Першій онлайн-платформі з пошуку роботи в Україні robota.ua 13 липня виповнилося 22 роки! Ми стали першим джоб-бордом в Україні ще у 2000-му. Це був маленький крок для програмістів-ентузіастів, які висадилися на тоді ще безлюдне поле онлайн-рекрутингу. Але гігантський стрибок для формування ринку праці країни в цілому. Символічно, адже за 30 років до нашого дня народження, у липні, Ніл Армстронг уперше ступив на поверхню Місяця.

До свята знайшли кілька цікавих фактів про ринок праці України, якими дуже хочемо із вами поділитись 🙂 

Мінімальна зарплата зросла у 87 разів 

“Мінімалка” у 2000 році становила 74 грн, протягом 22 років вона поступово зростала і тепер становить 6 500 грн, тобто у 87 разів більше. Якщо ж рахувати з моменту запровадження гривні у 1996 році, то мінімальна заробітна плата збільшилась у 433 рази. Тоді все починалося із суми 15 грн (згідно з Постановою Верховної Ради України від 20.02.96 р. №49/96-ВР).

Максимальний рівень безробіття в Україні – 14% 

Найвищий рівень безробіття був зафіксований у 1996 році (згідно з офіційними даними). Надалі цей показник в середньому становив близько 9%. У 2007 році він знизився до 6,9% і став найнижчим показником за весь час існування незалежної України. 

Торгівля – рушійна сила ринку праці

Сьогодні, як і 22 роки тому, сфера торгівлі пропонує найбільшу кількість вакансій для українців. 

Пошук роботи був значно складнішим

У 90-х, щоб знайти роботу, потрібно було придбати газету, виписати об’яви, що зацікавили, та телефонувати усім за номерами в оголошеннях. Достовірність таких вакансій ніхто не перевіряв, отже ризик натрапити на шахраїв був досить великим. Ще один варіант знайти роботу (який, до речі, працює й зараз) – стати на облік Центру зайнятості та чекати, коли з’явиться релевантна вакансія або пропозиція перекваліфікації. 

Сьогодні ж достатньо зайти на сайт robota.ua або завантажити мобільний застосунок. І шукати роботу можна будь-де та будь-коли 😉 

У всі часи є свої незвичайні вакансії

Щоб виділити свої вакансії серед інших, роботодавці іноді оригінально їх називають. Часто це пов’язано з бажанням уже в назві розповісти про особливості майбутньої роботи. Це ніби лакмусовий папірець, завдяки якому можна побачити пріоритети потреб суспільства тоді й зараз. 

Сьогодні можна зустріти безліч нестандартних оголошень: від вузьких – як-от Scrum master, Agile intern, фахівець із нативної реклами – до майже «шпигунських» на кшталт таємного покупця. Зараз цим уже нікого (ну майже) не здивуєш, а от хто міг би собі таке уявити 20 років тому?

Резюме від пошукачів стало у 200 разів більше 

У 2004 році пошук роботи через robota.ua став уже більш звичним для українців. Тоді в нас нараховувалось близько 20 000 резюме. Зараз цей показник значно зріс і складає трохи більше 4,3 мільйонів. 

Робочі спеціальності – найпопулярніші 

10-20 років тому серед найпопулярніших професій, які шукали українці, були секретарі, юристи, рекламісти, менеджери та економісти. У наш час набагато частіше шукають продавців-консультантів, водіїв, барменів та комірників. 

Ринок праці переживає кризу. Але продовжує боротьбу 

До 24 лютого на robota.ua було в середньому 100 000 актуальних вакансій щодня. Війна майже повністю зупинила найм: у березні лишилось лише 7% вакансій від показників мирного часу. Але ринок праці так просто не здається і зараз поступово відновлюється: маємо 30% вакансій від довоєнних показників, і щотижня їх кількість продовжує зростати. 

Роботодавці адаптуються до нових умов, відновлюють найм та повертають людей до роботи. 

Тиждень швидкої допомоги

За 22 роки відбулося стільки змін! Але бажання працювати та допомагати ринку праці у нашої команди стало лише більшим. 

Отже, замість того, щоб приймати подарунки у свій День народження, ми їх даруємо! З 11 до 17 липня, в рамках “Тижня швидкої допомоги”, ми нараховуємо кожен другий сервіс безкоштовно для роботодавців, а на виручені кошти купуємо дві карети швидкої допомоги для захисників. 

Таким чином зможемо допомогти бізнесам відновити найм та заощадити кошти. А захисникам відправимо “швидкі”, які рятуватимуть життя на фронті. 

Якщо ви – роботодавець, долучайтеся до “Тижня швидкої допомоги” та діліться ініціативою в соцмережах. Це — найкращий подарунок до нашого 22-річчя. 

Щиро дякуємо, що залишаєтесь із нами та продовжуєте працювати на Перемогу❤️