Без першої телефонної розмови з рекрутером не проходить майже жодне працевлаштування. Це важливий етап на шляху до роботи мрії, його ні в якому разі не потрібно недооцінювати та ставитися як до чогось формального. Розберімося, що хоче почути від кандидата телефоном HR, як справити на нього враження та отримати омріяне запрошення на співбесіду, а далі – і роботу.

Співбесіда телефоном: основні нюанси

У першій телефонній розмові рекрутер в першу чергу хоче дізнатися, чи актуальною для вас буде пропозиція про роботу, чи відповідаєте ви формальним вимогам роботодавця та уточнити деталі, розуміння яких не вистачило у резюме.

Якщо очікування HR-а збігаються з реальністю кандидата, то під час першої телефонної розмови прозвучить запрошення на співбесіду або пропозиція виконати тестове завдання.

Тривати телефонна співбесіда може від однієї до десяти хвилин, але в середньому – це 5-6 хв. За тривалістю розмови з рекрутером можна одразу визначити, чи пройде кандидат далі.

Наприклад, якщо пошукач не зацікавлений в діалозі, неохоче відповідає на запитання та не хоче ділитися подробицями свого досвіду – розмова коротка і навряд чи такого кандидата запросять на співбесіду. Якщо кандидат у розмові активний, цікавиться деталями, то приблизно з пʼятої хвилини рекрутер розмову завершить із пропозицією продовжити її вже на співбесіді.

Поширенні питання під час телефонної співбесіди:

  1. Яку роботу ви шукаєте? Рекрутер очікує, що кандидат точно розуміє, на якій посаді себе бачить та які задачі буде виконувати.
  2. Які ваші зарплатні очікування? Страх продешевити або навпаки завищити свою цінність не повинен керувати вами. Називайте чітку суму, яку обʼєктивно повинні заробляти на цій посаді.
  3. У якому форматі вам буде зручно провести зустріч? У теперішній час все ж залишаються керівники, які хочуть проводити співбесіду офлайн, а ви можете бути в більш безпечному місці. Таких питань боятися не потрібно, але одразу проговоріть всі нюанси.

Як пройти етап телефонної співбесіди успішно

Оберіть слушну мить

Коли вас запитують «Вам зручно розмовляти?», то це не просто данина етикету. Розмова з рекрутером повинна проходити без сторонніх звуків навколо та ви маєте бути зайняті лише цим. Тож якщо дзвінок від потенційного роботодавця застав вас, наприклад, у спортзалі – краще розмову перенести і заздалегідь вибрати час, коли вас нічого не буде відволікати, та тихе місце.

Не відмовляйте одразу

Не потрібно ставити хрест на компанії на основі лише 5-хвилинної розмови. Часто трапляється, що розбіжності у ваших вимогах та можливостях роботодавця зникають після співбесіди. Проте це не стосується пропозицій, які категорично вам не підходять. Якщо після першої розмови складається враження, що роботодавець недобросовісний, то краще одразу відмовитися від подальших пропозицій і не витрачати даремно свій час та не підривати ментальне здоровʼя.

Зарплату не обговорюйте з HR-ом

Під час телефонної співбесіди ви можете обговорити лише орієнтовні суми ваших фінансових очікувань та що пропонує компанія. Проте конкретні суми, премії, КРІ чи переконання платити вам більше – краще обговорити безпосередньо з керівником і до того ж після успішного проходження вже наступного етапу співбесіди.

Ставте питання

Не соромтеся уточнити у рекрутера, що вам було незрозуміло або аспекти, які є для вас пріоритетними під час прийняття рішення щодо нової роботи. По-перше, питання покажуть HR-у вашу зацікавленість у роботі, ініціативність та комунікабельність. По-друге, можуть вияснитися аспекти, які допоможуть вам зекономити час і не проходити наступні етапи відбору.

Памʼятайте про свої пріоритети

Не бійтеся відмовити, якщо ви бачите себе на іншій посаді чи маєте інші потреби, аніж пропонує роботодавець. Ви зробите гірше вам обом, якщо погодитеся на пропозицію, що не відповідає очікуванням. Ба більше, рекрутер зробить помітку про вас як про амбітного та цілеспрямованого кандидата та зателефонує знову – коли у їхній компанії зʼявиться більш відповідна вам вакансія.

 

   Тетяна Ковальчук, авторка медіаплатформи budni

 

Читайте ще: Чеклист для рекрутера: чи можете ви відповісти на 8 найпоширеніших запитань від кандидатів?