Екологія в тренді. Але коли наближається чергове свято, люди та компанії активно готуються до обдаровування всіх навкруги, а наша планета вже здригається, очікуючи на тонни упаковки та викинутих на смітники непотрібних презентів. Як цього уникнути? Обирати еко-подарунки. Кілька ідей запропонувала Ната Родінова, співзасновниця івент-агенції Rockets, засновниця студії креативних корпоративних подарунків Rockets Gifts.

Починаємо з малого

Стати на шлях екологічності не так просто. Почати краще з малого. Наприклад, ми з командою відмовилися від пластикових і картонних стаканчиків і гуртом, усім офісом перейшли на скляні чашки. Сортуємо сміття, окремо вивозимо такі елементи, як батарейки і лампочки… Це мізер у масштабах необхідних заходів, але навіть такі починання можуть трохи зменшити біль нашої Землі. Це під силу кожній компанії. Особливо, якщо для неї важлива репутація.

Смачного! Пластикова приправа

Всі ми знаємо: пластик – це погано. Нам кажуть про це в школі, згадують в університетах, говорять про це на роботі (скажімо, під час якогось тематичного дня). Водночас небагато людей замислюється про його реальну шкоду. Ще менше по-справжньому розуміють, чому пластик є «отрутою». Справа в тому, що в Світовому океані вже накопичилося більше 9,5 мільйонів тонн пластику. Це надзвичайно шкідливо для природи, але не тільки: мікропластик згодом потрапляє у воду, їжу та повітря, які споживаємо ми, люди.

КСВ – це модно!

Як зробити світ трохи кращим та безпечнішим? Правильна відповідь – менше споживати. Або споживати усвідомлено, так, щоб відходи не шкодили довкіллю. Зараз, коли екологічне питання стоїть особливо гостро, цією проблемою займаються навіть компанії, які не можуть похвалитися дотриманням КСВ. Молодші компанії, ті, які тільки виходять на ринок, часто ставляться до цього питання серйозніше. Відповідальність проявляється і в системі, і дрібницях: від культури загалом до традицій привітань. Сповідуєте екологічно свідоме ставлення до середовища та заявляєте про це публічно? Логічним буде і відповідний вибір презентів для колег: таких, які виключають у своєму складі «шкідливі» для природи елементи.

Міфи про еко

Найпопулярнішим міфом, пов’язаним із еко-продукцією, є дорожнеча. Такі подарунки хоч і коштують трохи дорожче звичайних, але, якщо порівнювати їх із подарунками з лакшері-сегментів, доступні. І гарна новина для тих, хто любить заощадити: в Україні активно розвивається тенденція дарувати не «аби що», а корисні подарунки, зростає попит, а відтак поступово вони стають ще доступнішими.

Ще один міф – це вузька спрямованість такої продукції. Вважається, що екологічні подарунки – це або просто «дуже мило», або натуральні масла. Проте асортимент не обмежується цією «класикою». Як вам еко-свічки? Або органічні вина? Повний перелік екологічно безпечних подарунків майже не поступається звичайним. Просто потребує дещо більше креативу.

Еко-пакування

Ми бачимо на смітниках тисячі подарункових упаковок та іншого мотлоху після кожного великого свята. Вирішити це питання легко за допомогою матеріалів, які можуть стати в нагоді для будинку або бути цивілізовано перероблені.

Найпопулярніші варіанти для еко-упаковки:

  • скляна банка;
  • скляний акваріум або ваза;
  • багаторазовий крафт-пакет;
  • еко-сумка;
  • коробка з дерева або фанери (так, дорожче, але  потім можна використовувати, наприклад, як кашпо для квітів).

А що ж дарувати?

Еко-friendly речі, звичайно. Наприклад: еко-свічки, вироби з дерева, одяг зі вторсировини. До речі, подібні речі вже виготовляють провідні світові бренди, Nike або Levi’s. Так ви «м’яко» пропагуєте еко-культуру в команді. Ще кілька ідей для еко-наборів співробітникам:

  • книга Беа Джонсон «Будинок без відходів»;
  • багаторазова силіконова або металева чашка для гарячих напоїв;
  • комплект їстівних або металевих соломок для напоїв;
  • авоська та багаторазові мішечки для продуктів;
  • маленьке дерево в горщику;
  • бамбукові щітки;
  • мішечки для продуктів та авоськи;
  • еко-ланчбокс із натуральних матеріалів.

Комбінуйте в подарункових наборах щось в одній концепції. Наприклад, це може бути комплект для еко-домівки або все для еко-новачків.

Екологічно чисте майбутнє

Інтерес до екологічної продукції постійно зростає, що не може не радувати. Сучасні компанії активно впроваджують КСВ, а екологічна відповідальність є однією з її основ. До того ж, поки ситуація на планеті не покращиться (або поки ми не вилетимо всім людством у відкритий космос!) – питання екологічно безпечних подарунків буде актуальним. Бережіть природу! Обираючи подарунки для свого колективу, будь ласка, подумайте про те, як саме закінчиться життєвий цикл цих презентів.