У кожного з нас бувають дні, коли ми перетворюємося на ледарів. Інколи хочеться відпустити свою щоденну рутину і взагалі нічого не робити. Але що занадто, то не завжди здорово.

У цій статті ми розглянемо 11 порад для подолання ліні. Ви дізнаєтеся, як назавжди позбутися лінивих звичок і поступово перейти до більш продуктивного та активного способу життя.

Як подолати лінь?

Ставте чіткі щоденні цілі

Звечора/щоранку візьміть за звичку ставити перед собою цілі на день. Цілі повинні бути простими, реалістичними та досяжними. Не ставте цілі подумки. Якщо ви їх запишете, то з більшою ймовірністю досягнете результату. Тому заведіть окремий записник/завантажте додаток на телефон для записування щоденних цілей.

Розподіліть свої завдання

Наш мозок любить отримувати прості завдання, тому розбивайте свої великі завдання на кілька невеликих. Наприклад, якщо ви хочете написати пост у блозі, поставте собі за мету написати заголовок протягом наступних 30 хвилин. Коли зробите це, напишіть вступ.

Такі короткі та прості інструкції допоможуть вам побороти лінь і зберегти зацікавленість у вчасному виконанні завдань.

Мінімізуйте фактори, що відволікають

Нас всюди оточують фактори, які відволікають від завдань і змушують лінуватися. Єдиний простий спосіб подолати цю проблему – звести до мінімуму фактори, що відволікають, особливо ті, які є основними причинами вашої ліні.

Під час виконання робочих завдань, відкладіть ґаджети та тримайтеся якомога далі від телевізора.

Встановіть час відходу до сну

Неправильний час відходу до сну – одна з непродуктивних звичок, яка впливає на ваше самопочуття, працездатність і психічне здоров’я.

22:00 – ідеальний час для відходу до сну. Якщо будете лягати спати вчасно, вам буде легше прокидатися вранці та починати свій день.

Дотримуйтесь правил здорового харчування

Ваші харчові звички впливають на загальне самопочуття. Якщо їсте важку їжу протягом дня, відчуватимете сонливість, що призведе до післяобіднього занепаду сил і лінощів.

Збалансований сніданок буде підтримувати ваше тіло здоровим протягом дня, допомагаючи бути бадьорими.

Їжте якісну їжу в помірних кількостях, не пропускайте прийоми їжі та пийте достатньо води (це дуже важливо).

Робіть перерви

Якщо ви працюватимете без перерв, будете демотивовані з самого ранку і відкладатимете свої завдання. Ось чому важливо робити перерви у вашому робочому графіку.

Робіть якісні перерви: прогуляйтеся на свіжому повітрі, пограйте в настільний теніс (інші активності, які є в офісі) замість того, щоб сидіти в телефоні.

Такі перерви допоможуть вам уникнути психічного та фізичного вигорання.

Тренуйтеся

Ні для кого не секрет, що фізичні вправи – найкращі ліки для тіла. Не обов’язково йти в зал. Зробіть на роботі кілька присідань, відтискань, випадів, щоб зарядитися енергією. 

Зрозумійте першопричини своєї ліні

Потрібно зрозуміти, звідки беруться лінощі. Якщо ви застрягли в рутині – чому це так? Вам бракує інтересу до роботи, чи ваше тіло гостро потребує відпочинку?

Можливо, перфекціонізм змушує вас думати «все або нічого», або ж страх невдачі змушує вас не починати нічого робити?

Вимкніть на хвилину думки, що саботують вас, і допоможіть собі отримати відповіді на запитання. Коли усвідомите першопричину своєї ліні, вам буде легше проаналізувати свої проблеми і знайти конкретні рішення.

Зробіть свої повсякденні завдання веселішими

Можливо, ви боїтеся виконувати свої щоденні обов’язки або прості завдання через те, що вони набридли вам. Будь-яку рутинну роботу ви можете зробити цікавішою, додавши до неї кілька цікавих занять.

Вдягніть фітнес-браслет і змусьте себе збільшити кількість кроків під час виконання рутинних завдань.

Ці маленькі хитрощі зроблять вашу рутинну роботу цікавішою і допоможуть перемогти прокрастинацію.

Винагороджуйте себе

Після виконання щоденних завдань винагородіть себе кулькою морозива або купіть одну річ зі свого списку бажань за вдалий день. Наприкінці продуктивного дня подивіться фільм і відсвяткуйте свої маленькі досягнення, запросивши друзів на філіжанку кави.

Коли у вас закінчується внутрішня мотивація, немає нічого поганого в тому, щоб звернутися до зовнішніх заохочень та відновити драйв.

Рутина – важлива

Найкраще почати день з ранкової рутини. Здорові ритуали допоможуть вам почуватися краще. Виконуйте їх щоранку обов’язково: випийте склянку теплої води, займіться йогою, полийте рослини або вийдіть на прогулянку). Щодня після обіду робіть принаймні одну активність, яка покращує настрій. Це може бути ведення щоденника, медитація, розтяжка. Перед сном присвятіть кілька хвилин усвідомленим нічним ритуалам. Почитайте книгу, послухайте подкаст, помедитуйте під звуки природи.

Якщо у вас є здоровий розпорядок дня, ви будете більш схильні до корисних звичок і менш схильні до лінощів.

Читайте ще: 8 корисних звичок, які варто завести у новому році