Ви схильні бачити склянку наполовину порожньою чи наполовину повною? Ваша відповідь безпосередньо пов’язана з концепцією позитивного мислення і тим, чи маєте ви позитивний або негативний погляд на життя.

Позитивне мислення допомагає в управлінні стресом і навіть відіграє важливу роль у вашому загальному здоров’ї та добробуті.

У цій статті розповімо про те, що таке позитивне мислення та які переваги для здоров’я воно має. Також розглянемо деякі стратегії, які ви можете використовувати, щоб мислити більш позитивно.

Що таке позитивне мислення?

Позитивне мислення це погляд на речі з позитивної точки зору. Це тип мислення, який фокусується на підтримці позитивного, оптимістичного настрою. Це не означає, що потрібно дивитися на світ крізь рожеві лінзи, ігноруючи негативні аспекти життя.

Позитивне мислення означає намагання бачити найкраще в інших людях, а також сприйняття себе і своїх здібностей у позитивному світлі.

Переваги позитивного мислення для здоров’я

  • Краще управління стресом.
  • Покращення ментального здоров’я.
  • Покращене фізичне самопочуття.
  • Більша тривалість життя.
  • Нижчий рівень депресії.
  • Зниження ризику смерті від серцево-судинних захворювань.

Чому позитивне мислення має сильний вплив на фізичне та ментальне здоров’я?

Одна з теорій полягає в тому, що люди, які мислять позитивно, менше схильні до стресу. Дослідження показують, що позитивні думки допомагають людям стати більш стійкими перед стресовими подіями у житті. Люди з високим рівнем позитивного мислення з більшою ймовірністю виходять зі стресових ситуацій з вищим відчуттям сенсу життя.

Інше дослідження демонструє, що люди, які мислять позитивно, здоровіші ментально та фізично. Вони займаються спортом, правильно харчуються та уникають шкідливих звичок.

Як практикувати позитивне мислення?

Існують стратегії, які допоможуть вам мислити позитивно:

Звертайте увагу на свої думки

Почніть звертати увагу на те, які думки виникають у вас щодня. Якщо помітите, що більшість з них негативні, спробуйте змінити своє мислення на більш позитивне.

Заведіть щоденник вдячності

Практика вдячності має низку позитивних переваг і допоможе вам навчитися розвивати кращий світогляд. Заведіть щоденник та записуйте в нього, кому і за що вдячні. З часом, коли випрацюєте звичку, можете робити це усно. Переживання вдячних думок допомагає людям бути більш оптимістичними.

Використовуйте позитивне самонавіювання

Те, як ви розмовляєте з собою (мова йде внутрішній монолог), може відігравати важливу роль у формуванні вашого світогляду. Перехід до більш позитивного внутрішнього монологу може позитивно вплинути на ваші емоції і те, як ви реагуєте на стрес.

Потенційні пастки позитивного мислення

Позитивне мислення іноді може мати підводні камені. Хоч як важливо мислити позитивно, нереалістично високі очікування можуть призвести до розчарування. Нездатність прийняти будь-які негативні емоції також може негативно впливати на ментальне здоров’я.

Результати дослідження показали, що люди, які мають помилкові очікування, незалежно від того, оптимістичні вони чи песимістичні, як правило, мають проблеми з ментальним здоров’ям порівняно з реалістами. 

Це не означає, що люди повинні прагнути бути песимістами, але позитивний світогляд, орієнтований на реалістичні очікування, краще впливає на людей. 

Навіть якщо ви не є природженим оптимістом, є речі, які ви можете зробити, щоб навчитися мислити більш позитивно. Один з перших кроків зосередитися на внутрішньому монолозі та звернути увагу на свої думки.

Читайте ще: Створи своє майбутнє: підходи до планування життєвого шляху за принципами Бенджаміна Франкліна