Як роботу команди переналаштували в комунікаційній групі компаній Twiga Ukraine? Розповідає HRD Наталія Чайковська.

Уже другий місяць ми створюємо проекти вдома. Виходить досить вдало! Ми швидко трансформувалися та адаптувалися до роботи в нових реаліях. Головним пріоритетом зараз є проактивна робота з клієнтами. Для багатьох із них ми актуалізуємо під ситуацію контент, плани та механіки проектів, пропонуємо нові можливості і продукти.

Можна навіть сказати, що Covid-19 стимулює креативність: ми знаходимо нові формати та підходи до роботи. Так, наприклад, 16 квітня провели для клієнта першу онлайн-церемонію нагородження найкращих роботодавців України, розробивши та опанувавши новий формат лише за 2 тижні.

Але, звичайно, є й мінуси ситуації – команда нудьгує за живим спілкуванням, обміном енергією, за затишним офісом зі смачною кавою…

Рекрутинг

Ми перейшли на Skype та Zoom-інтерв’ю в рекрутинг-процесах. Для тих, у кого закінчився випробувальний термін, підводили підсумки роботи за звичайною процедурою, але онлайн.

В умовах карантину навіть самі кандидати зацікавлені брати участь у таких експериментах та допомагати більш детально отримати необхідну інформацію про них для прийняття рішень.

Адаптація 

У нас є корпоративний портал, на якому є вся інформація про компанію, наші проекти, контакти, навчальні матеріали, фото та інший корпоративний контент. Там новачок може знайти всю необхідну інформацію для знайомства з компанією та роботи.

Також наші керівники бізнес-юнітів використовують ще додатково свої особливі інструменти онбордингу, щоб налаштувати людей на швидку та ефективну командну взаємодію.

Навчання та розвиток 

Все вдома – працюємо, навчаємося, займаємося йогою і навіть проводимо онлайн-вечірки. Пропонуємо опановувати нашим співробітникам багато відкритих зовнішніх онлайн-програм навчання, а також організовуємо внутрішні розвиваючі тренінги, що проводять наші експерти.

Наприклад, щосереди для всієї команди ми організовуємо «Рекламнуті» зустрічі в Zoom. Це креативні заняття, що проводить наш Creative Head, щоб формувати надивленість гарними світовими роботами, розвивати хороший смак в сучасних комунікаціях. Ми дивимось 5-6 тематичних кейсів і проводимо детальний аналіз на цих заняттях. І що цікаво, кількість слухачів навчальних заходів більша, ніж була раніше. Коли ми працювали в офісі, в людей не вистачало достатньо часу  на навчання.

Робота команд

Як і до карантину, робота команд організована згідно планів реалізації проектів. Карантин не змінив нічого, крім зсуву рамок робочого дня, – з’явилося більше зустрічей о 9 ранку та після 18.00. В іншому ми – та ж команда здатних до самоорганізації людей, які не потребують посиленого контролю або жорсткого планування завдань. Незалежно від індивідуальних ритмів, ми працюємо на результати, тому точкою відліку був, є і буде дедлайн.

Тімбілдинг

У динамічних умовах криз для будь якої компанії важливо дотримуватись домовленостей та власних обіцянок. На початку цього “шторму” ми прийняли рішення – зберегти сильну команду. Тому що наш бізнес створюють люди – не на словах, а буквально. В кожному бізнес-юніті його керівник організовує процесну роботу,  тімбілдінг та підтримку команди. На рівні компанії – директор періодично надсилає листи з останніми новинами, успіхами, досягненнями та актуальними планами. А також ми маємо корпоративний чат для спілкування та обміну інформацією.

TWIGA Рандеву – це зустріч-обід двох співробітників компанії всліпу – новенького та досвідченого. Формат всліпу – означає, що вони дізнаються, з ким саме будуть обідати, в останні 10 хвилин перед зустріччю – це додає цікавості, “сюрпризності” події

До карантину наші співробітники багато часу проводили в офісі після роботи. Корпоративи, святкування днів народжень, навчальні зустрічі – зараз цього дуже бракує: онлайн не може повністю замінити спілкування, тому дуже чекаємо на реальні зустрічі та обійми.

Також хочу виділити такий наш особливий інструмент для адаптації нових людей та для кращої інтеграції команди разом. TWIGA Рандеву – це зустріч-обід двох співробітників компанії всліпу – новенького та досвідченого. Формат всліпу – означає, що вони дізнаються, з ким саме будуть обідати, в останні 10 хвилин перед зустріччю – це додає цікавості, “сюрпризності” події. Такий захід дає для новачка гарну та приємну можливість познайомитись  краще із власне особистістю та компанією неформально через спілкування на приватному обіді, знайти спільні інтереси та точки контакту для більшої інтеграції в команді надалі. Ми зараз тестуємо такий networking і в онлайн-форматі.

Здоров’я працівників

Дізнавшись, що COVID-19 в Україні, ми забезпечили всіма рекомендованими засобами захисту своїх співробітників, вжили додаткових заходів з прибирання офісу.

Із цікавого про фізичне та ментальне здоров’я – це наш корпоративний TWIGA YOGA club. Ми рано прокидаємося тричі на тиждень, щоб дружно займатися йогою в Zoom. До речі, наш TWIGA YOGA club існує вже давно, але сам під час карантину він став особливо цінним. Він допомагає не лише підтримувати здорову силу та енергію, але й відчувати і зберігати єдність та дух соціуму в нашому колектив.

Технології

Йдеться не лише про те, що всіх втомили Zoom і MS Teems-e.

По-перше, система управління проектами Worksection – проста, зручна і гнучка. Дозволяє інтегрувати людей з різних команд в тих проектах, де потрібні комплексні рішення. По-друге, зріс попит з боку клієнтів на використання електронного підпису і роботи з документами в електронному режимі. По-третє, різко зросло використання рішень, що дозволяють економити час – аналітика, налаштування кампаній, збір і обробка даних, створення контенту.

Особистий рецепт

В ізоляції та щоденному потоці не зовсім позитивної інформації дуже хочеться думати про хороше. Важливо в ці дні:

  1. Зберігати спокій: читати, дізнаватися щось нове, дивитися фільми, займатися спортом тощо. Все що завгодно. Головне, робити те, що відволікає від негативного впливу світової пандемії.
  2. Підтримувати близьких. Зайвий раз зателефонувати рідним та приділити час спілкуванню з родиною.
  3. По можливості – допомогти тим, хто цього зараз потребує
  4. Звертати увагу на позитив у житті – щодня знаходити одну-дві хороші події, які допоможуть посміхнутись та налаштуватись на світле майбутнє.