Робота в офісі все частіше поступається дистанційній, яка має багато переваг. Серед основних – це те, що ви зможете працювати в будь-якому місці (квартира, будинок, кафе), самостійно організовувати час і водночас займатись улюбленою справою.  

Але віддалена робота також може принести багато неприємностей, якщо неправильно її організувати. Отож зібрали поради, які допоможуть фрилансерам не перетворити віддалений формат зайнятості в тортури.

Фрилансер — це той, хто працює дистанційно та самостійно вибирає проєкти.

Організуйте робоче місце

Багато хто думає, що хорошим простором для роботи є спальна кімната. Однак вона повинна асоціюватися з відпочинком, затишком і спокоєм. Напруга, зосередженість, заклопотаність (відчуття, які можуть виникати під час роботи) зайві в такому місці, бо можуть спровокувати безсоння та інші психоемоційні розлади. 

Тому рекомендуємо вам вибрати робоче місце поблизу вікна (денне світло сприятиме продуктивності). Також важливо тримати його в чистоті, адже в безладі буде складно знайти потрібну річ. 

Розподіліть час, складіть план

Не організовуючи час і виконуючи роботу хаотично, ви швидко вичерпаєте свої сили та почуватиметесь виснаженим і сильно вразливим. Тому радимо робочий тиждень почати з планування. Для цього:

  • На початку робочого дня відкрийте нотатки (можна в телефоні).
  • Розділіть роботу по годинах, враховуючи особисті потреби (наприклад, понеділок, 8:30 – сніданок, 9:00-11:00 – пошук нових замовлень, 11:00-13:00 – робота з клієнтами тощо).
  • Визначте час, до якого ви працюватимете (це допоможе не сидіти допізна).
  • Наприкінці роботи підбийте підсумок (чи раціонально розподіли навантаження, що встигли/не встигли зробити) та складіть план на наступний день.

Налаштуйте роботу під свої біоритми

У кожної людини різний графік продуктивності. Хтось ефективніше працює зранку, хтось ввечері, ще хтось — вночі (багатьом талановитим поетам натхнення приходило саме в цей час). І це цілком нормально та дуже добре, якщо ви — фрилансер, якому не потрібно після безсонної ночі йти о 9 ранку на роботу. 

Щоб зрозуміти час своєї продуктивності, подумайте, коли почуваєтесь краще: коли засинаєте до 12 ночі та прокидаєтесь рано/засинаєте та встаєте пізно. Якщо вам ближчий перший варіант, то старайтесь лягати спати не пізніше 23:00 та вставати о 6-7 ранку, якщо другий — працюйте до 1-2 ночі та відсипайтесь до 11 ранку.

Шукайте постійних клієнтів

Наразі є багато замовників, які пропонують фрилансерам тимчасову співпрацю. Це непоганий підробіток, але не постійний і за тиждень-два вам знову потрібно буде витрачати час на пошук нових клієнтів.

Щоб щоразу не шукати їх, рекомендуємо співпрацювати з постійними клієнтами. І нехай ви витратите сьогодні багато годин, щоб їх знайти — щотижня цим займатись не доведеться, і ви збережете час на інші робочі моменти. 

Важливо встановити чіткі рамки співпраці (не давати клієнту маніпулювати, постійно втручатися в робочий процес), адже так проєкт буде невдалим. 

Плануйте довгострокові цілі

Набагато легше рухатися вперед, коли ви маєте плани та цілі на майбутнє. І це зовсім не про те, щоб думати, коли закінчите проєкт і будете брати інший. Довгострокові цілі — це фундамент для побудови успішної карʼєри і ставити їх треба на кілька років вперед. 

Щоб зрозуміти, що можна запланувати на майбутнє, проаналізуйте, куди хочете рухатися далі, ким себе уявляєте, які ваші сильні, а які слабкі сторони тощо. Опісля ставте цілі (наприклад, через 5 років я створю компанію, розроблю програму курсу з SMM тощо).

Навчайтеся

Багато хто вважає, що достатньо отримати диплом, аби бути хорошим спеціалістом. Однак в сучасному світі цього замало. Якщо ви хочете досягти чогось, не зациклюйтесь на знаннях, які отримали під час навчання та проходьте курси, вебінари, майстер-класи тощо.

Навчатися, вдосконалювати навички, освоювати нові професії треба впродовж життя.

Адже тільки так ви зможете розширити світогляд, бути в курсі всіх тенденцій і стати затребуваним фахівцем. 

Не забувайте про відпочинок

Війна та дистанційна робота забирають багато сил і енергії. І для відновлення ресурсів треба час від часу відпочивати (прогулянка, розмова з друзями, подорож тощо). Тільки так ви збережете себе від перепрацювання та емоційного виснаження.

Віддалена робота — нелегка. І якщо ви наважились на такий вид зайнятості чи працюєте так вже давно, але досі не навчились організовувати робочий процес, поради, які ми описали вище, допоможуть вам працювати дистанційно із задоволенням.

Читайте ще: Як стати фрилансером у 2022 році? П’ять перших кроків