Існує безліч стратегій для розвитку компанії. Ви можете створити успішну культуру, вкладаючи гроші в найм найкращих людей. Можете інвестувати в розвиток критично важливих навичок або просто виробити звичку бути продуктивними. Однак, вам знадобиться ще дещо відмінне управління проєктами. Без нього, незалежно від того, наскільки ви продуктивні, можете опинитися в стані стагнації та витрачати більше часу, ніж потрібно, на меншу кількість видів діяльності.

Про це детальніше розповідає Nancy Rubin у статті 6 Tips to Help You Improve Your Project Management Skills.

Деякі обовязкові навички управління проєктами

Необхідні навички для керівника проєкту:

  • Критичне мислення.
  • Ефективна комунікація.
  • Вміння працювати в команді.
  • Цілеспрямованість.
  • Гнучкість.

Як покращити свої навички управління проєктами

Запишіться на навчальні курси

Якщо хочете вдосконалити свої навички управління проєктами, немає нічого кращого, ніж сертифікований професіонал, який допоможе вам у навчанні. Шукайте курси, які охоплюють різні теми управління проєктами або надають інструкції з конкретної навички, яку хочете покращити.

Чудовим прикладом є тренінги зі скраму, які допоможуть зрозуміти основні переконання та цінності вашої команди. Ваш проєкт може відрізнятися залежно від ваших навичок та структури компанії. Ви можете взяти участь у різних програмах залежно від потреб. Вивчіть їх, щоб знайти ту, яка допоможе не тільки вдосконалити свої навички управління проєктами, а й навчитися новим.

Слухайте та запитуйте

Спочатку знайдіть хвилинку та послухайте. Незалежно від того, чи ви на зустрічі з клієнтом, чи сам на сам зі співробітником, якщо будете слухати уважно і повільно, зможете поставити правильні запитання, які справлять гарне враження на керівників. Вони зрозуміють, що ви готові до посади менеджера проєкту. 

Крім того, ці навички допоможуть краще вирішувати проблеми, коли вони виникатимуть, якщо ви будете краще знати поточні обставини і те, як команда ставиться до своєї роботи.

Дайте зворотний звязок

Не бійтеся критикувати. Зворотний звязок важливий для прогресу, навіть якщо він негативний. Більшість людей асоціюють карєрне зростання зі зворотним звязком. Якщо зворотний звязок надається правильно, він покращує роботу. Це означає, що ваша критика має бути конкретною, орієнтованою на дії та містити план подальшого вдосконалення.

Навчіться керувати своїм часом

Час людям не підвладний, тому ви не можете дозволити собі витрачати його даремно. Навчіться використовувати свій час по максимуму та виконуйте завдання крок за кроком.

Будьте реалістами, розподіляючи час на виконання завдань у вашому проєкті. Сядьте разом з командою, щоб визначити реальні зусилля, необхідні для виконання завдання. Орієнтовний час не повинен суттєво відрізнятися. Це не повинно бути надто складно, якщо ви і команда попрактикуєтесь у тайм-менеджменті.

Підготуйте план Б на випадок невдачі

Основою управління проєктами є планування. Планування проєктів заздалегідь допоможе власникам бізнесів заощадити час, гроші та ресурси в довгостроковій перспективі. Заздалегідь зрозумійте, яких помилок ви могли припуститися. А після подивіться, як можна приймати рішення по-іншому. Навчіться не повторювати тих самих помилок.

Вчіться адаптуватися

Аспекти вашого плану проєкту іноді будуть змінюватися, як для одного, так і для іншого проєкту. Можливо, вам доведеться змінити робочий процес через зміну дедлайну або пріоритетів. Здатність змінювати курс і пристосовуватися до мінливих обставин дозволяє проєктним менеджерам спрямовувати свою проєктну команду в правильному напрямку.

Знання того, коли і як перемикати передачі, є ключем до того, щоб стати більш універсальним. Щоб досягти цього, ви повинні знати себе.

Чому варто здобути навички управління проєктами?

Не можна недооцінювати значення навичок управління проєктами. Вони дозволяють всьому бізнесу працювати більш ефективно.

Якщо все зроблено правильно, на вашу команду не будуть тиснути надмірні дедлайни. Вона також не буде розчарована незапланованими фінансовими обмеженнями. Це дозволяє команді зрозуміти кінцеві цілі бізнесу.

Причини інвестувати в розвиток твердих і мяких навичок управління проєктами у співробітників

  • Скорочення витрат і часу.
  • Ефективна та дієва внутрішня комунікація.
  • Мудріші бізнес-рішення знизу догори.

Навіть найефективнішим менеджерам проєктів потрібно вчитися та розвиватися. Визначте, які частини ваших процесів і процедур потребують вдосконалення. Потім зробіть відповідні інвестиції в інструменти, щоб закрити прогалини. Тепер у ваших руках найкращі технології. Правильна платформа для управління проєктами допоможе керувати робочими процесами, заощадити час і отримати видимість завдяки звітам про хід виконання.

Читайте ще: Від факапу до звільнення — один крок. Як розповісти начальнику про свою помилку і працювати далі?