Ще декілька років тому вважалося, що поганий той кандидат, який змінює роботу занадто часто, його називали джампером і сумнівалися у його професіоналізмі. Тепер список робочих місць не відлякує рекрутерів, проте все ж може викликати додаткові запитання. Тож вирішили розібратися, які плюси та мінуси у переході на нові посади та як часто краще змінювати роботу.

Найбільше до частої зміни схильні зумери, міленіали міняють роботу менш охоче, а от ікси взагалі надають перевагу стабільності. Все ж для багатьох фахівців зміна роботи може бути єдиним способом збільшення доходу чи карʼєрного росту. 

Легковажний чи амбіційний?

HR-и розуміють мотиви працівників до зміни роботи, до того ж часто вони і самі переманюють спеціаліста з компанії-конкурента. Проте все ж намагаються розгледіти грань між амбіційним, затребуваним фахівцем та тим, хто легковажно ставиться до роботи і не може довго перебувати на одному місці.

Недоліки частої зміни роботи

Важко побачити досягнення. Коли ви переходите з місця на місце дуже часто, то просто не встигаєте досягти успіху хоч на якомусь місці роботи. Потім під час складання резюме чи на співбесіді ви не можете виокремити досягнення і презентувати себе рекрутеру як висококласного спеціаліста.

Виникає незадоволення роботою. Якщо змінювати компанію як тільки зʼявляються труднощі, ви не навчитеся долати проблеми та врешті вирішите, що або у вас погана спеціальність, або ви нікудишній спеціаліст. Краще дати собі певний час на акліматизацію в компанії та не здаватися після перших факапів.

Втрата гарантій. Більшість компаній дають соціальні гарантії працівникам, які, як мінімум, пройшли випробувальний термін. Деякі роботодавці відкривають всю систему бонусів для постійних співробітників протягом довшого терміну — пів року, рік, два роки і так далі. Тож коли ви часто змінюєте роботу, ви не встигаєте насолодитися тими бонусами та пільгами, які пропонує роботодавець.

Стрес. Хто б що не казав, а пошук роботи та вихід на нове місце — це стрес. Кожного разу, коли ви починаєте все спочатку, ваш організм стресує та виснажується. Таким чином ви можете швидше дійти до виснаження, аніж до успіху. 

Переваги нової роботи

Більший заробіток. Нова робота у своїй більшості передбачає ріст заробітної плати. Для працівників деяких недобросовісних компаній — це єдиний спосіб заробляти більше. 

Карʼєрний ріст. Ситуація схожа на заробітну плату. Деякі фахівці розглядають перехід на нову роботу як єдину можливість вирости в посаді. До того ж нова компанія може передбачати розвиток професійних навичок, більші досягнення та цікавіші проєкти.

Прокачування навичок. Під час виходу на нову роботу ви розвиваєте не лише свої hard skiils, а й так звані мʼякі навички. Тут і адаптивність, і емоційний інтелект, і неконфліктність, і комунікаційність тощо.

Покращення робочого середовища. Працівники, які не бояться змінювати роботу, можуть відчути на собі різні корпоративні культури, бонусні програми та особливості умов роботи. Так ви можете обрати, що вам подобається найбільше та працювати в комфорті. 

Який вихід?

Перш ніж змінювати роботу, переконайтеся, що ваше рішення не спирається на швидкоплинні емоції, зважуйте всі плюси та мінуси. 

Для цього поставте собі декілька питань:

  • Чи використовуєте ви на повну свої навички та таланти на теперішньому місці роботи?
  • Чи є у вас ріст (можливо, в перспективі)? Тут йдеться і про збільшення доходу, і карʼєрний ріст.
  • Чи бачите ви результат своєї роботи?

Якщо на два з трьох питань ви відповідаєте ствердно, то не спішіть зі зміною місця роботи — все не так погано, як вам може здатися. Коли більшість відповідей негативні, вам потрібно щось змінювати. Проте треба одразу виокремити ключові критерії, щоб не помилитися з новим роботодавцем і не почати стрибати з місця на місце у пошуках чогось кращого.

   Тетяна Ковальчук, авторка медіаплатформи budni

Читайте ще: Фандрейзер: чому цей спеціаліст усім потрібен та як ним стати?