Згідно з дослідженням LinkedIn, 75% кандидатів про зміну місця роботи спочатку інформують соціальні мережі, а 68% опитаних фахівців із залучення талантів визнають соцмережі одним з найефективніших інструментів для розповсюдження інформації про бренд роботодавця. Соціальні мережі стали найшвидшим та найбюджетнішим способом розповісти про себе кандидатам. Також, завдяки можливостям таргетованої реклами, вашу інформацію можуть отримувати навіть окремі категорії пошукачів (наприклад, фінансові консультанти). Соцмережі дозволяють побудувати ціле ком’юніті навколо бренда.

Отже, розберемо кілька правил, які допоможуть вам посилити бренд роботодавця у соціальних мережах.

1. Дайте голос!

Tone of Voice, або голос бренда, має велике значення для аудиторії. Визначтеся, як ви будете спілкуватися з користувачами. Стартапу, можливо, слід додати більше сленгових виразів у пости. Чи ви оберете шлях «охайного адвоката» у костюмі, з офіційним, поважним та діловим підходом до своїх підписників. Не забувайте, що насамперед ви пишете для людей, а вже потім для алгоритмів, які розпізнають лише ключові слова.

2. Покажіть життя

Людям важливо побачити, як живе ваша компанія. Наразі work-life баланс має набагато більше значення, а міленіали з легкістю покинуть місце роботи, якщо їм буде нецікаво. Тому розповідайте та показуйте у соціальних мережах, як живе ваш офіс, які події відбуваються, знайомте зі свою командою, транслюйте їхні успіхи, а також розповідайте про унікальні можливості, що надає компанія. Особливо «заходять» пости про social impact корпорацій, про ті інціативи (наприклад, екологічні) , які ви підримуєте. Це демонстрація вашої позиції. Показуйте роботу офісу через історії людей.

3. Забудьте про звіти

В соцмережах не варто публікувати «полотна» текстів. Оптимальні дописи об’ємом у 1000 знаків. Не треба передруковувати офіційні прес-релізи у соціальних мережах із зазначенням всіх деталей події. Наприклад, «Третього жовтня у 313 кабінеті відбулася зустріч….». Пишіть тільке про те, як ця зустріч вплинула на людей, що ініцюювали чи яких результатів це дозволить досягти.

4. Комунікуйте

Будьте привітні зі своєю аудиторією та не забувайте головне правило соціальних мереж. Вони створені насамперед для спілкування. Тому спілкуйтеся з користувачами. Відповідайте на запитання (добре працює FAQ), коментарі, персоналізуйте відповіді та робіть це своєчасно. Відповідь після 2 тижнів очікування не має сенсу.

5. Запитуйте

Наразі активно розвивається окремий напрямок діяльності: соціальний рекрутинг, тобто пошук кандидатів через соціальні мережі. Багато рекрутерів звертаються до лідерів думок чи галузей із проханням порекомендувати когось. Особисто я отримую багато повідомлень від HR-фахівців, з якими навіть не знайома. Вони часто шукають піарників і, якщо я знаю кандидата на певну позицію, обов’язково рекомендую.

6. Концепція 360

Найкраща стратегія просування – 360. Ваша цільова аудиторія має бачити і чути вас, щоб запам’ятати. Наприклад, якщо ви хочете залучити зарубіжних фахівців, недостатньо брати участь у міжнародних івентах і вести сайт англійською. Так, для іноземних фахівців краще спрацює LinkedIn або Twitter.

7. Працівники – ваші амбасадори

Їхні рекомендації більш впливові, ніж реклама. У мене часто запитували в особистих повідомленнях на Facebook про колишнього роботодавця, підводні камені та можливості компанії. Тому зробіть ваших співробітників амбасадорами бренда роботодавця. Дозволяйте керівникам департаментів надавати коментарі ЗМІ і вести блоги, мотивуйте ваших співробітників розповідати більше про свою роботу в соцмережах, ділитися фото зі спільних заходів (наприклад, марафонів).

Важливі підказки

Сегментувати соціальні мережі для бренда роботодавця зручно приблизно так. Facebook – це ті, хто ми є. LinkedIn – те, що ми робимо. Instagram – візуалізація нашого бренда, те, як люди нас бачать. Twitter – це те, що ми говоримо. Однак останню платформу в Україні використовують менше. Тому вона краще працює для тих, хто хоче залучати закордоних працівників або партнерів.

Необов’язково бути присутніми на кожній популярній платформі.  Визначте, де саме ваші кандидати чи співробітники проводять більше часу. Та орієнтуйтеся саме на ці соцмережі. Наприклад, LinkedIn – це резюме вашої компанії. Тому цей ресурс корисний саме як мережа професійних контактів.

Завдяки Instagram можна запустити рекламну кампанію для пошуку працівників. Однак не забувайте: Instagram потребує багато візуального контенту. Якщо ви не готові постачати його постійно, то не слід робити акцент на цій соцмережі. З іншого боку, Instagram – це ефективна платформа для дослідження своєї цільової аудиторії: де ці люди живуть, як проводять вільний час, що читають та що для них важливо.

Щоб привернути увагу фахівців з-за кордону (наприклад, з Азії), краще обирати WeChat. Також рекомендую тестувати Telegram-канали. Так, рекламний пост на цільовому каналі (наприклад, про digital) допоможе не просто закрити позицію , а зробити це швидко.

Ксенія Омельченко, експерт із роботи з персональними брендами, PR та SMM