Життя деокупованих територій не таке, як було до захоплення росіянами. Жителі промислових центрів втратили роботу, всі підприємства зруйновані або надто пошкоджені, щоб на них працювати. Багато працездатних людей поїхали з міст, тому більшість базових ланцюжків з надання послуг теж порушені – люди при всьому бажанні не мають можливості забезпечувати себе самостійно, живучи у рідному місті, яке пережило окупацію. А обстріли окупантів погіршують становище. Тому допомога населенню звільнених територій це важливий та актуальний напрямок роботи для благодійників. Благодійний фонд Надії Вовк «Берегиня» зосереджує свої зусилля на допомозі жителям звільнених міст, забезпечуючи продуктами довготривалого зберігання та засобами гігієни.

Допомагаючи мешканцям деокупованих територій відновлювати своє життя та господарство, команда фонду впливає стратегічно на відновлення України. Їхні зусилля спрямовані на забезпечення ефективної допомоги та підтримки, щоб перебороти виклики, з якими стикається країна.

Розширення українського інфопростору  

Гуманітарні місії фонду «Берегиня» на деокупованих територіях сприяють підтримці української культури та мови. Забезпечуючи дітей та молодь інтерактивними україномовними матеріалами, команда допомагає зміцнювати усвідомлення української ідентичності. Такі заходи стимулюють єдність українського суспільства та боротьбу за український інфопростір в тих регіонах, де він під загрозою.

«Яскравим прикладом боротьби за український інфопростір в думках людей стала наша літня гуманітарна місія в Ізюм. Майже всі діти там розмовляють російською, але дитячий україномовний журнал «Смайлик» захопив їх увагу яскравими інтерактивами, цікавими оповіданнями та іграми».

Збереження населення в Україні та боротьба з демографічною кризою  

Створення умов для проживання в Україні сприяє утриманню людей від виїзду за кордон та їх подальшої втрати. Через війну 4,9 мільйона громадян України стали внутрішньо переміщеними особами, ще 7,9 мільйона виїхали за кордон. Ми як країна ризикуємо втратити майже 8 мільйонів українців. Це демографічна катастрофа. Тому команда БФ «Берегиня» вважає роботу над забезпеченням умов, за яких населення вирішить залишитись, а не поїхати, надважливою.

Боротьба за українців, які морально потрапили в «сіру зону»

росія десятиліттями впливала на українців через мову, серіали, новини, маніпуляції та брехню. Фонд протистоїть російській пропаганді, що спрямована на дестабілізацію ситуації в Україні та поділ громадян. Гуманітарні місії фонду та особисте спілкування з волонтерами допомагають людям осмислити події, звільнитись від брехні та зміцнитись у єдності.

«Збільшуємо кількість людей, які залишаться серцем з Україною, а не шукатимуть допомоги в росії».

Допомога жителям деокупованих територій є не лише актуальною, а й стратегічно важливою для відновлення та процвітання України. Благодійний фонд «Берегиня» продовжує активно допомагати тим, хто пережив окупацію, та робить свій внесок у зміцнення єдності та ідентичності нації. Підтримка фонду має критичне значення для досягнення цих цілей і забезпечення стабільного майбутнього для України.

Кожна гуманітарна місія для команди фонду «Берегиня» несе небезпеки, а також моральне та фінансове навантаження.

«Наша остання гуманітарна місія складалась з 250 пакетів допомоги, вартість яких склала 195 000 грн. До цього ще потрібно додати окремо 55 великих упаковок пральних порошків, 45 наборів гігієни, 130 наборів медикаментів, паливо на дорогу».

Кожна гуманітарна місія – це великі витрати в рамках одного благодійного фонду, але важливий стратегічний внесок у відновлення та процвітання України. І це важливо робити вже зараз, а не після Перемоги.

Долучайтесь до зборів фонду, підтримуйте поширеннями та доєднуйтесь до команди волонтерів.

Читайте ще: Як працює соціальний проєкт для допомоги українцям Освітній хаб Ferrexpo?