Український волонтерський рух став всесвітньо відомим феноменом. Адже важко знайти приклади, настільки ж потужні та розмаїті за своїми форматами. Ми наближаємо Перемогу всіма ресурсами – грошима, руками, знаннями. До Дня HR-менеджера редакція budni зібрала історії про те, як українців підтримують представники професійної спільноти і що саме мотивує їх. 

Інна Філоненко, HR, група компаній «Промімпекс»

На початку повномасштабного вторгнення у волонтерському центрі, де ми готували їжу для військових та пенсіонерів, я познайомилася з чудовими людьми, які, на жаль, через війну залишились без роботи. Деякі з них приїхали з окупованих міст, а поки перебували в пошуку – приділяли час добрій справі. Паралельно я закривала вакансії на основному місці роботи. Так і знайшла кандидатів на деякі посади 🙂

Також як HR я постійно підтримую зв’язок зі співробітниками нашої компанії, і серед них є колеги, які наразі віддають борг Батьківщині. Це дозволяє розуміти і швидко закривати їхні потреби. Не завжди легко щось знайти, купити та відправити.

Іноді, коли потрібне дещо дороге, я відкриваю збір серед колег, друзів, родичів. Часто – знаходжу потрібне в інших країнах і шукаю спосіб передати туди, де чекають.

До речі, це гарний тімбілдінг – у когось із співробітників родич у потрібній країні, чийсь чоловік може допомогти з перевезенням, хтось має знижки в магазинах… Так і досягаємо мети, разом.

Коли у компанії з’явилась можливість більше допомагати ЗСУ, було очевидно, хто буде цим займатись 🙂 Завдяки волонтерській діяльності я вже ознайомилася з багатьма невідомими мені раніше речами. Наприклад, видами приладів нічного бачення, біноклів, бензопил, ременів, тактичних рукавичок, РПС-ок, рюкзаків, броніків, касок тощо. А також познайомилася з волонтерами, які особисто відвозять на фронт усе необхідне. Тож залюбки взялася за закупівлю й організацію перевезення необхідного вже не тільки нашим співробітникам.

Ми не забуваємо, кому завдячуємо можливістю працювати, розвиватись та жити. Слава Героям!

Анна Пошкурлат, Senior recruiter, «Бізнес-Конструктор»

Моя історія почалася з того, що я змушена була переїхати з рідного Харкова до Хмельницького. Тривалий час думала, чим саме можу бути корисною тут. А потім натрапила на курси для переселенців та зв’язалася з організаторами. 

У липні провела безкоштовний майстер-клас із пошуку роботи для переселенців, які пройшли безоплатні курси за новими для них професіями та вийшли на ринок праці. Ми розібрали ключові моменти: де шукати роботу, як складати резюме та проходити співбесіди. Тоді я відчула гордість – адже моя професія дозволяє допомагати не тільки компаніям, а й людям, які цього потребують.

Інна Барановська, HR-manager, ІТ-компанія Trifico

Я до останнього не вірила, що в Україні буде повномасштабна війна. Жила, працювала і навіть не збиралася складати тривожну валізку. Крім роботи в компанії, я надавала консультації щодо розвитку кар’єри: допомагала створити резюме та кар’єрну карту, підтримувала клієнтів на всіх етапах їхнього шляху. 

Коли почалася війна, я була розгублена і не розуміла, що буде далі, чи доживу до наступного ранку. Не знала, залишатись вдома, їхати в інше місто чи навіть країну. І вирішила лишитися. Місяць не працювала – компанія дозволила відпочити й оговтатись всім, кому було потрібно.

Наприкінці березня зрозуміла, що хочу робити щось для людей – допомагати, чим можу. Саме тоді отримала першу за час війни заявку на консультацію. І провела її безкоштовно, але отримала більше, ніж гроші.

Вперше за цей період почувалася щасливою завдяки тому, що допомогла людині поруч. Вирішила всі консультації проводити на безоплатній основі. Їх було небагато, але вони були дієвими і щоразу давали емоції, які не купиш.

Оксана Медведєва, в пошуку роботи

До початку війни я працювала менеджером з персоналу. Наразі не маю роботи і активно її шукаю. А також, попри це, допомагаю з пошуками друзям та знайомим: складати або оновлювати резюме, готуватися до співбесід, визначати сильні сторони та зони росту, шукати нові можливості. 

Наприклад, після консультації зі мною, знайома вирішила відновити свої знання та роботу в SMM. Не знаю, чи можна назвати таку діяльність повноцінним волонтерством. Але це – дуже тішить: допомагати людям, які опинилися у непростій ситуації. 

Історія HR-волонтерства robota.ua

Із початком повномасштабного вторгнення багато українців змушені були покинути домівки й опинилися за кордоном. Країною, яка прийняла найбільшу кількість наших співгромадян, стала Польща. У новій країні люди почали адаптуватися і шукати роботу.

Компанія robota.ua є частиною міжнародної компанії Grupa Pracuj із головним офісом у Варшаві. Тож ми прийняли рішення допомагати українцям ще й у такий спосіб – надавати консультації щодо складання резюме і працевлаштування на території Польщі. Для реалізації цього проєкту були залучені як співробітники польського офісу, так і українська HR-команда.

Станом на сьогодні ми отримали 255 запитів. З кожною людиною наші фахівці проводять індивідуальні безкоштовні консультації, на яких детально аналізують резюме, відповідають на питання щодо пошуку роботи та просто підтримують українців на цьому шляху. Кількість консультацій для однієї людини є необмеженою. Тому кожен може записатись стільки разів, скільки потрібно. Ми не зупиняємо проєкт, оскільки бачимо, що підтримка в працевлаштуванні лишається актуальною потребою для українців.

Читайте ще: Найцікавіше з-за лаштунків: інтерв’ю про івенти, які створює відділ маркетингу robota.ua