TikTok сповнений корисних порад, покликаних покращити роботу. Але скільки з них насправді є дієвими? Автори статті 5 TikTok Work Hacks That Will Make You Better at Your Job вирішили це з’ясувати. Після тижня занурення в лайфхаки TikTok, вони отримали багато порад і методів навчання, які можуть зробити вас щасливішим, здоровішим і продуктивнішим членом команди. Якщо коротко, TikTok є чудовим джерелом для мікронавчання вивчення нових предметів короткими порціями.

До вашої уваги п’ять лайфхаків з TikTok, які допоможуть вам стати кращими у своїй роботі.

Навчіться вчитися

У TikTok є безліч навчальних хаків для тих, хто хоче здобути нові навички. Наш фаворит це відео від Huberman Lab про ефект розриву в навчанні (іноді відомий як ефект інтервалів). 

Ідея полягає в тому, що короткі мікроперерви під час вивчення нової навички чи то мови програмування, музичного інструменту, чи нового танцю TikTok допомагають ефективніше засвоювати матеріал. Дослідження показують, що під час таких когнітивних перерв ваш мозок відтворює інформацію з 20-кратною швидкістю, що призводить до прискорення навчання.  

Тож наступного разу, коли бос запитає, чому ви задрімали на останній бюджетній нараді, просто скажіть, що дуже хотіли вивчити матеріал.

Зберігайте свої особисті дні

Задовго до того, як «баланс між роботою та особистим життям» став центром онлайн-шторму, працівники перетворили вибір вихідних днів на справжнє мистецтво. Витягніть з календаря, здавалося б, випадкову п’ятницю або вівторок, причепіть її до будь-якого кінця оплачуваної відпустки, і вуаля: у вас є ідеальні довгі вихідні або тиждень.

Це називається методом «заднього ходу», і він існує з давніх-давен. Ця блогерка за допомогою покрокового посібника розповідає про те, як максимально використати свої дні відпустки у 2023 році. Робіть, як вона каже, і ви насолоджуватиметеся 36 днями відпустки за ціною лише 15.

Порада: почніть робити ці запити вже зараз. Адже всі знають, що чим більше часу ви проводите поза роботою, тим краще будете працювати, коли повернетесь.

Заблокуйте свій календар

Будь-який футбольний фанат скаже вам, що ключ до перемоги це хороше блокування. Те ж саме стосується і вашого робочого календаря. У цьому відео блогерка розповідає про одвічну проблему надмірного планування. Вона стверджує, що коли ви забиваєте свій календар завданнями, у вас не залишається часу на вирішення багатьох завдань, які виникають протягом робочого дня. 

Її рішення? Запланувати лише 80% свого календаря, а решту 20% залишити для спеціальних зустрічей, незапланованих завдань тощо. Вона клянеться, що це змінює правила гри та дозволяє їй «відповідати на ці термінові запити, ці термінові електронні листи, ці…». Потім відео обривається. У неї закінчився час.

Перетворіть роботу на перформанс

Науково доведено, що ви працюєте старанніше, коли за вами хтось спостерігає так званий «ефект вартового». Але що, якщо цей хтось ви самі? Це відео розповідає про надзвичайно простий спосіб підвищити продуктивність, коли ви відчуваєте, що розфокусовані. Ні, це не метод Помодоро чи нагадування про важливість ведення списку справ.

Виявляється, шлях до кращої продуктивності лежить прямо у вашій кишені. Просто налаштуйте камеру сповільненої зйомки на телефоні, щоб записувати, як ви працюєте, і ви почнете відчувати себе мотивованим. Чи це наше власне безсоромне марнославство, чи посилене відчуття результативності підштовхує нас до дії? Можливо. Але з огляду на те, що понад чверть представників покоління Z нерозлучні зі своїми телефонами по 10+ годин на день, це може бути так само просто, як усунення головного фактора, що відволікає, з вашої робочої рутини.

Обманіть свій мозок

Боротьба з втомою на роботі може стати справжнім випробуванням. Звісно, ви можете обрати швидкий спосіб випити дієтичну колу, як це колись було заведено. Або… можна змінити шкарпетки та почистити зуби.  

Це хитрий трюк, який, як стверджує цей TikToker, допомагає зламати типові шаблони мислення. Зміна шкарпеток говорить мозку, що ви робите щось продуктивне, а це спонукає його до ще більш продуктивних дій. Чищення зубів змушує вас думати, що вже ранок, що ви бадьорі, ваш мозок подає бонусний вибух енергії, схожий на ранковий. А кому вона не потрібна?

Чи працює це? Що ж, ви нічого не втрачаєте, якщо спробуєте. Вважаємо, що найкращі трюки це ті, які спонукають нас робити те, що ми вже робимо, просто трохи по-іншому. Тому що немає кращого хаку, ніж простота.

Читайте ще: Як сорсеру використовувати ChatGPT у своїй роботі?