Zagoriy Foundation спільно з дослідницькою агенцією «Соціоінформ» провели дослідження «Професійне вигорання працівників благодійного сектору».

За період повномасштабного вторгнення благодійний сектор в Україні зазнав чималих змін і став однією з найпопулярніших ніш в суспільстві. Детально це питання Zagoriy Foundation проаналізував в дослідженні «Благодійність під час війни». 

Але водночас за рік активної роботи громадських та неприбуткових організацій ми побачили, що подекуди падає рівень мотивації працівників, стається брак натхнення, а загальне виснаження впливає на всю роботу у благодійників.

Дослідження від Zagoriy Foundation не тільки розкриває причини та наслідки вигорання, а й показує, що може вплинути на зменшення відсотка працівників, що вигоріли.

Дослідження проводилося в період з грудня 2022 року по лютий 2023 року. 

Що цікавого ми дізнались з дослідження?

  • Наявність професійного вигорання спостерігається у більш як третини (36%) працівників/-ць благодійної сфери. Ще третина (35%) — на стадії його формування.
  • Частіше з вигоранням стикаються працівники, що займаються менеджерською та організаційною роботою.
  • Професійне вигорання у сфері благодійності поширене більшою мірою, ніж в інших сферах.
  • Основний мотив роботи у благодійному секторіможливість творити добро, що дає відчуття корисності, сенсу життя, самоповаги.  
  •  Ключові фактори, що можуть провокувати вигорання — невдячність бенефіціарів, токсичний менеджмент, корупція та відсутність результату.
  • Жінки частіше за чоловіків стикаються з вигоранням.
  • Плинність кадрів є нижчою там, де є згуртований колектив однодумців, спільні цінності та цілі та ефективне управління.

Більше фактів та даних можна побачити у повному дослідженні «Професійне вигорання працівників благодійного сектору».

Дослідження від Zagoriy Foundation покаже, як уникнути емоційного вигорання колегам, підрядникам і головне, самим собі. Адже натхненний благодійник — це важливий елемент в ефективній роботі сектору.

Читайте ще: 33% компаній планують підвищувати зарплати на 15-20%: найцікавіше з дослідження Європейської Бізнес Асоціації