшло часу від відправки резюме до працевлаштування?

– Якщо враховувати навчання, тобто місяць у навчальному центрі, то загалом два місяці.

Як і заявлено на ресурсах ТрО, близько двох місяців зайняв процес працевлаштування – від моменту, коли я подався на вакансію, до того, як потрапив у військову частину.

– Що ви порадили б цивільним громадянам, які бажають добровільно долучитись до ЗСУ?

– Якщо ви хочете потрапити на конкретну вакансію у певну бригаду чи підрозділ – скористайтесь готовим алгоритмом.

Зайдіть на сайт robota.ua, пошукайте вакансію, яка вам підходить (опираючись на досвід) або військову частину (бригаду, підрозділ), яка вам подобається, і головне – не бійтесь, а подавайтесь.

Все буде добре. На всіх етапах підтримають і допоможуть. І, якщо ви обрали якесь конкретне місце, то цілком ймовірно потрапити туди, куди ви хочете. Як це зробив я. 

– Якби була змога повернутись в часі назад, чи змінили б ви своє рішення податись саме на цю вакансію?

– Єдине, що я б змінив – те, що треба було раніше це робити. Я зараз відчуваю себе на своєму місці. Я тут, де повинен бути в цей час. 

– Чому вирішили шукати посаду у війську через ресурс Рекрутинг для захисту України від robota.ua?

– Я переглядав вакансії на robota.ua, тому що хотів змінити роботу. Це дуже зручна платформа. Я розмістив там своє резюме давно. Цього разу я його оновив, вказав, що мене цікавить військова служба, і почав отримувати розсилки з вакансіями. Серед інших пропозицій натрапив на вакансію  у свій батальйон. Зрозумів, що це саме те, що я шукав, тому відгукнувся. 

– Чи достатньо інформації щодо процесу військового рекрутингу на платформі? Що можна покращити?

– Мені вистачило інформації на усіх ресурсах: сайті з пошуку роботи у Силах оборони та Рекрутинговому центрі Сил ТрО ЗСУ. Там все зрозуміло розписано. Коли у мене виникали питання, я телефонував й дізнавався інформацію в рекрутинговому центрі. Якщо людина готова шукати роботу у війську, то зручніше скористатись сайтом з пошуку місця служби, ніж йти в військкомат, без можливості вибору, де проходити військову службу. 

Ти можеш дізнатися все на доступних ресурсах: яка це бригада, де несе свою службу, як туди потрапити. Єдине, що можна було б додати – відгуки від працевлаштованих в конкретну бригаду. Я, наприклад, готовий написати відгук. Задоволений усіма етапами рекрутингу та, головне, місцем служби!

Якщо ви також бажаєте захищати Україну та шукаєте можливості для працевлаштування у Збройних Силах, переглядайте вакансії на robota.ua.

Шукати вакансії

Читайте ще: Національна гвардія України заручилась підтримкою robota.ua для пошуку вмотивованих кадрів