Багато компаній офіційно працевлаштовують стажистів на повний робочий день та оплачують їхню працю. Однак, через короткостроковий характер роботи, бути стажистом спочатку може бути дещо складно. Пропонуємо рекомендації, які полегшать стажистам адаптацію до нового робочого середовища, аби вони могли швидко та ефективно приступити до повноцінної та продуктивної роботи.

Підготовка до початку стажування

Влаштуйтеся на стажування

Це очевидний перший крок, але про нього варто згадати. Іноді сама думка про стажування може стати викликом для деяких людей. Але маючи хороше резюме, відвідуючи кар’єрні ярмарки та конференції, а також професійно презентуючи себе, багато студентів можуть отримати пропозицію пройти стажування.

Перш ніж подавати заявку на стажування в компанії, добре вивчіть її. Потім надішліть електронного листа, в якому опишіть, наскільки ви захоплені компанією, і що для вас буде великою честю стажуватися в ній. У листі зазначте, що ви можете запропонувати як потенційний стажист.

Підтримуйте регулярну та чітку комунікацію з HR-ом/рекрутером та керівником

Ви повинні бути впевнені, що чітко знаєте дату початку та закінчення стажування та що входить у коло ваших обов’язків. Крім того, можливо, ви переїдете на час стажування в інше місто або країну. З’ясуйте у представників компанії, які витрати на проїзд та проживання покриває компанія, і якщо потрібно – знайдіть житло за кілька місяців до початку стажування.

Початок стажування

Почніть свій перший день правильно

У свій перший робочий день вам, швидше за все, проведуть ввідний інструктаж, ви отримаєте необхідне робоче обладнання (ноутбук, монітори, робоче місце тощо), а також познайомитеся з іншими стажистами та колегами.

Навіть якщо ви не працюєте з кимось з колег безпосередньо в його команді, цілком можливо, що будете працювати з ним опосередковано в рамках проєктів або співпраці, тому важливо справите гарне враження на них.

Ознайомтеся з очікуваннями

Навіть після того, як пройдете інструктаж у перший день і налаштуєте своє робоче місце, вам може знадобитися ще кілька ресурсів, щоб почати продуктивно працювати. Поговоріть зі своїм керівником про обсяг вашої роботи в команді та про те, що від вас очікують. Запитайте свого керівника та колег, які програмні інструменти та додаткові ресурси вам знадобляться, і чи є якісь права або дозволи, які вам потрібно отримати, щоб ефективно виконувати роботу без зайвих перешкод.

Крім того, можливо, є тренінги для співробітників, які вам потрібно буде пройти, перш ніж приступити до продуктивної роботи. Якщо ваш керівник і робота дозволяють, попросіть доступ до VPN на вашому ноутбуці, щоб ви могли виконувати роботу з дому.

Що потрібно робити протягом стажування?

Знайдіть у свою роль

На цей момент ви вже повинні добре розуміти, яку роботу виконуєте ви та ваші колеги, і як вона впливає на інші команди та компанію в цілому. Ваша команда може складатися з невеликих підкоманд, кожна з яких фокусується на конкретному проєкті, або ж кожен член команди працює над масштабним і довгостроковим проєктом, який вимагає регулярних оновлень. Хай там що, переконайтеся, що ви знайшли свою роль у команді.

Якщо це перший згаданий випадок, спробуйте знайти невеликі проєкти з кожною з підгруп, які можна виконати за той короткий час, що ви перебуваєте на стажуванні. Якщо це другий випадок, переконайтеся, що ви приділяєте більшу частину свого часу і ресурсів великому проєкту і допомагаєте своїм товаришам по команді всім, чим можете.

Працюйте у тісній співпраці зі своїм керівником, але водночас залишайтеся продуктивними і самостійними

Важливо не лише сумлінно виконувати завдання протягом стажування, а й отримувати відгуки про свою роботу/зворотний зв’язок від керівника. Переконайтеся, що протягом першого місяця ви зустрілися з HR-ом принаймні один раз для оцінки управління ефективністю. Це важливо з двох причин:

  • По-перше, ви переконаєтеся, що добре виконуєте роботу відповідно до очікувань керівника. Керівник повідомить, чи є щось, що вам потрібно покращити, або що ви робили добре до цього часу.
  • По-друге, добре виконана оцінка управління ефективністю показує керівнику, що ви серйозно ставитеся до своєї роботи, і відкриває йому можливість найняти вас в компанію після закінчення навчання, наприклад.

Закінчіть стажування на позитиві

До цього часу ви маєте завершити всі проєкти, які вам доручили. Ви повинні востаннє зустрітися зі своїм керівником для остаточного оцінювання результатів роботи та обговорити можливість роботи на повну ставку після закінчення навчання.

Крім того, якщо ви збираєтеся навчатися після закінчення стажування, багато компаній запропонують вам можливість знову пройти стажування в тій же компанії. Якщо вас це зацікавило, потрібно зв’язатися з HR-ом/рекрутером, повідомити йому про це, щоб ви могли повернутися в наступному році без зайвих клопотів.

Читайте ще: Як початківцю потрапити в PR? Теорія vs реальність