Советы для работодателей

Зніміть це негайно! Як створити відеовакансію: поради та 12 прикладів

За допомогою цікавого відео можна повідомити про відкриття вакансії та передати культуру компанії. Тому роботодавці все частіше знімають креативні, кумедні, неочікувані відео з оригінальним сценарієм. Як це зробити?

Підготуйте план 

Потрібно обміркувати: що ви хочете показати у відео (починати з дверей офісу, коридорів, робочих місць, що презентувати найцікавіше); в якому форматі розповідатимете про компанію (це буде інтерв’ю зі співробітниками, закадровий голос, розповідь керівника). Визначтеся – самі впораєтеся з завданням чи доручите його професіоналам, які допоможуть зняти якісний ролик, але план та вимоги все одно повинні надати ви.

Продумайте технічні нюанси

Не всі компанії мають можливість зняти відео на професійну апаратуру. Але це не обов’язкова вимога. Можна зняти якісне, цікаве відео за допомогою смартфона. 

Розставте акценти

Для кого ви знімаєте відео? Наприклад, якщо ваша мета – знайти кандидатів без досвіду роботи або з мінімальним, кілька співробітників, які нещодавно приєдналися до команди, можуть згадати, як пройшли стажування з підтримкою досвідчених колег та як виросла за цей час. Якщо хочете акцентувати увагу на пільгах для співробітників – акцентуйте увагу на пакетах страхування, забезпеченні харчуванням, спортивних зонах, опціях для піклування про дітей співробітників… Культуру гарно передає, наприклад, участь працівників у соціальних проектах або відео з корпоративів та тімбілдингів. 

Щоб вас побачили…

Відео варто розмістити на сайті компанії, сторінках у соцмережах, на ресурсах з вакансіями та резюме, а також його можуть репостити співробітники. 

Приклади відеовакансій

1. Apple

Співробітники розповідають про компанію глядачу. Акцент роблять на тому, що всі в команді є експертами у своїй справі, тому й кандидати повинні бути відповідними. Бачимо співробітників, які розмовляють різними мовами, що свідчить про міжнародний масштаб компанії.

2. Google

Відео знайомить кандидатів зі співробітниками, які розповідають про свої трудові обов’язки та переваги компанії. Після перегляду відеовакансії у пошукачів з’являється відчуття, ніби вони вже знайомі з цими людьми. 

3. Fiverr

Закадровий голос знайомить претендентів на посаду з офісом: це – двері офісу, коридор, кімната перемовин, це – співробітник пише на склі. Гумористичне рекрутинг-відео подобається пошукачам, судячи з коментарів під відео.

4. Starbucks

Відео адресоване тим, хто вирішив розпочати кар’єру – в компанії для цього є багато можливостей, це гарне місце для навчання та розвитку. Відео веселе та оптимістичне: співробітники посміхаються, радіють перспективам вчитися та пробувати щось нове.

5. KPMG

Компанія запевняє: «Зробити правильний вибір професії – важливо, знайти потрібну компанію – дуже важливо». Переглянувши це відео пошукачі побачили людей, які щасливі та розвиваються у компанії.

6. Nike

Відео від тих та для тих, хто розпочинає кар’єру. Розповідь від спеціалістів з різних напрямків про те, як вони максимально використовують свій досвід стажування та що таке бути частиною команди.

7. Zendesk

Закадровий голос звертається безпосередньо до пошукача та протягом усього відео проводить екскурсію офісом, знайомить з відділами, працівниками та висвітлює деякі повсякденні, але цікаві «плюшки», які роблять культуру компанії унікальною.

8. Unitex

Співробітники діляться враженнями про те, як це – працювати в компанії та чому вони хочуть лишатися частиною команди.

9. HubSpot

Відео є традиційнім, демонструє унікальні пільги компанії: наприклад, політика без дверей та необмежені дні відпусток. Офіс – це веселе середовище, команда захоплена тим, що робить.

10. CSIS (Canadian Security Intelligence Service)

Навчати людей є важливим надбанням співробітників спецслужб, основна роль яких полягає у зборі та аналізі інформації, пов’язаної з національною безпекою.

11. Kuraray

Відеозвернення від генерального директора після придбання значної частини DuPont, що розповсюджується серед нових працівників. Меседж цього відео простий, а візуальне зображення – чудове.

12. Amazon

Один робочий день водія-кур’єра. Працівник дає поради, підказки пошукачам, які вирішили обрати цю професію.

Share on FacebookTweet about this on Twitter

Lost Password