Оформлення відсутності працівника, який виконує військовий обов’язок. Юрій Васильєв

Під час роботи в кадровиків часто виникають запитання, як оформити відсутність працівників, які проходять військову службу за призовом або за контрактом, беруть участь у військових зборах, відвідують військовий комісаріат, проходять медичну комісію за направленням військкомату та в інших випадках, пов’язаних з виконанням військового обов’язку. Тож практичні поради щодо оформлення часу відсутності на роботі таких працівників – у статті.

Заява-розрахунок: нова форма. Микола Постернак

Оскільки 1 жовтня 2018 р. набуде чинності постанова правління ФССУ «Про затвердження Порядку фінансування страхувальників для надання матеріального забезпечення застрахованим особам у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та окремих виплат потерпілим на виробництві за рахунок коштів Фонду соціального страхування України» від 19 липня 2018 р. № 12, зміниться й форма заяви-розрахунку на отримання соціальних виплат. Тож у статті автор розглядає строки та спосіб подання нової форми заяви-розрахунку, особливості її оформлення та опрацювання ФССУ, а також виправлення помилок, допущених під час її заповнення.

Гарантії трудового законодавства для учасників АТО. Наталія Панченко

Українським законодавством, у т. ч. трудовим, визначено кілька категорій працівників, які мають додаткові пільги та гарантії. Серед них і учасники АТО — достатньо нова категорія працівників, адже з’явилася вона нещодавно через події на сході нашої країни. Для військовослужбовців, поряд із гарантіями у сфері праці, передбачені й гарантії щодо соціального та правового захисту. Отже, про особливості визначених трудовим законодавством гарантій, про які має знати учасник АТО, – у статті.

Гарантії та пільги учасникам Революції Гідності: зміни. Таміла Радченко

До КЗпП, ухваленого ще в 1971 р., законотворці періодично все ж таки вносять зміни. Тож у статті розглянуто питання про надання пільг з трудового законодавства згідно із Законом № 2443 досить-таки новій категорії – постраждалим учасникам Революції Гідності.

Комісії по трудових спорах: створення та порядок роботи. Олександр Клименко

Час від часу на підприємствах можуть виникати трудові спори, які згідно із законодавством, зокрема статтею 221 КЗпП, мають розглядатися відповідними органами, а саме комісіми по трудових спорах або районними, районними в місті, міськими чи міськрайонними судами. У зв’язку з цим у кадровиків може виникнути запитання: а як створити на підприємстві зазначену комісію, організувати її роботу та які саме трудові спори й на підставі чого вона може розглядати? Відповіді на ці запитання – в статті.

Надання відпусток: типові помилки. Лідія Басмат

До обов’язків кадровиків, серед іншого, належить ведення обліку надання відпусток працівникам, контроль за складанням і додержанням графіків відпусток, підготовка наказів про їх надання тощо. Дуже важливо уникати при цьому помилок і завжди дотримуватися вимог законодавства. Тож у статті розглянуто найпоширеніші помилки, яких припускаються під час надання відпусток фахівці відділів персоналу.

Перенесення щорічної відпустки: практика застосування. Галина Фольварочна

Із закінченням літа завершується й масовий період відпусток. Однак не всім працівникам вдається використати її саме для відпочинку, що може бути пов’язано, зокрема, із захворюванням працівника під час відпустки, через що її час витрачається на лікування, а не на оздоровлення. Також щорічна відпустка працівника може збігтися з викликом на навчання чи виконанням державних або громадських обов’язків, якими, зокрема, є проходження військової служби. Окрім таких випадків щорічна відпустка може бути перенесена й через інші обставини, які й розглянуто в статті.

Заповнення звіту з ЄСВ та код ЗКППТР. Олександр Носіков

Постійні користувачі Національного класифікатора України «Класифікатор професій» ДК 003:2010, напевно, звернули увагу на наявність у цьому документі довідкових граф, серед яких найменш зрозумілою, особливо для недосвідчених фахівців, є графа «Код ЗКППТР». Зазвичай на неї не звертають уваги, проте слід нарешті з’ясувати, що ж означає цей код та як розшифрувати вказану абревіатуру. Про це детальніше – у статті.

Суміщення в процесі роботи за сумісництвом. Галина Фольварочна

У дев’ятій події кадрового роману на прикладі практичної ситуації, що виникла на підприємстві, розглянуто, чи можна працівнику, який працює на підприємстві за сумісництвом, встановити суміщення професій (посад).

Додаток до листа Міністерства соціальної політики України щодо розрахунку норми тривалості робочого часу на 2019 р. від 8 серпня 2018 р. № 78/0/206-18.

Організація користування документами в архіві підприємства. Олена Замкова

У статті розглянуто, як здійснюється інформаційне забезпечення користувачів у архіві підприємства, надання архівних документів для роботи в читальному залі та в тимчасове користування поза архівом, а також виконання запитів юридичних та фізичних осіб.

Надання лікувально-профілактичного харчування працівникам. Ірина Красовська

Конституцією України кожному працівнику гарантовано право на належні та безпечні умови праці. Якщо усунути шкідливі виробничі фактори неможливо, законодавством передбачено надання певних пільг та компенсацій. Серед них – забезпечення лікувально-профілактичним харчуванням, у т. ч. безоплатним молоком, газованою водою тощо. Про особливості надання працівникам такого харчування – у статті.

Відповіді на запитання

Чи можна поділити додаткову соціальну відпустку, що надається за двома підставами, на частини та чи потрібно надавати таку відпустку за минулий рік за підставою, що стала відома лише наприкінці року?

Чи можна прийняти на посаду, на якій вже працює за суміщенням працівник з доплатою 50 %, ще одного працівника за сумісництвом?

Довідку якої форми про проходження попереднього медичного огляду повинен надати неповнолітній роботодавцю в разі працевлаштування?

Життєвий порив лідерства: ідея врятує світ. Юлія Кривенцева

Був період, коли про лідерство говорили з придихом, як про щось глибоке, але абстрактне й недосяжно піднесене, престижне – таємне знання для небагатьох здатних дорого купити ініціацію. Потім лідерство раптом стало чимось дуже банальним, майже предметом насмішок, мало не темою анекдотів про блондинок. Тож у статті автор пропонує поміркувати над цим питанням та спробувати створити картину лідерства з різних елементів.

Від залученості до співучасті: зрілі стосунки між компанією та працівниками

Про роботу внутрішньої соціальної мережі, сучасні HR-виклики, принципи застосування гнучкого режиму роботи, а також про те, чому компанія відмовилася від вимірювання рівня залученості працівників, а замість цього очікує від них більш дорослої позиції — співучасті та причетності до бізнес-результату, в інтерв’ю журналу «Кадровик України» розповідає Надія Сіренко, директор з персоналу Vodafone Україна.