Тривалі пошуки роботи, всі етапи працевлаштування та стрес, із цим повʼязаний, — позаду. Тепер ви виходите на нову роботу, про яку довго мріяли. І якщо ви хочете видихнути з полегшенням, то засмутимо вас — розслаблятися ще рано. Адже попереду на вас чекає випробувальний термін, на основі якого роботодавець робитиме висновки про професійність вашої кандидатури та продовження подальшої співпраці.

Одним із показових у складанні думки про вас є перший робочий тиждень. У статті розповімо, чого не можна робити новачку в перші дні після працевлаштування, аби залишитися в компанії.

Запізнення

Навіть якщо ви патологічно запізнюєтесь, намагайтеся зробити все можливе, щоб у перший робочий тиждень прийти вчасно. Адже запізнення на самому початку можуть характеризувати вас як безвідповідального співробітника. Особливо не варто запізнюватися на онбординг-зустрічі чи знайомство з керівництвом.

Проте приходити занадто рано теж не варто, керівник може не встигнути підготуватися до зустрічі.

Надмірна самовпевненість

Так, ви обійшли багатьох кандидатів на цю посаду і маєте неоціненний досвід та навички, завдяки яким перевагу надали саме вам. Проте на новій роботі, незалежно від рівня вашого досвіду, потрібно буде вчитися нового, вивчати процеси та адаптуватися. Помилковою буде стратегія всезнайки, коли на пояснення робочих питань від керівника чи колег говорити, до прикладу: «Мені не потрібно це пояснювати, я 5 років з цим працював/ла»

Спочатку все вивчіть, прислухайтесь до порад, а потім висловлюйте свою аргументовану думку та конструктивну критику.

Прохання про відгули та відпустки

У перший робочий тиждень краще не починати розмови про відгул чи про відпустку. Якщо ви спланували відпустку ще до виходу на нову роботу, то про це потрібно попередити роботодавця на етапі отримання офера. А от в перший робочий тиждень прохання про відпустку звучатимуть, як мінімум, дивно та непрофесійно.

Розмови про гроші

Під час знайомства з новими колегами ні в якому разі не розповідайте їм про обіцяну вам компенсацію. Також не хваліться своїми винагородами на минулих роботах або додатковим заробітком на додаткових проєктах. Ви ще мало знайомі з колегами і не знаєте, як вони на це відреагують. Вас можуть вважати хвальком, а слова про обіцяну компенсацію можуть дійти до керівництва — за це можуть звільнити вже у перший тиждень.

Страх знайомств

У перший робочий тиждень ви будете знайомитися з багатьма людьми, з якими будете потім тісно співпрацювати, а дехто з них може стати вам другом. Тому не варто боятися нових знайомств та бути асоціальним. Комфорт на роботі, зокрема, залежить від атмосфери в колективі.

Не відмовляйтеся від спільного обіду з колегами чи прогулянки, саме у таких неформальних зустрічах зароджуються теплі стосунки з колегами.

До того ж поза стінами офісу вам можуть розказати про внутрішньокорпоративні правила та звичаї.

Відсутність питань

Під час адаптаційного періоду вкрай важливо ставити запитання та щиро цікавитися усіма робочими питаннями. Якщо ви не до кінця впевнені у своїх діях, то краще запитуйте у колег — це не лише підкреслить вашу допитливість, а й вбереже від помилок. Новачок, який не ставить запитань, може здатися безініціативним та навіть трохи лінивим.

Перші дні на новій роботі дуже важливі для подальшої карʼєри, тому радимо уникати найпоширеніших помилок та бути відповідальними.

   Тетяна Ковальчук, авторка медіаплатформи budni

Читайте ще: Мистецтво делегування: 6 принципів, які допоможуть вам розвантажити свій час