Основні тези з тексту World of HR: How Ireland is trying to close the gender pay gap.

Для багатьох жінок заробляти стільки ж, скільки й їхні колеги-чоловіки, нездійсненна мрія. За нинішніх темпів змін для подолання гендерного розриву в оплаті праці знадобиться понад 130 років, але деякі країни законодавчо закріплюють прозорість оплати праці, щоб наблизитися до цього на крок ближче.

Досвід Ірландії 

У 2021 році уряд Ірландії ухвалив Закон, який зобов’язує роботодавців, що мають понад 250 працівників, оприлюднювати звіти про гендерну нерівність в оплаті праці.

Починаючи з 2022 року, згідно з рішенням ірландського уряду, організації мають збирати ці дані у червні, щоб у грудні звітувати про свої висновки.

Згідно з рекомендаціями, звіти повинні бути розміщені на сайтах роботодавців і містити дані про співробітників, які працюють неповний робочий день, бонуси для працівників, а також відсоток чоловіків і жінок, які отримали бонуси. Компанії також повинні пояснювати свої показники та пропонувати заходи для виправлення будь-яких розбіжностей.

Схоже, що роботодавці серйозно ставляться до законодавства, оскільки гендерна рівність в оплаті праці стає ключовим пріоритетом серед ірландського бізнесу, повідомляє Irish Examiner. І хоча в середньому по країні різниця в оплаті праці становить 14%, вона варіюється залежно від компанії та галузі. 

Однак деякі роботодавці мають прогалини у своїй звітності. «Подекуди бракує інформації про ставки для працівників, які працюють неповний робочий день, і про бонусні виплати, а також про загальну кількість працівників, і ми закликаємо роботодавців вирішити цю проблему, щоб дати якомога чіткіше уявлення про умови для працівників», зазначає Мері Коннотон, директорка Королівського інституту персоналу та розвитку (CIPD) в Ірландії, в інтервю Irish Times.

Глобальність проблеми

За даними ООН, гендерний розрив в оплаті праці все ще залишається глобальною проблемою.

У США немає федерального законодавства, яке б вимагало від роботодавців публічно ділитися інформацією про нерівність в оплаті праці, і в середньому працівниці-жінки заробляють 84 центи за кожен долар, зароблений чоловіками, згідно з даними Національного юридичного центру для жінок

«За останні кілька десятиліть з’являється все більше доказів того, що прозорість оплати праці може бути ключовим інструментом у подоланні гендерного та расового розриву в оплаті праці, що робить цей варіант все більш привабливим для законодавців», сказала в інтерв’ю BBC Павліна Драганова, представниця глобальної мережі робочих місць платформи Organize.

Читайте ще: Які нефінансові заохочення можуть підвищити лояльність співробітника та покращити його мотивацію?