Працівникам-інтровертам в офісі інколи непросто: важко знайти місце, де можна усамітнитися, адже простір відкритий, робочі місця замалі, доводиться часто спілкуватися, навіть коли енергії вже бракує. Як зробити роботу інтровертів у компанії максимально зручною та ефективною? 

1. Організуйте робоче місце

Комфортні умови праці важливі для інтровертів. Виділіть окремий кабінет, якщо є така можливість (інтроверти максимально продуктивні в тиші та на самоті), якщо – ні, облаштуйте екран-перегородку та локації, де можна попрацювати наодинці. Забезпечте навушниками, щоб простіше було концентруватися. 

2. Віддалена робота

Наразі з періодичними карантинними обмеженнями полегшити життя інтроверту в компанії стало простіше. Збільшується кількість професій, які не передбачають прямого контакту з колегами, керівниками, клієнтами, партнерами. Більшу частину завдань можна виконувати дистанційно. Помічниками стануть месенджери, які дозволяють спілкуватися з колегами та керівниками; замість очних нарад – онлайн-планувальники, сервіси для постановки завдань.

3. Чуйте й тихі голоси 

Екстраверти зазвичай більш помітні в команді, їм простіше презентувати свої успіхи та просуватися кар’єрними сходами. Варто створити систему, яка допоможе й інтровертам бути помітними. Наприклад, таким людям простіше запропонувати щось корисне через скриньку ідей, а не захистити її публічно на колективній нараді. 

4. Одразу до справи

Намагайтеся під час спілкування з інтровертами переходити до справи, small talks зазвичай не для них. Змістовні обговорення конкретних завдань – те, що треба. Звичайно, іноді складно це зробити або навіть дивно, особливо, якщо ви – екстраверт, тому варто тренувати терпіння.

5. Не давайте одночасно декілька завдань

Інтроверти здатні концентруватися на одному завданні, це їхня сильна сторона. Для них складно переходити від одного завдання до іншого, паралельно їх виконувати. Проте вони готові вирішувати одне завдання доти, поки не почують: «Молодець! Чудово!».

6. Інтеграція у робочий процес

Досі вважаєте, що інтроверт уникає розмов? Так, дійсно, інколи він не хоче вести розмови на теми, які його не цікавлять. Зазвичай інтроверт зосереджений на тому, що важливо саме йому. Хочете залучити його у життя колективу? Допоможе інтеграція в робочий процес з урахуванням нахилів та здібностей. Знайдіть підхід до серця інтроверта з точки зору його інтересів.

7. Клуб однодумців

Інтроверту простіше розкритися в «своєму» оточенні, нехай навіть це частина колективу, а не весь. В клубі за інтересами, наприклад. У такому середовищі інтроверти іноді почуваються настільки комфортно, що стають лідерами серед однодумців.

8. Керівні посади не для інтровертів?

Все, звісно, індивідуально, і всі люди різні, керівники-інтроверти «інші». Наприклад, зазвичай публічні виступи не є їхньою перевагою. Водночас вони більш уважні до дрібниць та сфокусовані, краще розуміють людей у команді. Тобто інтроверсія не має бути перепоною на кар’єрному шляху, адже вони можуть бути не менш продуктивними та чудовими лідерами. 

9. Станьте другом

Існує багато стереотипів, які начебто, характеризують інтровертів, один із них – інтроверти уникають людей. А насправді, можливо, співробітник у цей момент максимально сконцентрований на роботі та не хоче, щоб його відволікали; у голові черговий потік думок, які потребують усамітнення.

Якщо інтроверт відчуває споріднену душу, дуже часто стає вірним другом. Можливо, ви помічали, як співробітник-інтроверт активно спілкується з одним із менеджерів, але уникає інших. Спробуйте стати саме такою людиною для інтроверта. Чи довірте соціалізацію його другу в компанії (HR-у, керівнику, колезі), це спрацює.

10. Поважайте особливості 

Поки інші співробітники весело проводять час на виїзному святкуванні дня народження компанії, інтроверти в цей момент, можливо, почуваються максимально некомфортно. Тож передбачте й більш спокійні розваги, аби всім було затишно та цікаво, не доводилося примушувати себе щось робити (адже надалі люди будуть просто уникати таких заходів).