Успішний адвокат не той, хто має диплом із відмінними оцінками та купу знань про законодавство. Це передусім той, хто вдосконалює професійні та особисті навички, здобуває нові та завжди прагне більшого.

Ми зібрали книги, які стануть для кожного адвоката незамінним поводирем у світ ораторського мистецтва, нотворкінгу, судової етики, корупції та правосуддя.

«Арешт ≠ в’язниця», Олександр Дульський

Книга видатного українського адвоката буде корисною як для тих, хто зіштовхнувся з беззаконням в Україні, так і для тих, хто хоче розширити свої професійні навички. Тут розповідають про українську судову систему та діляться порадами щодо того, як діяти у разі незаконного затримання чи розслідування (що робити обвинуваченому, які права має потерпілий, як повинні поводитись родичі тощо).

«Адвокат негідників», Джон Ґрішем

Головний герой роману є громадським захисником. Він ненавидить брехню та несправедливість, тому не довіряє владі, її прибічникам та великим підприємствам. Під захист він зазвичай бере не політиків чи бізнесменів, а людей зі зламаним життям: кримінальних авторитетів, наркоманів, вбивць тощо. Цим адвокат хоче показати, що кожен має право на справедливе правосуддя.

«Вибрані промови, статті та процесуальні документи адвоката», Ярослав Зейкан

Крім успішних судових виступів, які подано у книзі, тут можна знайти ще багато корисних текстів й документів, які покликані розширити уявлення правників про судову та адвокатську діяльність в Україні.

«Вбити Пересмішника», Харпер Лі

Очима доньки в книзі описано справу її батька, яку програли — Аттікуса Фінча. Однак, як не дивно, люди були вдячні цьому адвокату, бо він до останнього вірив у свого клієнта та боровся за справедливість, а не за гроші. І саме такі моральні якості мають бути в кожного хорошого адвоката. 

«Шлях до Так. Як вести переговори, не здаючи позицій», Роджер Фішер, Вільям Юрі, Брюс Паттон

У книжці подано новий підхід до ведення дискусій і переговорів. Зокрема тут йдеться про те, що не завжди потрібно доводити правоту, набагато важливіше — знаходити компроміси. Завдяки зібраним рекомендаціям (аспекти маніпуляцій, інструменти ефективної розмови тощо) та наведеними моделями поведінки, ви зможете залагодити будь-які суперечки.

«Ніколи не їжте наодинці», Кейт Феррацці

Автором цієї друкованої праці є досвідчений вчитель нетворкінгу та професійний оратор. У своєму бестселері він розповідає про силу нових знайомств та наводить приклади із життя успішних сьогодні людей (Гілларі Клінтон, Авраам Лінкольн, Вернон Джордан тощо), які завдяки будуванню щирих і відвертих стосунків досягли успіху.

«Моє! Що кому належить і як це на нас впливає», Майкл Геллер, Джеймс Зальцман

Тут ви дізнаєтесь про поняття власності у різних аспектах (економічний, психологічний, політичний, юридичний) та зрозумієте, як деякі компанії підміняють свою власність і заробляють на цьому.

«Школа адвокатури. Керівництво до ведення цивільних і кримінальних справ», Річард Гарріс

Книга-підручник, у якій розповідають про: 

  • Етапи ведення цивільних і кримінальних справ.
  • Нестандартні випадки у практиці адвоката.
  • Психологічні типи затриманих. 

Також у підручнику подано рекомендації щодо захисту в суді. 

«Стратегії і тактики спілкування», Патрік Кінг

Автором книжки є американський експерт у царині ораторського мистецтва. Завдяки 18 методам, які описано в книжці (навчитися сперечатися, розрізняти неупереджену критику, приятелювати з впливовими людьми тощо), ви зможете конструктивно будувати будь-який діалог і спокійно давати відповіді на найпоширеніші питання. 

«Той, хто вбиває», Тведт Кріс

Детектив, який познайомить вас з особливостями правосуддя в Скандинавії. У центрі книги — адвокат Мікаель Бренне, який бере під захист колишнього вʼязня (сидів за насильство), а тепер успішного письменника. Однак справу він програє, тож тепер Мікаелю залишається не впасти духом і спробувати відновити свою славу.

Книги — це шлях до самовдосконалення. Тож розширюйте свій кругозір, розвивайтесь і будьте першими у своїй справі.

 

  Марія Приходько, авторка медіаплатформи budni

 

Читайте ще: 5 книг, які допоможуть повернути віру в майбутнє