Останні тижні року на роботі зазвичай проходять під девізом «давайте після свят». Проте таке ставлення до всіх робочих завдань може призвести до того, що після повернення зі святкових вихідних вас очікуватиме велика кількість задач «на вчора».

Коли ви ще не адаптувались до робочого ритму, а все навколо сигналить червоним з поміткою «терміново», про комфортне повернення до роботи не може бути і мови. Зібрали поради, які справи можна залишити на 2024 та не отримати «пожежу» в перші дні січня.

Нетермінові справи

Якщо у вас «горять дедлайни», то наївно сподіватися, що їх зможе погасати перерва у новорічні свята. Після повернення на роботу ця «пожежа» стане ще більшою, а втома і небажання щось робити нікуди не зникнуть, а навпаки – виростуть. Тому всі термінові справи радимо закрити ще у цьому році, як би миготіння гірлянд і Jingle Bells не спокушали вас до іншого.

На наступний рік можна залишити справи, які не мають чітко визначених дедлайнів та не потребують великих затрат енергії. 

Улюблені справи

У роботі здебільшого є те, що ви виконуєте з більшим або меншим задоволенням. Отже, справи, які приносять вам задоволення, які ви робите з легкістю чи майже машинально, сміливо можете переносити на наступний рік. Так, після повернення на роботу, ви одразу поринете у те, що любите, те, що не змушує вас зайвий раз напружуватися. Це допоможе полегшити адаптацію у післясвятковий період.

Робочі зустрічі

Якщо ваші робочі зустрічі присвячені звірці годинників або побудові стратегічних планів, то їх краще перенести на наступний рік. Нескінченні зідзвони відволікають від виконання роботи, яку так хочеться завершити цьогоріч. Також інколи вони можуть не нести жодної корисної інформації, а бути звичкою в робочому ритмі. Краще запланувати таку зустріч через кілька днів після повернення з вихідних, щоб зрозуміти, хто на якому етапі у підтягуванні своїх «хвостів» та які ви маєте плани на 2024.

Пошук роботи

На ринку праці також діє правило «після свят». Більшість компаній не публікують свіжі вакансії, тому що поспішають закрити поточні справи і вже з нового року, з новими силами займатися підбором та навчанням нових співробітників.

Якщо ви плануєте у 2024 році знайти нову роботу, то відкладіть її пошуки на січень.

Так у вас буде більший вибір вакансій, ви не будете довго чекати відповіді рекрутера та зможете знайти роботу своєї мрії.

Як дати раду відкладеним справам?

Після повернення на роботу у 2024 ви можете відчувати втому та небажання щось робити. Але ж відкладені справи не можуть довго чекати, бо зʼявлятимуться нові, а їх накопичення приведе до перепрацювань чи проблем на роботі. Але є способи розгребти відкладені справи без шкоди для свого емоційного стану.

Плануйте. Перед виходом на роботу після свят або у перший робочий день складіть детальний план. Пропишіть, які завдання пріоритетні і їх потрібно виконати в першу чергу, які займуть у вас багато часу, які залежать від участі інших тощо. Детальний план допоможе вам нічого не пропустити, а коли будете відзначати виконане — ентузіазм до решти завдань виросте.

Починайте з приємного і маленького. Те, про що ми говорили на початку — якщо завдання невелике, а ще приносить вам задоволення, то ви виконаєте його швидко, не будете прокрастинувати та жаліти себе, що відпочинок закінчився.

Заручіться підтримкою. Обговоріть з колегами їх найближчі плани та дії в спільних завданнях. Визначте коло відповідальності кожного з вас та дедлайни, які без зайвої метушні допоможуть виконати все якісно.

Не забувайте про режим дня. Ефективно повернутися до роботи вам допоможе здоровий сон напередодні, відсутність переїдань та шкідливої їжі. Також не забувайте про перерви під час робочого дня — вони дадуть змогу перезарядитися та з новими силами братися за наступні завдання.

   Тетяна Ковальчук, авторка медіаплатформи budni

Читайте ще: Як підбити підсумки 2023 року і не впасти в депресію: дієві техніки та лайфхаки