Ми знаємо, який він – ритм сучасного міста. Купа справ, нескінченні затори, вічні запізнення. У цьому всьому дуже важко знайти час на вивчення мови. Але отримати базові скіли цілком можливо, навіть сидячи на робочому місці. Тетяна Файзуліна, керівник відділу по роботі зі студентами в онлайн-школі англійської мови EnglishDom, розповіла, як комбінувати процес навчання та робочу рутину.

Інтегруйте англійську в робоче місце

  • У вас на роботі є стіл та полички? Тоді ви маєте чудове місце для зберігання підручників з англійської мови та довідників. Тримайте поруч кілька якісних книг, щоб періодично звертатися до них, коли у чомусь не впевнені.
  • Щодня готуйте собі 10 стікерів з новими англійськими словами, залишайте їх на ноутбуці, на столі, будь-де, куди падає ваше око.
  • Заведіть спеціальний записник. Користуйтеся ним протягом дня, записуйте туди всі нові слова англійською, які ви будете зустрічати в інтернеті, під час бесіди з колегами.
  • Зробіть мудборд (дошка, де ви збираєте різні картинки за настроєм) англійською, там можуть бути мотивуючі фрази, кадри з улюблених фільмів, з цитатами героїв.

Прокачайте робочий стіл на комп’ютері

  • Створіть окремий текстовий файл на вашому робочому столі. Є один цікавий лайфхак. Щоразу, коли ви плануєте надіслати листа колезі англійською, попередньо збережіть його в текстовому редакторі. З кожним новим заняттям ваші навички будуть зростати, як і здатність помічати помилки. Рекомендую періодично повертатися до цього файлу та аналізувати написане.
  • Оберіть декілька подкастів на різні теми та збережіть посилання на них. Починайте свій робочій день з прослуховування. Подкасти – відмінний спосіб вивчати англійську методом занурення, й одночасно – займатися робочими справами. Якщо слухати подкасти англійською регулярно, можна швидко покращити свої навички аудіювання. У подкастів є ще один плюс: дуже часто до них додаються текстові розшифровки (transcripts). Це означає, що ви можете одночасно слухати та читати або просто підглядати в тексті місця, які ви не зрозуміли на слух.
  • Зберігайте будь-яку інформацію англійською, яку ви знаходите протягом дня. В кінці тижня можна займатися її сортуванням по категоріям. Іноді ми знаходимо дуже цікаві речі на просторах інтернету, та просто забуваємо про них.

Перетворіть смартфон на машину для вивчення англійської

  • Перш за все, визначтесь із додатком для вивчення англійської. Вам необхідно обрати декілька сервісів, які будуть закривати дві основні ваші потреби: збільшення словникового запасу та покращення граматичних навичок. Для старту ми рекомендуємо студентам поєднувати словарні тренажери (наприклад, додаток ED Words) з граматичними завданнями. До речі, система нагадувань у таких тренажерах будується на інтервальних повтореннях для більш ефективного вивчення слів.
  • Потім створіть свій графік, з системою нагадувань, чітким таймінгом занять. Ще зручніше – перенести цей графік у Google Календар, та створити нагадування про кожне заняття, або ж інтегрувати ваші мобільні додатки з таскерами. Пройшли одне заняття – відмітили маленьку перемогу у таскері, пішли далі.

Ми радимо приділяти англійській принаймні годину на день. Найкращий графік тренувань такий:

  1. Вранці – прослуховування або читання аудіо- та відео-матеріалів
  2. Вдень – півгодини в граматичному тренажері
  3. Ввечері – 15 хвилин у словниковому тренажері

Особисті лайфхаки

  • Дуже круто навчатися сприймати англійську мову нетрівіальними засобами. Наприклад, мене надихає слухати короткі медитації та аудіальні майндфулнес-практики посеред робочого дня англійською. З одного боку – позбавляєшся стресу та краще концетруєшся на головному, з іншого – покращуєш свої мовні скіли. Раджу для цього використовувати додаток Simple Habit.
  • Я насичую свій інформаційний простір англійською. Всі підписки в телеграм-каналах – англійською, новинні дайджести – теж англійською, блогери та сторінки в соціальних мережах – ну, ви зрозуміли.

Та, звісно, не забувайте, що ви маєте нескінченно великий ресурс: ваших колег. Усі отримані навички можна практикувати у спілкуванні з ними.