Незалежно від того, у яких сферах життя досягнень ви прагнете (бізнес, спорт, здоров’я, особистий розвиток тощо), важливо ставити перед собою реалістичні цілі. Постановка цілей допоможе зосередитися на тому, що має значення, і залишатися цілеспрямованими на своєму шляху, працюючи над досягненням цих цілей.

5 порад для постановки, планування та досягнення цілей

Ставте цілі, які вас мотивують

Пам’ятайте, що ви ставите цілі для себе. Ніхто інший не знає, що змушує вас працювати краще, ніж ви самі. Використовуйте це при постановці цілей. Обирайте цілі, які щось значать для вас особисто та/або професійно. Встановіть емоційний зв’язок з вашими цілями, щоб залишатися мотивованими на успіх.

Переконайтеся, що ваші цілі – розумні

Ваші цілі повинні відповідати наступним критеріям:

Конкретність – формулюйте свої цілі якомога конкретніше. Розмиті цілі ніколи не допоможуть вам зосередитися і бути мотивованими.

Вимірюваність – ваші цілі повинні бути вимірюваними. Встановлюйте менші проміжні етапи в рамках великих цілей. Коли досягаєте кожного етапу, ви повинні чітко знати, чого досягли, це допоможе рухатися далі.

Досяжність – будьте реалістами, коли ставите цілі. Не ставте перед собою недосяжних цілей до того, як почнете працювати. Інакше ви розчаруєтеся і здастеся, навіть якщо досягнете позитивного прогресу.

Релевантність – встановіть особистий зв’язок з кожною метою, щоб вона була актуальною та значущою для вас.

Часові рамки ви також повинні прагнути встановити часові рамки або цільовий дедлайн для досягнення конкретних цілей. Це ще один спосіб не відставати від графіка.

Запишіть свої цілі

Будь-який бізнес-тренер або коуч порекомендує вам знайти час, щоб записати свої цілі. Візьміть ручку та папір або скористайтеся цифровими ресурсами. Такий візуальний список цілей допоможе залишатися мотивованим.

Створіть дошку бажання

Чудова порада створити дошку бажання на Pinterest. Або ж ви можете зробити власну дошку бажання, використовуючи білу або коркову дошку з вирізками з журналів та іншими матеріалами, що надихають. Цей процес допоможе візуалізувати свої мрії та визначити цілі.

Візьміть на себе зобов’язання

І останнє, але не менш важливе: ви повинні докласти зусиль, щоб досягти своїх цілей. Процес постановки цілей нічого не означає, якщо ви не працюєте над їх досягненням. Будьте послідовними у своїх діях і сплануйте конкретні кроки. Розбийте ці кроки на щоденні, щотижневі та щомісячні завдання, які допоможуть вам досягти мети. Відстежуйте свій прогрес. Можливо, ви також захочете знайти способи порадувати себе за досягнення певних етапів. Це ще один чудовий спосіб залишатися мотивованими.

Читайте ще: Work-life blending: нова норма у світі праці