Ейфорія від відпочинку на новорічні свята вже давно позаду, а до літа чи хоча б до великодніх вихідних ще так далеко. Якщо додати до цього втому від короткого світлового дня, холодної пори року, постійні стреси українців, що вже два роки живуть в умовах повномасштабної війни, а також надмірну завантаженість на роботі — маємо повну апатію та відсутність енергії навіть на свої найулюбленіші справи.

Як виправити ситуацію та підзарядити батарейку, якщо до відпустки ще далеко? Все легше, ніж може здатися на перший погляд. Зібрали декілька ефективних дій, які допоможуть зарядитися.

Змініть обстановку

Це особливо стосується віддалених працівників. Коли вас постійно оточують одні й ті ж стіни, вигляд з вікна та піжама, яку ви не знаходите нагоди зняти протягом дня, то енергії на нові звершення шукати немає звідки. Для перемикання уваги спробуйте хоч трохи змінювати те, що вас оточує.

Якщо є така змога, виїжджайте працювати в офіс хоча б раз на місяць, а ще краще — раз на тиждень.

Якщо робота в офісі не передбачена, то змініть локацію на стильний коворкінг чи затишну кавʼярню. Мінімум, який ви можете зробити — це змінювати одяг та виходити на невелику перерву на каву та прогулянку.

Якісно відпочивайте

Щоб була можливість відновитися після робочого дня чи тижня, час потрібно проводити якісно. Адже перекочування з одного дивана на інший та споживання висококалорійної їжі не дасть вам нічого, окрім ще більшого незадоволення власним життям. Тому дуже важливо планувати свій відпочинок заздалегідь та, перш за все, дозволяти собі його. Так, ви можете якийсь день чи навіть вихідні провести у лінивому режимі, але якщо таким буде кожен вікенд, то втома буде накопичуватися. Обирайте для відпочинку те, що приносить вам задоволення та дає заряд енергії.

Відпочивайте під час роботи

Не менш важливим за відпочинок на вихідних чи наприкінці робочого дня є відпочинок в його розпалі. Виділяйте собі час, хвилин 5-10 приблизно щогодини, щоб нічого не робити і відволіктися від роботи. Саме так формується стресостійкість — коли ми маємо змогу усвідомити напругу й розслабитися.

Змініть розпорядок дня

Часто різні процеси та їх послідовність у нас переходять у звичку й відмовитися від них або зробити щось інакше здається неможливим. Проте нейробіологи довели, що наш мозок постійно потребує чогось нового.

Навіть найменші зміни внесуть різноманітність та зможуть підвищити вашу концентрацію.

Спробуйте перенести ранкову йогу на вечір, а вечірню прогулянку — на ранок, або ж читайте вранці книгу, замість того, щоб робити це після завершення робочого дня, а ввечері — готуйте смачненьке, а не присвячуйте цьому ранок.

Зміна діяльності як відпочинок

Якщо у вас занадто завантажений графік, то перезарядитися допоможе зміна виду діяльності. Так, наприклад, якщо ви працюєте фізично, то вивчити вірш з дитиною чи допомогти їй розібратися у дробах — стане для вас напруженням розумової діяльності, допоможе перемикнутися та відпочити від рутинної роботи. А от за офісної роботи, гра з дитиною у футбол чи прибирання вдома — стане ідеальним способом розворушитися. 

Проте важливо не перестаратися та не змушувати себе бути продуктивним скрізь. Потрібно зберігати баланс у житті: якщо десь ми продуктивні, то маємо робити й щось непродуктивне. Тому дозволяйте собі і полежати під серіал.

Задовольніть базові потреби

Якщо ви будете намагатися дотримуватися всіх вищеперерахованих правил, але погано харчуватися, мало спати та мати шкідливі звички, то відпочити вашому організму буде складно. Тому піклуйтеся про свій фізичний та моральний стан, щоб відпочити та відновити енергію було легше.

Під час будь-якого відпочинку важливо створити умови, щоб вас не відволікала робота. Памʼятайте, що ви маєте законне право не заходити у робочі чати на вихідних та не відповідати на повідомлення у позаробочий час.

   Тетяна Ковальчук, авторка медіаплатформи budni

Читайте ще: Як перетворити колегу на друга? 5 порад, що допоможуть налагодити теплі стосунки