Тренінг відбувся 2 березня у Харкові та був присвячений питанням пошуку та визначення найбільш дієвих методик підбору персоналу з урахуванням сучасних тенденцій в рекрутингу та ситуації на ринку праці. Метою тренінгу було ознайомити фахівців HR-галузі з аналітикою, що підтверджує тенденцію до зменшення кількості потенційних кандидатів, та допомогти знайти і освоїти нові більш прогресивні методики пошуку кандидатів, ефективної взаємодії з ними.

1

Хоча тренінг був орієнтований на тих, хто має невеликий досвід в рекрутингу, до навчання долучилися і зацікавлені власники бізнесів, HR-директори та керівники компаній. Свої професійні знання та навички вдосконалювали представники 64 українських та міжнародних компаній з таких сфер: освіта, IT, фармацевтика, рітейл, HR, енергетика, телекомунікації, медицина, реклама, FMCG, готельний бізнес, автобізнес, нерухомість, будівництво, АПК, а також промисловість, торгівля, фінанси та ін.

Захід розпочався з виступу Тетяни Пашкіної, HR-експерта компанії rabota.ua.

2

Тетяна розповіла про демографічну ситуацію в Україні та її вплив на ринок праці, представила аналітику щодо заробітних плат (очікуваних і тих, що пропонують роботодавці) та вакансій у розрізі сфер і регіонів, зокрема Харківської області.

3

Також спікерка вказала на активне зростання кількості вакансій у регіоні у рубриці «Студенти» та «Виробництво: робочі спеціальності» за останній рік. Найбільшим попитом в останньому кварталі 2017 року у Харкові користуються вакансії у сфері виробництва та торгівлі. Стрімко зростає попит на веб-розробників та професії у галузі сільського господарства.

Далі навчання продовжила Наталя Обловата, заступниця директора з управління персоналом компанії Exist.ua, сертифікований бізнес-тренер.

4

Наталя почала обговорення з такої важливої теми як шляхи вирішення проблем у комунікації з замовником та методики оцінки ринку заробітних плат. Корисним блоком було визначення стандартних та нестандартних шляхів пошуку кандидатів, як знайти тих, хто потрібен вашій компанії.

Учасники заслухали та обговорили зі спікеркою інтерв’ю за компетенціями, під час практичного завдання навчилися складати карту компетенцій посади, відпрацювали роботу з техніками STAR і PARLA та на прикладах розібрали нейролінгвістичний аналіз мовлення.

5

Тренерка на прикладах розібрала з учасниками сутність та особливості метапрограм сприйняття дійсності. Без уваги не залишила і допоміжну техніку 3 «+» і 3 «-», котра дозволяє знизити отримання соціально бажаних відповідей кандидата під час співбесіди. Учасники навчилися проводити співбесіду з використанням метапрограм та інтерпретувати відповіді кандидатів при використанні останніх.

На завершення слухачі отримали сертифікат про проходження навчання та запрошення на наступні заходи в рамках освітньої програми HR lab.

Своїми враженнями вже поділилася учасниця тренінгу: «Тренери просто супер! Отримана інформація практична, цікава, детальна і доступна. Матеріал можна використовувати на практиці. Захід дуже продуктивний! Запрошуйте ще!».

Переглянути фотозвіт заходу можна за посиланням.